Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

NOWA SÓL. Wybory prezydenta miasta 2020. Poznajcie nowego prezydenta Nowej Soli. Kim jest, co ma w planach?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Jacek Milewski nowym prezydentem Nowej Soli. Tak zadecydowali mieszkańcy podczas wyborów, które odbyły się 5 stycznia. - Prawie oficjalnie. Wspólnie z Moimi Samorządowymi Przyjaciółmi wygraliśmy dzisiejsze wybory. Otrzymałem 8079 głosów (76,75%). Dziękuję. Zawsze wiedziałem, że tak jak dla mnie, tak dla zdecydowanej większości Nowosolan Nasze Miasto jest najważniejsze. Kłaniam się Naszym Mieszkańcom. Czapki z głów - napisał nowy prezydent.

Jacek Milewski - prezydent Nowej Soli

Jacek Milewski urodził się w 1965 roku. Ma wyższe wykształcenie. Przez ostatnie siedemnaście lat był wiceprezydentem Nowej Soli. W przedterminowych wyborach na prezydenta miasta wystartował z KWW Wadim Tyszkiewicz. Po pracy jest fanem piłki siatkowej. Relacjonuje na swoim profilu na Facebooku mecze siatkarzy MKST Astra Nowa Sól.

Co ma w planach nowy prezydent Nowej Soli Jacek Milewski? Przeczytajcie!

NOWA SÓL. Wybory prezydenta miasta 2020. Poznajcie nowego prezydenta Nowej Soli. Kim jest, co ma w planach?
Eliza Gniewek-Juszczak

Sześć pytań o plany nowego prezydenta Nowej Soli

Jak ważne w pracy prezydenta Nowej Soli powinny być sprawy seniorów. Co można zrobić dla nich w mieście, aby poprawić jakość ich życia?
Polityka senioralna jest ważną częścią samorządowej pracy. W planach mam powołanie zastępcy odpowiedzialnego przede wszystkim za sprawy społeczne. Przez ostatnie lata nasze miasto było skupione na budowie gospodarczego fundamentu dla rozwoju wielu dziedzin życia naszych mieszkańców. Przygotowane zostały również podwaliny do systematycznego przesuwania punktu ciężkości w kierunku polityki społecznej.

W pierwszej kolejności zaplanowaliśmy utworzenie w dawnym Gimnazjum nr 3 Centrum Aktywności Społecznej, w którym między innymi powstanie Dzienny Dom Seniora. Mamy już pozwolenie na budowę oraz kosztorys opiewający na ponad 5 milionów złotych dla adaptacji tego budynku. Ujęliśmy to zadanie w przyszłorocznym budżecie. Planujemy realizację w latach 2020 – 2021. Centrum stworzy warunki do integracji i spotkań międzypokoleniowych.

Ponadto z każdą powstającą inwestycją w mieście pamiętamy o seniorach, oferując system zniżek w kinie, w komunikacji miejskiej, a już za moment udostępniając obiekt pływalni również z ofertą dla osób starszych.

Jak zatrzymać młodzież w Nowej Soli. Co zrobić, żeby nie spadała liczba mieszkańców?
Pod tym względem Nowa Sól najgorsze ma już za sobą. Mieszkańcy, w tym młodzież muszą, oprócz pracy, mieć również warunki do spędzania wolnego czasu.

Poprzez rozwój gospodarczy zostało stworzone pole do inwestowania w infrastrukturę towarzyszącą. Ten proces został rozpoczęty w ostatnich latach i będzie kontynuowany.

Z roku na rok poszerzane są tereny rekreacyjne w Nadodrzańskim Parku Rekreacyjnym, zostało uruchomione kino w Nowosolskim Domu Kultury, powstaje kryta pływalnia, w najbliższym czasie ruszy budowa hali sportowo-widowiskowej.

Prywatni inwestorzy planują budowę kolejnego pasażu handlowego wraz z restauracją McDonald’s. Systematycznie przybywa mieszkań wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Zakończyliśmy rozbudowę Żłobka Miejskiego o kolejne 40 miejsc. Kończymy dokumentację techniczną kompleksowego remontu największej nowosolskiej podstawówki szkoły nr 8.

Jestem przekonany, że w kolejnych latach uda się ograniczyć spadek ludności w Naszym Mieście.

Kultura w Nowej Soli. Jak ocenia pan stan kultury w mieście, czy można jeszcze coś dodać do miejskiej oferty, żeby wzbudzić zainteresowanie mieszkańców działalnością takich instytucji jak muzeum, biblioteka i NDK?
Uważam, że oferta kulturalna w Nowej Soli jest bardzo bogata i urozmaicona. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Naszymi placówkami kultury zarządzają świetni fachowcy, doskonale czujący potrzeby Nowosolan w tym zakresie. Z roku na rok, systematycznie zwiększa się liczba osób regularnie korzystających z miejskich instytucji kultury. Jestem przekonany, że w tej dziedzinie po prostu nie należy przeszkadzać.

Rozwój gospodarczy miasta. Czy ma pan w planach działania na rzecz nowych i obecnych inwestorów?
Od siedemnastu lat gospodarka jest naszym priorytetem samorządowych działań w Naszym Mieście. Powstały dwie wielkie strefy przemysłowe. W tym czasie wspólnie z panem prezydentem Tyszkiewiczem pozyskaliśmy 20 poważnych inwestorów, którzy stworzyli kilka tysięcy nowych miejsc pracy. W ostatnim czasie pojawiło się dwóch następnych. Rozmowy z kolejnymi ciągle trwają. Do zagospodarowania pozostało jeszcze około 40 hektarów terenów inwestycyjnych. W ścisłej współpracy z obecnym senatorem Wadimem Tyszkiewiczem będziemy konsekwentnie kontynuować ten proces.

Spotkania z mieszkańcami. Czy jako prezydent Nowej Soli będzie spotykał się pan z mieszkańcami, jak i kiedy?
Od siedemnastu lat mojej pracy w samorządzie systematycznie spotykam się z naszymi mieszkańcami przy wielu różnych okazjach. Mój pokój w urzędzie miejskim był, jest i będzie zawsze otwarty, także poza ustalonymi godzinami przyjęć mieszkańców. Od pięciu lat osobiście prowadzę samorządową stronę na FB, poprzez którą również mam codzienny kontakt. Oczywiście jestem otwarty na każdą propozycję spotkania, a w sprawach strategicznych dla naszego miasta tak jak dotychczas będę inicjatorem takich spotkań.

Na jaką współpracę z radnymi pan liczy? Bez ich pomocy nie da się wprowadzić żadnej uchwały w życie.
Realizacja wspólnej wizji rozwoju miasta i powiatu oraz zgodna współpraca z radnymi, zarówno miejskimi, jak i powiatowymi jest podstawą skutecznej, samorządowej pracy na rzecz naszych mieszkańców.

Przez siedemnaście lat mojej samorządowej pracy byłem oddelegowany do ścisłej współpracy z radnymi. Uczestniczyłem we wszystkich sesjach i wszystkich posiedzeniach komisji. Komitet Wyborczy Wyborców Wadim Tyszkiewicz, który wystawił mnie jako kandydata w wyborach na Prezydenta Nowej Soli, reprezentuje w Radzie Miejskiej 17 Radnych, a w Radzie Powiatu 11 radnych. W obu przypadkach posiada więc samodzielną większość umożliwiającą przegłosowywanie ważnych uchwał. Jestem pewien, że w dalszym ciągu będziemy wspólnie z moimi samorządowymi przyjaciółmi, skutecznie i bez zbędnych sporów pracować na rzecz naszych mieszkańców.

W Nowej Soli uprawnionych do głosowania w niedzielę, 5 stycznia 2020 było 29 500 osób. W dniu wyborów działało siedemnaście komisji obwodowych. Do tego odrębny, osiemnasty obwód do głosowania znalazł się również w miejscowym szpitalu.

KIM JEST NOWY PREZYDENT? CZYTAJ WIĘCEJ O WYBORACH W NOWEJ SOLI:

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska