Ruszyła budowa marketu budowlanego przy S3. Planujemy tam jeszcze market sieciowy, galerię handlową ze sklepami, strefą fitness, kinem, kawiarniami... Znajdą też tam obok miejsce firmy handlowo-usługowe. Ten teren ożyje - liczy prezydent Wadim Tyszkiewicz.

O sprzedaży działki pod market budowlany w Nowej Soli przy trasie S3 pisaliśmy w 2015 roku. Wtedy doszło do sprzedaży.

NOWA SÓL. Będzie trzecia galeria handlowa? Prezydent poinformował, że wzrośnie wartość i atrakcyjność działek przy S3 w mieście

Teraz rusza zapowiadana budowa marketu. A to oznacza, że pozostałe miejskie działki, w ilości 14 hektarów zyskują na atrakcyjności.

- Planujemy tam jeszcze market sieciowy, galerię handlową ze sklepami, strefą fitness, kinem, kawiarniami... Znajdą też tam obok miejsce firmy handlowo-usługowe - zapowiedział prezydent Wadim Tyszkiewicz na Facebooku.
Włodarz podkreślił, że "z pieniędzy ze sprzedaży tego atrakcyjnego terenu, będą środki na kolejne inwestycje w mieście np. stadion, żłobek czy Centrum Integracji Społecznej".

Nie wszyscy zadowoleni z planu budowy galerii

Wśród wielu komentarzy z poparciem dla inwestycji pojawił się wpis mieszkańca, który się z podanego faktu się nie ucieszył. Tłumaczył, że kupując mieszkanie na Osiedlu Armii Krajowej liczył na spokojną okolicę. Na wpis zareagował prezydent, który wyjaśnił, przyszłość tych działek w 2007 roku została opisana w planie zagospodarowania przestrzennego, poza tym obok przebiega S3, więc okolica nie jest spokojna.

W mieście powstanie też inna galeria handlowa

Budowa marketu budowlanego, to nie jedyna tego typu inwestycja w Nowej Soli. W marcu tego roku informowaliśmy o sprzedaży innej z działek w Nowej Soli, gdzie powstanie galeria handlowa. To miejsce przy CKZiU Elektryk i Gedii. Tekst o nowej galerii.

Przypomnijmy, pierwszy park handlowy, w którym działa spożywczy market sieciowy i kilka dużych sklepów działa przy ul. Chałubińskiego 2.

Zobacz cały wpis prezydenta:

ZOBACZ TEŻ:
Nowa Sól. Koncert na ulicy i pączki - taka niespodziankę mieli w piątek po południu mieszkańcy

POLECAMY:
Zielona Góra. Magazyn Informacyjny Gazety Lubuskiej 128