Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowoczesne inkubatory dla maluszków trafiły do szpitala w Zielonej Górze. To prezent od Ekoenergetyki

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Dwa „mercedesy” wśród inkubatorów przekazali w czwartek przedstawiciele Ekoenergetyki i Fundacji Energetyki szpitalowi w Zielonej Górze. Wielofunkcyjne inkubatory służy do ratowania najmniejszych  wcześniaków o wadze poniżej 1000 g.
Dwa „mercedesy” wśród inkubatorów przekazali w czwartek przedstawiciele Ekoenergetyki i Fundacji Energetyki szpitalowi w Zielonej Górze. Wielofunkcyjne inkubatory służy do ratowania najmniejszych wcześniaków o wadze poniżej 1000 g. Jacek Katos
Dwa „mercedesy” wśród inkubatorów przekazali w czwartek przedstawiciele Ekoenergetyki i Fundacji Energetyki szpitalowi w Zielonej Górze. Wielofunkcyjne inkubatory służy do ratowania najmniejszych wcześniaków o wadze poniżej 1000 g. Dzięki nim można wykonywać wszelkie zabiegi bez zmiany otoczenia. A nawet… puszczać nagrania z głosem mamy!

Przekazanie przez Ekoenergetykę-Polska S.A. i Fundację Ekoenergetyki dwóch najwyższej klasy hybrydowych inkubatorów Babyleo TN500 (łączny koszt to 200 tys, zł) na potrzeby Klinicznego Oddziału Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego to radosne wydarzenie. Każde nowoczesne urządzenie, sprzęt cieszy kadrę lecznicy. Bo pozwala na świadczenie usług na jak najwyższym poziomie.
Nie po raz pierwszy zielonogórska firma (założona przez absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego) wspomaga szpital.

Firma pomagała już wcześniej szpitalowi w Zielonej Górze

Współpraca firmy ze Szpitalem Uniwersyteckim rozpoczęła się wiosną ub. roku, gdy nastała pandemia. Już w połowie marca szpital otrzymał od firmy indywidualne środki ochrony osobistej, a dzięki podpisanemu porozumieniu z Ekoenergetyka-Polska S.A oraz EVITY Sp. z o.o., przez blisko cztery miesiące personel medyczny szpitala mógł korzystać z bezpłatnych przewozów elektrycznymi taksówkami do pracy i z powrotem.

Inkubatory dla szpitala w Zielonej Górze to "mercedesy"

Co wyróżnia inkubatory, które otrzymał Kliniczny Oddział Neonatologii? Taki wielofunkcyjny inkubator służy do ratowania najmniejszych (tzw. skrajnych) wcześniaków o wadze poniżej 1000 g. Inkubatory te zapewniają optymalne środowisko dla rozwoju pacjenta dzięki zsynchronizowanym trzem źródłom ciepła, efektywnemu nawilżaniu oraz rozwiązaniom wspierającym pozytywną stymulację rozwoju mózgu. Specjalna konstrukcja inkubatora zapewnia ograniczenie negatywnych bodźców z zewnątrz. Inkubatory łatwo można dezynfekować. Możliwe jest także m.in. puszczanie maluszkowi nagrań z głosem mamy!

–Dzięki łatwemu dostępowi do dziecka, możemy wykonać przy nim wszystkie czynności, nie zmieniając jego otoczenia. Możliwy jest również pomiar wagi noworodka bez wyjmowania go z inkubatora, dzięki wbudowanej wadze. Jest to ważne, ponieważ każda czynność wykonywana przy tak małym dziecku może prowadzić do jego destabilizacji – lek. Marzena Michalak-Kloc.

Sprzęt przekazany przez WOŚP jest już mocno zużyty

– Otrzymany sprzęt usprawni pracę lekarzy, a przede wszystkim umożliwi jeszcze lepsze wyniki leczenia i pozwoli uratować więcej małych pacjentów. To bardzo cenna pomoc, bo aparatura, którą posiadamy, w dużej mierze kupiona dzięki wsparciu WOŚP, jest już mocno wyeksploatowana, a przez to awaryjna – zauważa prezes Szpitala Uniwersyteckiego dr Marek Działoszyński.
Wiceprezes zarządu Ekoenergetyka-Polska S.A. Maciej Woleński podkreślił, że firma odpowiadając na konkretną potrzebę, cieszy się, iż może przyczynić się do rozwoju szpitala. A w ślad za tym jeszcze lepszej opieki nad pacjentami.
– Działanie na rzecz społeczności lokalnej od lat jest wpisane w działalność Ekoenergetyki. Szczególną wagę przykładamy do wspierania rozwoju dzieci i młodzieży. Realna pomoc w miarę możliwości to zadanie, które realizujemy obecnie poprzez naszą fundację, która w naturalny sposób kontynuuje działania rozpoczęte przez spółkę i podejmuje kolejne inicjatywy- podkreśla prezes Fundacji Ekoenergetyki Urszula Przegalińska-Kubik.

Zobacz też

W nocy z środy na czwartek za pomocą dźwigu przed Klinicznym Oddziałem Chorób Zakaźnych umieszczone zostały moduły, w których przeprowadzany będzie tzw. pretriaż.

Zielona Góra: W nocy przyjechały moduły, stanęły przed oddzi...

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska