Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowi policjanci w Lubuskiem. 38 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie. Wśród nich są cztery kobiety

OPRAC.:
Paweł Wańczko
Paweł Wańczko
Uroczystość odbyła się w obecności wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka, komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosława Pasterskiego, kapelana lubuskiej policji księdza kanonika Jerzego Piaseckiego, kadry kierowniczej garnizonu lubuskiego oraz rodzin nowo przyjętych policjantów.
Uroczystość odbyła się w obecności wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka, komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosława Pasterskiego, kapelana lubuskiej policji księdza kanonika Jerzego Piaseckiego, kadry kierowniczej garnizonu lubuskiego oraz rodzin nowo przyjętych policjantów. Lubuska Policja
38 nowych policjantów złożyło w środę (5 sierpnia) ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Po ukończeniu kursu podstawowego trafią do wszystkich jednostek garnizonu lubuskiego.

Dla wielu z nich wydarzenie to było zwieńczeniem wielomiesięcznych starań i spełnieniem zawodowych marzeń. Uroczystość odbyła się w obecności wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka, komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosława Pasterskiego, kapelana lubuskiej policji księdza kanonika Jerzego Piaseckiego, kadry kierowniczej garnizonu lubuskiego oraz rodzin nowo przyjętych policjantów.

- Ślubowanie to początek służby w policji i jeden z najważniejszych dni w waszym zawodowym życiu. Wypowiadając słowa roty ślubowania złożycie publiczne zobowiązanie, że będziecie chronić nasze państwo i jego obywateli, niejednokrotnie narażając przy tym własne zdrowie i życie. Trudności, jakie pokonaliście do tej pory są dopiero początkiem na drodze tej odpowiedzialnej i niełatwej służby. Wierzę jednak, że wszystkie wyrzeczenia wynagrodzi wam satysfakcja płynąca z niesienia pomocy drugiemu człowiekowi - zwrócił się do adeptów szef lubuskich policjantów insp. Jarosław Pasterski.

- Zainteresowanie służbą w policji nie słabnie. Świadczy o tym liczba składanych każdego dnia podań o przyjęcie. Młodzi ludzie oceniają organizację bardzo pozytywnie. Policja jawi się jako pracodawca godny zaufania, dający możliwość stałego zatrudnienia, rozwoju oraz samorealizacji. Argumenty takie trafiają zarówno do młodych osób, rozpoczynających swą karierę zawodową, jak i do tych, którzy mieli już okazję zmierzyć się z realiami rynku pracy – informuje rzecznik lubuskiej policji, nadkom. Marcin Maludy. - Policja jako instytucja publiczna cieszy się najwyższym, 80 proc. zaufaniem społeczeństwa, na które pracuje bezustannie każdego dnia i każdej nocy. Wysoka ocena działalności policji jest dla nas najlepszą formą podziękowań za codzienny trud, poświęcenie i służbę policjantów oraz pracowników polskiej policji – dodaje rzecznik.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

Zobacz też: Nocny pościg policji za hondą civic w Zielonej Górze

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska