Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowoczesne domy na miarę XXI wieku

Reklama
W podzielonogórskiej Łężycy powstaje nowoczesne Krono Osiedle, na którym firma Kronopol prowadzi pilotażowy program budownictwa szkieletowego. Na wiosnę 2016 roku do użytku zostanie oddanych siedem domów jednorodzinnych. Już w ten weekend każdy może na własne oczy przekonać się, dlaczego technologia drewnianego budownictwa szkieletowego staje się coraz bardziej popularna na całym świecie.

Jak szybko i bezpiecznie wybudować dom

Wybudowanie domu w technologii szkieletowej, od postawienia fundamentów po prace wykończeniowe, trwa zaledwie trzy miesiące. Budynki stawia się bez problemu na różnych gruntach. O tym, jak wygląda budowa domu w technologii szkieletowej mówi, menedżer produktu w firmie Kronopol – Andrzej Lipiński. - Na początku przygotowujemy fundamenty, które stanowią podstawę domu. Zajmuje nam to do 14 dni. Następnie na budowę przyjeżdżają elementy sprefabrykowane. Na końcu układamy stropy, montujemy ściany i pokrywamy konstrukcję dachem. Największym atutem tego rodzaju budownictwa jest: lekkość konstrukcji, energooszczędność i szybkość montażu.

Jak łatwo i solidnie połączyć konstrukcje nośne

Materiały, z których tworzone są domy szkieletowe powstają z przetworzonego drewna. Konstrukcje nośne stropów, ścian oraz dachów stawiane są z najwyższej jakości belek dwuteowych firmy Kronopol, które są lekkie, trwałe i nie ulegają odkształceniom. Płyta konstrukcyjno – budowlana Kronopol OSB/3, używana jest do poszycia stropów, dachów i ścian. Dzięki takim zastosowaniom powstaje lekka i zarazem wytrzymała konstrukcja budynku gwarantująca pełne bezpieczeństwo.

Jak wybudować dom ekologiczny i jednocześnie tani w eksploatacji

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii obiegu powietrza usuwamy z domu alergeny, nadmiar dwutlenku węgla czy niepożądane zapachy. Rekuperacja zapewnia ciągłą cyrkulację powietrza w całym domu, odzyskując tym samym energię cieplną z wyprowadzanego na zewnątrz powietrza. Ten proces sprawia, że cząsteczki pary wodnej są usuwane na zewnątrz, a woda nie skrapla się w elementach ściany. - W konstrukcji domu używamy wysokiej klasy materiałów drewnopochodnych firmy Kronopol. Ściany pokrywamy płytami Kronopol OSB/3, a całość wypełniamy izolacją. Wspomniane materiały są bardzo dobrymi izolatorami. Uzupełniając je na zewnątrz warstwą izolacyjną, osiągamy bardzo dobre współczynniki przenikalności ciepła U=0,16 – tłumaczy Andrzej Lipiński.

Domy wykonane w technologii szkieletowej są przyjazne dla środowiska i człowieka. W porównaniu do zabudowy tradycyjnej, podczas stawiania konstrukcji szkieletowej, zmniejsza się wydzielanie gazów zanieczyszczających atmosferę.

Jak zapewnić szybkie i bezproblemowe wprowadzenie się do nowego domu

W technologii szkieletowej zostały wyeliminowane roboty mokre, ponieważ podczas budowy nie trzeba używać wody. Dzięki temu budynek nie potrzebuje czasu na wyschnięcie, a lokatorzy mogą się do niego wprowadzić niemal od razu po ukończeniu prac. - Sucha konstrukcja nie zawiera w ogóle wody, ponieważ ta technologia jej nie wymaga. Wody w budownictwie tradycyjnym jest tak dużo, że wykończenie takich domów trwa o wiele dłużej, ponieważ trzeba poczekać, aż ta woda wyparuje - mówi Andrzej Lipiński.

Już w ten weekend, podczas Dni Otwartych, firma Kronopol zaprezentuje, jak nowoczesna technologia budownictwa szkieletowego sprawdza się w praktyce. Wystarczy wybrać się dziś lub jutro do podzielonogórskiej Łężycy, gdzie na Krono Osiedlu, przy ulicy Murarskiej, trwa realizacja pilotażowego projektu budowy domów w technologii Swiss Krono. Będzie też można porozmawiać ze specjalistami i dowiedzieć się na czym dokładnie polega technologia budowy domów szkieletowych.

KRONOOSIEDLE Zielona Góra, ul. Murarska / Łężyca
Zapraszamy na Dni Otwarte 26-27.09.2015 r.
[email protected]
www.domy.kronopol.pl

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska