Nowe czynsze w Zielonogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zobacz, co czeka Cię od lipca

Alicja Bogiel
- W tej spółdzielni to chyba nigdy nie będzie sprawiedliwie. Nawet jak niby będziemy płacić tylko za swoje - mówi Jolanta z os. Słonecznego o planowanych podwyżkach czynszów na osiedlu.
- W tej spółdzielni to chyba nigdy nie będzie sprawiedliwie. Nawet jak niby będziemy płacić tylko za swoje - mówi Jolanta z os. Słonecznego o planowanych podwyżkach czynszów na osiedlu.
Udostępnij:
- Co, czynsze znów w górę?! - denerwuje się pani Jolanta z os. Słonecznego. Ona od lipca będzie płacić więcej, ale są i tacy lokatorzy Zielonogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którzy mogą liczyć na obniżkę opłat.

Kiedy się czyta informacje na stronie internetowej spółdzielni, można wyciągnąć wnioski, że od lipca w każdym bloku ZSM rosną opłaty za mieszkania. Czyli podwyżki jak co roku... Spółdzielnia podaje też nowe stawki na poszczególnych osiedlach. Tak też było w poprzednich latach. Tym razem jednak to tylko uśrednione dane. A w samej spółdzielni rewolucja! Od lipca każdy budynek będzie miał swoje stawki i wyliczenia. I całkiem sporo będzie takich lokatorów, którzy zapłacą mniej. - Tylko 20 procent spółdzielców będzie ponosić wyższe opłaty - zapowiada prezes Henryk Skrzypczak. - 80 procent będzie mieć takie same lub nawet niższe czynsze.

Na jakich osiedlach i ulicach lokatorzy mogą spodziewać się podwyżek, a gdzie będzie taniej? Ile będą wynosić nowe stawki? Tego dowiesz się w czwartek, 20 maja z paiepriowego wydania "Gazety Lubuskiej".

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

w
wyodrebniony
Zgodnie z wyrokami Sądów spółdzielnia musi prowadzić dla osób, które posiadają wyodrębnione lokale w danej nieruchomości oddzielne konto bankowe, na które te osoby będą przelewać czynsz.

Jest to spowodowane tym, że majątek os. z wyodrębnionymi lokalami nie należy do spółdzielni i nie mogą jego używać (pożyczać) na innych nieruchomościach.

Przy sprzedaży wyodrębnionego lokalu należy zwrócić na wniosek właściciela wyodrębnionego lokalu fundusz remontowy.

Ponadto jeśli jest 2 właścicieli danej nieruchomości to musi być stosowana ustawa o własności lokali, czyli wyłącznie właściciele danej nieruchomości decydują o niej a nie jakieś walne zgromadzenia os. prawnej o nazwie spółdzielnia.
A
ANTYMOHER
STOWARZYSZENIE OBROŃCÓW LOKATORÓW I MOHERÓW CZYNIE UCZESTNICZY W TYM FORUM .
~gość~
Czyszciosku - pokaż mi swoje gniazdko, a powiem ci ... .
w
wspolnotowiec
Jeżeli w danej nieruchomości jest wyodrębniony jeden lokal to jest kilka zasad, których spółdzielnia winna się trzymać

1. Zarząd nad nieruchomością wspólną powierzony jest na pod art. 27 ust 2, który wskazuje że jest to ten sam zarząd o którym mowa w art. 18 ustawie o własności lokali.

2. Jeżeli zarząd jest powierzony to jest wiele czynności, które przekraczają zakres zwykłego zarządu, inaczej mówiąć bez zgody właścicieli (członków i nie członków) danej nieruchomości nie mogą:
a. podnosić kosztów zarządzanai nieruchomością wspólną,
b. dokonywać termomodernizacji - inwestycji

Ponadto w w wydrukach czynszowych winna być stosowana informacja ile wynoszą koszty zarządu nieruchomością wspólną (nie może to być zakamuflowane w pozycji eksploatacja)

Ponadto jeżeli jest dwóch właścicieli danej nieruchomości musi być stosowana ustawa o własności lokali.
n
ns
W dniu 19.05.2010 o 18:44, ~sss~ napisał:

Pytam: Kiedy wreszcie usunie się sam / bo żadne przepisy nie umożliwiają usunięcia go przez spółdzielców/ prezes ZSM ?!Ten schorowany prezes ZSM H.Skrzypczak nie miał i nie ma pojęcia o kierowaniu tą Spółdzielnią, czego dowodem jest stan objektów na poszczególnych osiedlach ZSM. . Jest to człowiek bardzo konfliktowy a układy jakie stworzył w spółdzielni pozwalają mu oszukiwać członków spółdzielni i ich okradać z ciężko zarobionych peniędzy. Od dwóch lat materiały budowalane tanieją i to bardzo dużo a w spółdzielni podnoszą opłaty z tyt. remontów i konserwacji. Pan prezes nie ma wiedzy jak pracują jego podwładni na poszczególych osiedlach a oni robią co chcą i tak to się kręci. Choćby normą jest robienie zakupów w godzinach pracy pracowników administracji zatrudnionych na stanowistach robotniczych i nierobotniczych. . Kierownicy Osiedli nie mają zielonego pojęcia o zarządzaniu zasobami mieszkaniowymi a dowodem jest Osiedle Piastowskie, które od czasu zatrudnienia p. Góreckiego tonie w brudach i wielu źle wykonywanych awarii na objektach.


Zwołajcie Walne i usuńcie zarząd jeśli jest do kitu! To Wy jesteście ich pracodawcami!
Tyle tylko, że trzeba trochę wysiłku w to włożyć, a przecież łatwiej krytykować i bezproduktywnie narzekać. A na Walnym czy zebraniach grup nigdy nie ma kworum - i leżymy!(tak jest w mojej spółdzielni)
G
Gość
Ten schorowany prezes ZSM H.Skrzypczak nie miał i nie ma pojęcia o kierowaniu tą Spółdzielnią, czego dowodem jest stan objektów na poszczególnych osiedlach ZSM. . Jest to człowiek bardzo konfliktowy a układy jakie stworzył w spółdzielni pozwalają mu oszukiwać członków spółdzielni i ich okradać z ciężko zarobionych peniędzy. Od dwóch lat materiały budowalane tanieją i to bardzo dużo a w spółdzielni podnoszą opłaty z tyt. remontów i konserwacji. Pan prezes nie ma wiedzy jak pracują jego podwładni na poszczególych osiedlach a oni robią co chcą i tak to się kręci. Choćby normą jest robienie zakupów w godzinach pracy pracowników administracji zatrudnionych na stanowistach robotniczych i nierobotniczych. . Kierownicy Osiedli nie mają zielonego pojęcia o zarządzaniu zasobami mieszkaniowymi a dowodem jest Osiedle Piastowskie, które od czasu zatrudnienia p. Góreckiego tonie w brudach i wielu źle wykonywanych awarii na objektach.
~sss~
Pytam: Kiedy wreszcie usunie się sam / bo żadne przepisy nie umożliwiają usunięcia go przez spółdzielców/ prezes ZSM ?!
Przejdź na stronę główną Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie