MKTG SR - pasek na kartach artykułów

NOWA SÓL. Przez najbliższe dwa miesiące miastem będzie rządzić komisarz. Wniosek wojewody w tej sprawie został przyjęty przez Premiera RP

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wręczył nominację do pełnienia funkcji Prezydenta Miasta Nowa Sól. Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył na to miejsce Macieja Jankowskiego, który będzie pełnił tę funkcję do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego prezydenta miasta - informuje Biuro Prasowe Wojewody Lubuskiego
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wręczył nominację do pełnienia funkcji Prezydenta Miasta Nowa Sól. Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył na to miejsce Macieja Jankowskiego, który będzie pełnił tę funkcję do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego prezydenta miasta - informuje Biuro Prasowe Wojewody Lubuskiego Lubuski Urząd Wojewódzki
Maciej Jankowski pełniącym obowiązki prezydenta Nowej Soli. Tak jak informowaliśmy wcześniej, potwierdziło się nazwisko znanego w Lubuskiem działacza Solidarności w roli komisarza miasta. Wręczenie nominacji odbyło się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

Akt wyznaczenia do pełnienia funkcji Prezydenta Miasta Nowa Sól, do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego prezydenta miasta wręczył we wtorek, 5 listopada Maciejowi Jankowskiemu wojewoda Władysław Dajczak.

Biuro prasowe wojewody poinformowało, że wojewoda wystąpił do Premiera RP o wyznaczenie Macieja Jankowskiego do pełnienia funkcji prezydenta Nowej Soli wnioskiem z 22 października. Przyczyną powołania osoby pełniącej funkcję prezydenta jest wygaśnięcie mandatu Wadima Tyszkiewicza, który został wybrany do Senatu RP.

- Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia przez te miesiące, które do wyborów zostały – powiedział w czasie wręczenia nominacji wojewoda Władysław Dajczak i dodał, że Maciej Jankowski jest gwarantem tego, że ta funkcja będzie pełniona właściwie. M. Jankowski był m.in. posłem, burmistrzem Kożuchowa i przez 26 lat szefem zielonogórskiej „Solidarności”.

Maciej Jankowski - informacje z Encyklopedii Solidarności

Ur. 17 XI 1945 r. Ukończył LO we Wschowie, Państwową Szkołę Techniczną w Gorzowie Wielkopolskim (1965).
1965-1990 pracownik Rejonowego Przedsiębiorstwa Melioracyjnego w Kożuchowie. 1970-1975 członek SD.
Od IX 1980 w „S”, współorganizator Komitetu Założycielskiego, następnie przewodniczący KZ w RPM w Kożuchowie, w VI 1981 delegat na I WZD Regionu Zielona Góra. 13 X – 13 XI 1981 uczestnik strajku w PGR w Lubogórze.

Po 13 XII 1981 współorganizator pomocy dla osób represjonowanych i ich rodzin, kolporter wydawnictw podziemnych m.in. „Solidarności Środkowego Nadodrza”, „Zielonogórskiego Serwisu Informacyjnego” „Biuletynu Tymczasowej Międzyzakładowej Komisji Wykonawczej NSZZ «Solidarność» w Zielonej Górze”, „Z Dnia na Dzień”, „Solidarności Walczącej”, na terenie Kożuchowa i Nowej Soli.
W 1989 członek KO „S” Województwa Zielonogórskiego; przewodniczący KZ w swoim zakładzie pracy, członek Prezydium TZR Zielona Góra, od 1989 delegat na kolejne WZD Regionu Zielona Góra, od 1992 przewodniczący ZR, delegat na kolejne KZD, członek KK, od XII 2002 wiceprzewodniczący KK. 1990-1992 burmistrz Miasta i Gminy Kożuchów. 1997-2001 poseł RP z listy AWS, członek Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Komisji Zdrowia. 1998-2001 w RS AWS.
Źródło: www.encysol.pl

ZOBACZ TEŻ:
NOWA SÓL. Kto będzie komisarzem miasta do czasu nowych wyborów na prezydenta? Jest jedno nazwisko w grze

POLECAMY:
Zielona Góra dziękuje posłance Bożennie Bukiewicz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska