Nasza Loteria

Nowosolanie nie mogli się doczekać. Dzwonili i pisali do MOSiR-u w tej sprawie. Udało się. Zmiany wchodzą 4 maja

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
- Nie będzie  takiej wolności zupełnej. Będziemy musieli przestrzegać przepisów - zaznacza Łukasz Hendel, szef stowarzyszenia P.A.R.K., które prowadzi Park Krasnala 2 w Nowej Soli
- Nie będzie takiej wolności zupełnej. Będziemy musieli przestrzegać przepisów - zaznacza Łukasz Hendel, szef stowarzyszenia P.A.R.K., które prowadzi Park Krasnala 2 w Nowej Soli Eliza Gniewek-Juszczak
– Mieliśmy bardzo dużo kontaktów w tej sprawie. Było dużo telefonów, a także e-maili. Ludzie czekają z niecierpliwością na otwarcie sportowych obiektów w Nowej Soli – przyznaje Grzegorz Rogula, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
lubuskie
  • Zakażonych114 408
    + 740
  • Zmarło2 736
    + 0

14. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
  • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
  • Zmarło:+33(105 194)
  • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

Stan epidemii koronawirusa w Polsce spowodował decyzję rządu o czasowym zamknięciu m.in. obiektów sportowych. Jednak wprowadzane są kolejne etapy luzowania wprowadzonych obostrzeń. Od 4 maja będą obowiązywały nowe przepisy w tej sprawie.

Kiedy będą czynne obiekty sportowe w Nowej Soli?

W sobotę, 25 kwietnia premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przedstawili plan przywracania sportowych obiektów użytkownikom.

Od 4 maja będzie można korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym.

"Od 4 maja będzie można korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym" - poinformował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Soli w komunikacie.
– Mieliśmy bardzo dużo kontaktów w tej sprawie. Było dużo telefonów, a także e-maili. Ludzie czekają z niecierpliwością na otwarcie sportowych obiektów w Nowej Soli – przyznaje dyrektor MOSiR-u Grzegorz Rogula. - W poniedziałek otworzymy nasze boiska, marinę i Park Krasnala 2.

Park Krasnala 2 w Nowej Soli. Które atrakcje będą czynne?

Na obiektach w Parku Krasnala 2 również będzie obowiązywała ograniczona liczba osób korzystających z poszczególnych miejsc, po sześć na każde.

Nie będzie wolności zupełnej. Będziemy musieli przestrzegać przepisów.

– Będziemy musieli zastosować rotację i wpuszczać po sześć osób na godzinę i po każdej pełnej godzinie kolejna taka grupa będzie mogła wejść. Mam na myśli zwłaszcza zwykle najbardziej oblegane miejsce, czyli skate park. Nie będzie takiej wolności zupełnej. Będziemy musieli przestrzegać przepisów.
Łukasz Hendel zapowiada, że informacje w tej sprawie pojawią się w nowym regulaminie korzystania z tych miejsc, wprowadzonym na czas epidemii. Będą też na widocznych tabliczkach. – Tak będzie do momentu, aż obostrzenia zostaną zniesienie – podkreśla.
Park Krasnala 2 będzie czynny od poniedziałku, 4 maja, wstępnie w godzinach 12 – 19. Informacje zostaną opublikowane na profilach obiektów na Facebooku.

Sport w Nowej Soli. Które obiekty będą otwarte? Sprawdź listę

Będzie można znów wejść na obiekty sportowe, którymi administruje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Lista miejsc

  • stadion miejski przy ul. 1 Maja,
  • marina,
  • orliki: przy ul. Południowej, Botanicznej, Jana Pawła,
  • boiska: przy ul. Św. Barbary, Staszica, Matejki,
  • Park Krasnala 2: BMX Racing, skatepark, pumptrack, ścianki wspinaczkowe oraz pole do minigolfa.

Nowe zasady korzystania z miejsc do uprawiania sportu w Nowej Soli

Na obiektach sportowych w Nowej Soli będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa:

  • zachowanie dystansu społecznego,
  • obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy),
  • ograniczona liczba osób (maksymalnie 6 osób),
  • z jednej łódki będą mogły korzystać jednocześnie dwie osoby,
  • weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt),
  • brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
  • dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
  • obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
  • korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

Atrakcje w Nowej Soli nadal nieczynne

Nadal nieczynne będą park linowy Solpark i Park Krasnala. Na liście nie ma też miejskich siłowni plenerowych, co może dziwić. – Wiadomo, takiej sytuacji wcześniej nie było. Nie było więc procedur – mówi dyrektor MOSiR-u. – Będziemy zachowywać obostrzenia wywołane sytuacją epidemiologiczną i będziemy obserwowali, co się będzie dalej działo.
Park Krasnala uznany jest za plac zabaw, a te wciąż pozostają nieczynne.

CZYTAJ TEŻ

SPORT W NOWEJ SOLI

pasje mieszkańców powiatu nowosolskiego

ZOBACZ TEŻ WIDEO: W Nowej Soli znów będa otwarte boiska, ale na nowych zasadach. Można będzie też pójść do Parku Krasnala II

Pobierz

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste:

  • Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz "Nowa Sól"

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

od 16 lat
Wideo

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska