NOWA SÓL. Wybory prezydenta miasta 2020 NA ŻYWO. Głosowanie, lokale wyborcze, aktualne informacje z Nowej Soli

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Wideo

Zobacz galerię (81 zdjęć)
Na żywo relacjonujemy to, co się dzieje w obwodowych komisjach wyborczych w Nowej Soli. Od godziny 7 rano w niedzielę, 5 stycznia trwa głosowanie w przedterminowych wyborach prezydenta miasta, które potrwa do godz. 21.00. Tutaj znajdziesz najbardziej aktualne wiadomości. Pierwsze wyniki będziemy publikować po zamknięciu lokali wyborczych.

6 stycznia, godz. 1.31
Komisarz wyborczy opublikował na stronie PKW obwieszczenie w sprawie przedterminowych wyborów prezydenta Nowej Soli.
35,94 proc. - tyle wyniosła frekwencja w przedterminowych wyborach prezydenta Nowej Soli. Jacek Milewski zdobył 8079 głosów.
Ważnych głosów w tych wyborach oddano 10527, a głosów nieważnych - 80 (0,75 procenta wszystkich głosów). 44 osoby postawiły więcej niż jeden krzyżyk, a 36 nie postawiły go w ogóle i oddały puste karty.

WYNIKI WYBORÓW - Ilość głosów

W protokole wyników głosowania i wyniku wyborów prezydenta podano:
Ficner Przemysław, KWW Sprawiedliwa Nowa Sól - 1597 głosów.
Milewski Jacek, KWW Wadim Tyszkiewicz - 8079 głosów.
Olejniczak Mirosław, KW Koalicja Polska - 622 głosy.
Paluch Robert, KWW Miasto Naszych Marzeń - 229 głosów.
Protokół podpisali członkowie Miejskiej Komisji Wyborczej.

6 stycznia, godz. 00:45
Jacek Milewski - nowy prezydent Nowej Soli. - Wspólnie z Moimi Samorządowymi Przyjaciółmi wygraliśmy dzisiejsze wybory - napisał na swoim profilu na Facebooku, choć już jest po północy.
Prezydent poinformował, że otrzymał 8079 głosów (76,75%).
- Dziękuję. Zawsze wiedziałem, że tak jak dla mnie, tak dla zdecydowanej większości Nowosolan Nasze Miasto jest najważniejsze. Kłaniam się Naszym Mieszkańcom. Czapki z głów - podkreślił.Godz. 00:40
W obwodowej komisji wyborczej nr 7, która mieściła się w Nowosolskim Domu Kultury uprawnionych do głosowania było 2098 osób. Oddało głos 675 mieszkańców.
Jacek Milewski w tej komisji zdobył 526 głosów, Przemysław Ficner - 102, Mirosław Olejniczak - 21, Robert Paluch - 18.

Otwarcie urny wyborczej. Wybory prezydenta Nowej Soli, 5 stycznia 2020 r.
Otwarcie urny wyborczej. Wybory prezydenta Nowej Soli, 5 stycznia 2020 r. Komisja nr 7

Godz. 23.40
Przemysław Ficner, kandydat, który wystartował z poparciem Prawa i Sprawiedliwości, z własnego komitetu Sprawiedliwa Nowa Sól, zdobył drugi wynik. Na Facebooku podziękował za oddane głosy.
- Dziękuję za wszystkie oddane głosy, szczególnie za głosy oddane na mnie - napisał.Godz. 23.33
WYNIKI Z 16 na 18 KOMISJI OBWODOWYCH:

Copy:
Infogram

Godz. 22.44
W komisji wyborczej nr 15 frekwencja wyniosła 29 proc. Wygrał zdecydowanie Jacek Milewski. Na drugim miejscu znalazł się Przemysław Ficner, a trzecim Mirosław Olejniczak. Najmniej głosów otrzymał Robert Paluch.

Godz. 22.04
Jacek Milewski podziękował mieszkańcom i sztabowi. - Bez was mnie by nie było - zwrócił się do współpracowników. Nowemu prezydentowi Nowej Soli odśpiewano 100 lat.

NOWA SÓL. Wybory prezydenta miasta 2020 NA ŻYWO. Głosowanie, lokale wyborcze, aktualne informacje z Nowej Soli
Eliza Gniewek-Juszczak

Godz. 22.00
- Przez te 17 lat wydarzyło się bardzo dużo. Będę pisał blog i to wszystko będę opisywał - zapowiedział senator Wadim Tyszkiewicz. - Nic się nie skończyło. Jestem w stu procentach przekonany, że to co zaczęliśmy będzie kontynuowane. Nowa Sól pod rządami Jacka Milewskiego jest skazana na sukces - powiedział senator Tyszkiewicz.

NOWA SÓL. Wybory prezydenta miasta 2020 NA ŻYWO. Głosowanie, lokale wyborcze, aktualne informacje z Nowej Soli
Eliza Gniewek-Juszczak

Godz. 21.40
Na wyniki wspólnie z Jackiem Milewskim czekają samorządowcy z różnych gmin. Jest m.in. burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula, burmistrz Otynia Barbara Wróblewska, wiceburmistrz Sławy Krzysztof Gruszewski. Nie zabrakło również byłego prezydenta i obecnie senatora Wadima Tyszkiewicza z żoną Agnieszką czy burmistrza Kargowej Jerzego Fabisia.

Godz. 21.36
1/3 komisji już wyliczyła głosy. Prowadzi Jacek Milewski. Na drugim miejscu jest Przemysław Ficner. - Poczekajmy do wyników przynajmniej z połowy komisji - komentuje Jacek Milewski.

Jacek Milewski - kandydat na prezydenta Nowej Soli.
Jacek Milewski - kandydat na prezydenta Nowej Soli. Eliza Gniewek-Juszczak

Godz. 21.23
W nowosolskim szpitalu wybory wygrał Jacek Milewski. Zwycięstwo w tym miejscu jest jednoznaczne, chociaż głosów oddanych tutaj nie było wiele. Uprawnionych do głosowania było 45 osób. Głosowało 11 pacjentów. Jacek Milewski dostał dziewięć głosów, a Przemysław Ficner z PiS dwa głosy.

Godz. 18.00
Do 30 proc. zbliża się frekwencja w komisji wyborczej nr 7, która mieści się w Nowosolskim Domu Kultury. Najwięcej osób przyszło pomiędzy godziną 13 - 16. Jeden z najstarszych nowosolan, który oddał głos, ma 93 lata. Głosuje dużo młodych osób i dużo starszych, na wózkach inwalidzkich i o kulach. Mniej jest osób w wieku średnim.
W tym lokalu głosował przewodniczący rady miejskiej w Nowej Soli - Andrzej Petreczko. - Kto nie był, ma czas do 21.00 - przypomina szef rady.

NOWA SÓL. Wybory prezydenta miasta 2020 NA ŻYWO. Głosowanie, lokale wyborcze, aktualne informacje z Nowej Soli
Andrzej Petreczko

Godz. 17.30
Komisja wyborcza nr 2 należy do jednej z dwóch największych w Nowej Soli. Ma siedzibę w SP nr 8 przy ul. Kasprowicza 8. W obwodzie, który obejmuje są 2064 osoby uprawione do głosowania.

– Warto głosować, dlatego, że to jest nasze miasto i warto dbać o własne sprawy – mówi Joanna Szostak, która na wybory przyszła z rodziną, mężem Władysławem i dziećmi – Zosią i Maksymilianem.

Joanna i Władysław Szostakowie z dziećmi Zosią i Maksymilianem
Joanna i Władysław Szostakowie z dziećmi Zosią i Maksymilianem Eliza Gniewek-Juszczak

W tym lokalu głosował Zdzisław Rogosz. – Wybieramy gospodarza miasta. Ludzie powinni przyjść i wybrać. Jeśli nie przyjdą to nie będzie dobrego gospodarza – stwierdza nowosolanin. – Mam nadzieję, że po wyborze miasto tak samo będzie rozbudowywane i tak samo będzie piękniało jak za poprzedniego prezydenta. Widzę, co robił i jak się miasto zmieniło. Ulice, obwodnice, zakłady pracy. Czyja to zasługa? No chyba prezydenta miasta, który prężnie działa. Fanatykiem partyjnym nie jestem, nie patrzę, na to kto, z jakiej jest partii, ale co robi.

Zdzisław Rogosz
Zdzisław Rogosz Eliza Gniewek-Juszczak

– Niedawno zamieszkaliśmy w Nowej Soli. Pierwszy raz bierzemy udział w wyborach w tym mieście. Jest okazja by wybrać prezydenta, to trzeba wybrać spośród tych kandydatów, którzy są. Dwóch kandydatów znamy, dwóch nie – mówi Andrzej Tyborowski, który z rodziną przyszedł na wybory do lokalu przy ul. Kasprowicza. Głos do urny wrzucała córka Ludwika. – Osobiście nie miałem problemów z podjęciem decyzji. Mam nadzieję, że wybrałem dobrze.

Andrzej Tyborowski z córką Ludwiką
Andrzej Tyborowski z córką Ludwiką Eliza Gniewek-Juszczak

Przewodniczący komisji nr 2 Marceli Jaroszek pracuje w komisji niemal w każdych wyborach, zwykle jest jej szefem. Był zdziwiony niską frekwencją. – Na 12.00 mieliśmy ok. 13 proc. Zwykle o tej porze było dużo więcej głosujących. Podejrzewam, że to dlatego, że są to wybory przedterminowe – mówił przewodniczący.

Marceli Jaroszek, przewodniczący komisji nr 2
Marceli Jaroszek, przewodniczący komisji nr 2 Eliza Gniewek-Juszczak

Godz. 15.55
– Wybory przebiegają sprawnie i spokojnie. Wiemy, kiedy się msza skończy w kościele pw. Józefa, wtedy jest więcej osób – przyznaje Małgorzata Jur, przewodnicząca komisji nr 3.
Członkowie komisji dodają, że przyczyną niewysokiej frekwencji mogą być świąteczne ferie w szkołach. – Na pewno wiele rodzin powyjeżdżało. Będą wracać dopiero na 7 stycznia, kiedy dzieci wracają do szkół – mówi jedna z kobiet, które pracują w komisji. Inna dodaje, że naprawdę nie brakowało osób, które nie wiedziały, że wybory prezydenta są teraz. – „A to nie za tydzień?” – tak pytali mnie znajomi. Informowałam, że to już teraz. Nie wiem, czemu taki termin, może dlatego, że za tydzień jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – przyznaje członkini komisji.

– Na wszystkie wybory chodzimy – mówi Krystyna Wojciechowska, która głosowała w SP nr 8 przy ul. Matejki. – Mamy z mężem różnych kandydatów, ale przyszliśmy razem i głosowaliśmy.
– Nie będziemy potem dyskutować ze znajomymi, nie głosując. Sami wybieramy – dodaje Krzysztof Wojciechowski. – Nie interesuje mnie, z jakiej jest opcji dany kandydat, ważne czy go znam i jaki jest.

Krystyna i Krzysztof Wojciechowscy
Krystyna i Krzysztof Wojciechowscy Eliza Gniewek-Juszczak

– Przyszliśmy na wybory, aby Nowa Sól jeszcze bardziej się rozwinęła – mówią państwo Teresa i Andrzej Libelt, których spotkaliśmy przy lokalach wyborczych w szkole podstawowej nr 8 przy ul. Matejki 29.

Teresa i Andrzej Libelt
Teresa i Andrzej Libelt Eliza Gniewek-Juszczak

– Trzeba przychodzić na wybory, na tym polega demokracja. Nie wiadomo, czy mój kandydat wygra, ale warto oddać głos – powiedział jeden z głosujących w tym samym miejscu.

– Jestem patriotką i przychodzę na wybory – podkreśla Karolina Lewandowska, która głosowała w obwodzie nr 3. – Te wybory są bardzo ważne dla mieszkańców Nowej Soli. Trzeba wziąć odpowiedzialność za to, kto będzie prezydentem.

Karolina Lewandowska
Karolina Lewandowska Eliza Gniewek-Juszczak

Godz. 15.00
Zobacz wideo z wyborów prezydenta Nowej Soli.

godz. 14.30
– Dużo osób chyba nie wie o wyborach. Nawet koleżanka w pracy przyznała, że dzięki nam się dowiedziała. Była zaskoczona, ale przypomniałyśmy i na pewno poszła na wybory – przyznała Marta Kałużna, przewodnicząca komisji nr 9 w szkole podstawowej nr 8 przy ul. Matejki 29.
W tej komisji już o godzinie 7.00 była obecna pierwsza osoba, która przyszła na głosowanie.

Pierwsza z prawej - przewodnicząca komisji nr 9 Marta Kałużna
Pierwsza z prawej - przewodnicząca komisji nr 9 Marta Kałużna Eliza Gniewek-Juszczak

Godz. 13.00
44 osoby są uprawnione do głosowania w szpitalu w Nowej Soli. - Za pomocą urny pomocniczej odbyło się głosowanie w salach chorych - informuje Łukasz Soroczyński, przewodniczący komisji wyborczej. Członkowie komisji przeszli przez oddziały, na których są leżące osoby, uprawnione do głosowania. Wcześniej przygotowali listę nazwisk i miejsc w szpitalu, w których te osoby są leczone. Głosowało siedem osób. Teraz komisja wraca do swojej siedziby, która mieści się w pobliżu gabinetu dyrektora. Tam do 21.00 będą mogły głosować pozostałe osoby, które zgłosiły taką chęć.

Członkowie komisji wyborczej w szpitalu w Nowej Soli
Członkowie komisji wyborczej w szpitalu w Nowej Soli Eliza Gniewek-Juszczak

Godz. 12.30
Komisja wyborcza nr 1 przy ul. Kasprowicza obejmuje jeden z dwóch największych obwodów, to 2040 uprawnionych do głosowania. Iwona Gazińska, wiceprzewodnicząca komisji podaje, że na godzinę 12 jest ok. 10 procent frekwencji.
– Czasem starsza osoba prosi o wytłumaczenie jak się głosuje, nie doczytuje, że jest to napisane na dole karty do głosowania, więc wyjaśniamy, że stawia się krzyżyk w okienku. Nie ma żadnych merytorycznych rozmów o kandydatach - zapewnia przewodnicząca.

Iwona Gazińska, wiceprzewodnicząca komisji nr 1
Iwona Gazińska, wiceprzewodnicząca komisji nr 1 Eliza Gniewek-Juszczak

Godz. 12.06
Małgorzata Jur, przewodnicząca komisji wyborczej nr 3, która mieści się w SP nr 8 przy ul. Matejki 29, podkreśla, że frekwencja nie jest duża. Na 1600 osób uprawnionych do głosowania o godz. 11.30 głosowało ok. 130.

Komisja wyborcza nr 3 z przewodniczącą Małgorzatą Jur
Komisja wyborcza nr 3 z przewodniczącą Małgorzatą Jur Eliza Gniewek-Juszczak

Godz. 11.45
Państwo Dorota i Adrian Wesołowscy przyszli na wybory do komisji wyborczej nr 3 z synkiem Filipem, który miał przyjemność wrzucić kartę do urny. - To nasz obywatelski obowiązek - mówią. Spodziewają się, że jeszcze mieszkańcy przyjdą głosować, bo to ważne wybory dla nowosolan.

Dorota i Adrian Wesołowscy z synkiem Filipem
Dorota i Adrian Wesołowscy z synkiem Filipem Eliza Gniewek-Juszczak

Godz. 11.30
Odwiedziliśmy również komisję wyborczą nr 15, która mieści się w szkole podstawowej nr 1. Tutaj również chwile po 7.00 byli pierwsi wyborcy. Przewodnicząca komisji mówi, że jeśli chodzi o frekwencję, jest fatalnie. Porównując poprzednie wybory ludzi jest naprawdę mało. O tej godzinie wyborców powinno być dwa razy tyle.

Przebieg głosowania w obwodowej komisji wyborczej nr 14
Przebieg głosowania w obwodowej komisji wyborczej nr 14 Magda Weidner

Nowosolanin, którego spotkaliśmy przy komisji już oddał swój głos. "Jestem patriotą, to mój obowiązek. Zawsze będę chodził i głosował. Możemy mieć wpływ na to ci się dzieje. To ważne - powiedział.

Pani Marta przyszła głosować, bo jak mówi - to ważne. Dla miasta, dla mieszkańców.

Wyborcy nie zadają pytań. Wiedzą, jak odbywa się głosowanie. Na razie nie odnotowano żadnych incydentów.

Godz. 10.50
Pierwszy głosujący pojawili się w komisji wyborczej nr 14 już chwile po godzinie 7. Niestety do godziny 10.50 frekwencja była słaba. - Wydaje mi się, że zły dzień. Długi wolny weekend i może ludzie zapomnieli? - zastanawiała się jedna z mieszkanek.

Przebieg głosowania w obwodowej komisji wyborczej nr 14.
Przebieg głosowania w obwodowej komisji wyborczej nr 14. Magda Weidner

Godz. 10.30:
W komisji wyborczej nr 13 w szkole podstawowej przy ul. Gimnazjalnej pierwsza osoba przyszła ok. godz. 7.15. Do godziny 10 głosowało zaledwie 36 osób. Po godz. 10 głosujących zaczyna przybywać.

- Dzisiaj wybieramy najważniejszą osobę w mieście, która będzie kierować życiem naszych społeczności - podkreśla Waldemar Jacheć, który głosował w komisji nr 13. - Odbieram to głosowanie nie na zasadzie przywileju, ale obowiązku obywatela tego miasta.

Przebieg głosowania w obwodowej komisji wyborczej nr 13. Na zdjęciu Waldemar Jacheć
Przebieg głosowania w obwodowej komisji wyborczej nr 13. Na zdjęciu Waldemar Jacheć Eliza Gniewek-Juszczak

Czesława Gimzicka chodzi na wszystkie wybory. - To obowiązek - podkreśla. Na pytanie, czego oczekuje od nowego prezydenta, odpowiada, że "oby nie zepsuł tego, co zostało zrobione".

Przebieg głosowania w obwodowej komisji wyborczej nr 13. Na zdjęciu Czesława Gimzicka
Przebieg głosowania w obwodowej komisji wyborczej nr 13. Na zdjęciu Czesława Gimzicka Eliza Gniewek-Juszczak

Marek Dąbrowski, przewodniczący komisji wyborczej nr 13 przyznaje, że frekwencja na godzinę 10 była bardzo słaba. W wyborach parlamentarnych o tej porze było wydanych ok. 300 kart.

Gdzie głosować? - obwodowe komisje wyborcze:

Nr 1 - Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Kasprowicza 8

 • Chełmońskiego, Długa, Grottgera, Kasprowicza, Kilińskiego, Kosmonautów, Kossaka, Krasińskiego, Lotników, Matejki (od nr 1 do nr 23 nieparzyste, od nr 2 do nr 16 parzyste), Mickiewicza, Orzeszkowej, Reymonta, Rydla, Siemiradzkiego, Staffa, Struga, Tetmajera, Wiesława Sautera, Wojska Polskiego (od nr 36 do nr 106 parzyste).

Nr 2 - Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Kasprowicza 8

 • Arkadia, Asnyka, Bolesławy Sidorskiej, Broniewskiego, Chopina, Długosza, Dygasińskiego, Feliksa Nowowiejskiego, Gałczyńskiego, Grażyny Bacewicz, Henryka Góreckiego, Henryka Sienkiewicza, Henryka Wieniawskiego, Jagienki Juranda, K. Szymanowskiego, K. Wierzyńskiego, Kaczkowskiego, Karola Kurpińskiego, Kmicica, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kraszewskiego, Krótka, Kruczkowskiego Kazimierza, Lelewela, Mieczysława Karłowicza, Narutowicza, Norwida, Pasieczna, Połanieckich, Przyszłości, Saperów, Skłodowskiej-Curie, Skrzetuskiego, Słowackiego, Solskiego, Stasia i Nel, Szafera, Witolda Lutosławskiego, Wojciecha Kilara, Wojska Polskiego (od nr 41 do nr 103 nieparzyste), Wołodyjowskiego, Zagłoby, Zakątek.

Nr 3 - Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Matejki 29

 • Chałubińskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Osiedle Im. Armii Krajowej, Osiedle Konstytucji 3 Maja (od nr 1 do nr 14D), Tadeusza Zawadzkiego-Zośki.

Nr 4 - Publiczne Przedszkole Nr 12, Osiedle Konstytucji 3 Maja 12H

 • Jana Pawła II, Osiedle Konstytucji 3 Maja (od nr 15 do nr 27).

Nr 5 - Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Botaniczna 22

 • Botaniczna, Czarnieckiego, Ekonomiczna, Energetyków, Graniczna, Grunwaldzka, Inżynierska, Jagiellońska, Jedności Robotniczej, Kamienna, Kasztanowa, Kazimierza Kołodzieja, Kazimierza Wielkiego, Konstruktorów, Kunickiego, Kwiatowa, Leśna, Lisia, Mała, Metalowca, Mieszka I, Miodowa, Morelowa, Motoryzacyjna, Nowa, Odlewnika, Okrężna, Okrzei, Plater, Przemysłowa, Ptasia, Różana, Starostawska, Stefana Batorego, Wilcza, Współczesna, Zielonogórska.

Nr 6 - Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Botaniczna 22

 • Bema, Bociania, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Grobla, Jodłowa, Kombatantów, Konarskiego, Łabędzia, Łużycka, Orkana, Podgórna, Polna, Poniatowskiego, Pułaskiego Sadowa, Sobieskiego, Spokojna, Stawowa, Świerkowa, Ustronie, Wąska, Wiejska, Władysława Łokietka, Wybickiego, Zacisze, Zamiejska, Zygmunta Starego, Żurawia.

Nr 7 - Nowosolski Dom Kultury, ul. Piłsudskiego 49

 • Brzozowa, Drzewna, Hutnicza, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Osiedle Paderewskiego, Podwale, Promenada, Reja, Skargi, Wyspiańskiego, Zielona, Żeromskiego.

Nr 8 - Publiczne Przedszkole Nr 11, ul. Matejki 28

 • Jana Brzechwy, Janusza Korczaka, Juliana Tuwima, Kaszubska (od nr 11 do nr 15 nieparzyste), Kornela Makuszyńskiego, Matejki (od nr 18 do nr 28 parzyste, od nr 25 do nr 27 nieparzyste), Staszica.

Nr 9 - Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Matejki 29

 • 1 Maja (od nr 5 do nr 28), Aleksandra Fredry.

Nr 10 - Szkoła Podstawowa Nr 5, ul. Młodych 2

 • Akacjowa, Boczna, Bukowa, Cicha, Ciemna, Ciepielowska, Czereśniowa, Czysta, Dębowa, Dolnośląska, Gajowa, Głogowska, Hoża, Jaskółcza, Jasna, Kalinowa, Klonowa, Konwaliowa, Kowalska, Kręta, Leszczynowa, Liliowa, Lipowa, Lubuska, Łąkowa, Makowa, Młodych, Ogrodowa, Piaskowa, Poprzeczna, Rolna, Składowa, Słonecznikowa, Sosnowa, Spacerowa, Śląska, Targowa, Tulipanowa, Wielkopolska, Wierzbowa, Wiśniowa, Wrzosowa, Zaułek, Żabia.

Nr 11 - Publiczne Przedszkole Nr 9, ul. Wrocławska 35B

 • Muzealna, Południowa, Topolowa, Wrocławska, Zamenhofa.

Nr 12 - Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Kościuszki 26

 • 1 Maja (od nr 1 do nr 4), Gdyńska, Kaszubska (od nr 1 do nr 9B nieparzyste, od nr 2 do nr 12A parzyste), Królowej Jadwigi, Piastowska, Sikorskiego, Słoneczna.

Nr 13 - Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Gimnazjalna 11

 • 8 Maja, Bankowa, Gen. S. Grota-Roweckiego, Gimnazjalna, Towarowa, Waryńskiego, Wojska Polskiego (od nr 1 do nr 39 nieparzyste, od nr 2 do nr 34 parzyste), Wróblewskiego, Zjednoczenia.

Nr 14 - Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Parafialna 6

 • Aleja Wolności, Aleja Zdzisława Malczuka, Arciszewskiego, Bohaterów Getta, Ceglana, Fabryczna, Garbarska, Korzeniowskiego, Kościelna, Krzywa, Kuśnierska, Miarki, Moniuszki, Odrzańska, Plac Floriana, Plac Solny, Plac Wyzwolenia, Pocztowa, Portowa, Sienna, Szeroka, W. Witosa, Żwirki i Wigury.

Nr 15 - Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Szkolna 1

 • Dąbrowskiego, Drzymały, Działkowca, Harcerska, Jaracza, Parafialna, Szarych Szeregów, Szkolna, Wandy, Wodna.

Nr 16 - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Św. Barbary 2

 • Głowackiego, Kołłątaja, Kupiecka, Osiedle Kopernika, Osiedle Spółdzielcze, Św. Barbary

Nr 17 - Publiczne Przedszkole Nr 6, ul. Kasprzaka 3

 • Kasprzaka, Kościuszki, Młynarska, Parkowa, Traugutta, Wesoła.

Nr 18 - Szpital, ul. Chałubińskiego 7

 • Pacjenci szpitala.

Przedterminowe wybory prezydenta Nowej Soli. Przypominamy jak oddać prawidłowy głos w wyborach

Dostaniesz jedną kartkę, na której będą nazwiska czterech kandydatów. Możesz głosować tylko na jedną osobę, stawiając przy nazwisku jednego kandydata z wybranej listy znak „X”.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami znak „X” to co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki.

Przypomnijmy, głos jest nieważny, kiedy:

 • w wyborach na prezydenta miasta oddasz go na więcej niż jednego z kandydatów, czyli postawisz „x” przy więcej niż jednym kandydacie;
 • nie oddasz żadnego głosu (nie postawisz znaku”x” przy żadnym kandydacie);
 • postawisz w kratce znak inny niż co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki;
 • postawisz znak „x” poza kratką”.

Zobacz także: Nowa Sól. Miasto ma komisarza:

Dodaj ogłoszenie