Gubin od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Tereny wokół miasta są dla nich łakomym kąskiem. Już od kilku lat w Gubinie trwa moda na pozyskiwanie inwestorów. Teraz udało się pozyskać kolejnego, choć można to też traktować jako rozbudowę istniejącego zakładu.
Mowa o Tekrze, zajmującej się produkcją wysięgników do dźwigów samojezdnych, komponentów do dźwigów samojezdnych, komponentów do dźwigów gąsienicowych, wysięgników, itp. oraz niedawno otwartej przy niej nowej hali produkcyjnej firmy Ferro Service (spółki-córki Tekry). Co wiemy o tej ostatniej?
Docelowo 150 pracowników
Podobnie jak Tekra, to przedsiębiorstwo z branży metalowej. Firma rozpoczęła działalność 2 marca 2020, otwarcie nastąpiło 29 lutego 2020. Aktualnie zatrudnione są 44 osoby, docelowo będzie pracować około 150. Zakład działa 3-zmianowo, produkcja prowadzona jest w jednej hali produkcyjnej wyposażonej w nowoczesne wypalarki laserowe, wypalarkę plazmową oraz maszyny do obróbki mechanicznej (frezarki, tokarki, prasa krawędziowa). Ferro Service finalnie wybuduje jeszcze 2 hale produkcyjne, które łącznie z istniejącą hala i biurowcem będą zajmować powierzchnię około 9000 m kw. Firma działa na terenie gubińskiej podstrefy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Kolejni inwestorzy na horyzoncie?
Zapytaliśmy burmistrza Gubina, Bartłomieja Bartczaka o nowego inwestora.
- 50 miejsc pracy, spółka-córka Tekry. To bardzo ważna, kolejna inwestycja na terenie naszego miasta - komentuje włodarz.
- Cieszę się, że Tekra tak dobrze się u nas czuje i ciągle dąży do rozbudowy. To jeden z najlepszych pracodawców w Gubinie - dodaje. - Nie obawiam się, że będzie problem z pracownikami na obecnym rynku. Jednak Tekra jest na tyle silną i prężną firmą, która zatrudnia ludzi nie tylko z okolicy, ale z całego województwa lubuskiego, więc myślę, że nie będzie miała kłopotu.
Burmistrz zdradza również, że trwają rozmowy z innymi inwestorami. Przypomnijmy, że od pewnego czasu mówi się o możliwym pojawieniu się chińskiej firmy w Gubinie. - Inwestorzy z Azji są zainteresowani terenami w Gubinie, ale to może nie wystarczyć. Trzeba spełnić kilka warunków. Potrzebne jest m.in. pozwolenie na pobyt. To długotrwała procedura. Biznesmeni z Chin mają trudniej niż przedsiębiorcy z Unii Europejskiej - wyjaśniał parę miesięcy temu Bartczak, kiedy rozmowy z Chińczykami dopiero się rozpoczęły.
To nie pierwsza i nie ostatnia hala produkcyjna w Gubinie. Tutaj film z wbicia łopaty pod budowę innej inwestycji Tekry:
Dziś burmistrz nie może zdradzić zbyt wiele. - Rozmowy wciąż trwają, jeśli pojawi się jakiś przełom, to na pewno o nim poinformujemy - podkreśla B. Bartczak.
Kolejna firma już przygotowuję się do budowy hali magazynowej w mieście przygranicznym. Mowa o obiekcie o powierzchni 2000 m2. Nieruchomość znajduje się na terenie objętym Specjalną Strefą Ekonomiczną. Hala o przeznaczeniu magazynowym będzie pozwalać na wysokie składowanie. Posadzki betonowe bezpyłowe, bramy wjazdowe z poziomu zero. Przy hali parking oraz utwardzony plac manewrowy, którego rozmiary pozwolą na odebranie dużej ilości załadunków. Zapewnione bezpieczeństwo dzięki monitoringowi. Teren ogrodzony. Trzeba jednak znaleźć klienta, który z będzie chciał z tego centrum logistycznego korzystać.
Będziemy informować na bieżąco o kolejnych informacjach, dotyczących inwestorów w Gubinie.
Zobacz też:
Polub nas na fb
iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?