MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowości na lekcjach

LESZEK KALINOWSKI
Szkołę Podstawową nr 3 w Żarach spośród innych wyróżnia m.in. pierwsza w mieście klasa integracyjna oraz zamiłowanie do muzyki i zdrowego odżywiania się.

W klasie integracyjnej uczy się 15 dzieci, w tym pięcioro niepełnosprawnych. Opiekuje się nią dwóch nauczycieli. Wszyscy są zadowoleni. Bo atmosfera w niej niecodzienna i pełna tolerancja. Temu celowi służył też festyn integracyjny, który cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta, podobnie jak inne imprezy. Teraz czekają na rodzinny i klasowy pokaz mody. A o tym, że w ,,trójce" rodzice i nauczyciele potrafią się bawić, świadczy choćby niedawny występ mam - tańczyły kankana i tatusiów - zaprezentowali jezioro łabędzie.
- W rewanżu, nauczyciele przygotowują niespodziankę, ale chyba nie będziemy w stanie przebić rodziców pomysłowością - mówi dyrektorka szkoły Zofia Szarejko-Michalska.

Nowości na lekcjach

W szkole prowadzone są różne innowacje pedagogiczne. W przyszłym roku kontynuo-wane będą szachy, prowadzone przez Danutę Raniszewską. Wykorzystywać komputery i techniki informatyczne w nauczaniu matematyki będzie zastępca dyrektora Teresa Ziaja, a Barbara Kościńska poprowadzi program ścieżki edukacyjnej. W nauczaniu zintegrowanym nie zabraknie elementów edukacji prozdrowotnej, a pedagog Renata Morżkowska skupi się m.in. na partnerskim dialogu.
,,Trójka" znana jest także z sałatek. Przepisy szkoła wydała w specjalnej książeczce. W planach kolejne imprezy i kolejna publikacja.

Wszyscy się znamy

- U nas nie można się nudzić - zapewnia Katarzyna Kałuża z kl. V, odnosząca sukcesy w konkursach matematycznych, ale chodzi także na kółko teatralne, przyrodnicze, języka angielskiego. Jej koleżanka Joanna Zaleszczak chwali kółko historyczne, zwłaszcza liczne wycieczki. Magdalena Nowakowska z kl. VI jest przewodniczącą samorządu szkolnego, długo opowiada o różnych imprezach i akcjach. Chwali też szkolną gazetę ,,Bum".
Paulina Pacholska z kl. III uwielbia śpiewać. Nic dziwnego, że chodzi na kółko muzyczne i zachwala nauczyciela Sebastiana Hubryja, który rozśpiewał całą szkołę.
W szkole jest świetlica, czynna aż do 16.30, stołówka. Do dyspozycji uczniów pozostaje: psycholog, pedagog, pielęgniarka, logopeda.
- Najważniejsze, że szkoła jest mała i wszyscy się tu doskonale znamy - mówią uczniowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska