Nurkowali w przeręblach na Jeziorze Sławskim

(tok)
Ratownicy intensywnie ćwiczą, żeby nikogo nie zostawić na lodzie
Ratownicy intensywnie ćwiczą, żeby nikogo nie zostawić na lodzie
Udostępnij:
Strażacy, nurkowie i WOPR-owcy pierwszy raz od dawna mieli okazję przećwiczyć akcje ratunkowe na lodzie.

A to dzięki aurze. Bo wreszcie na Jeziorze Sławskim pojawił się wystarczająco gruby lód. Ratownicy trenowali w pobliżu Lubuskiego Klubu Żeglarskiego - Ćwiczyliśmy różne techniki. Między innymi wyciąganie z przerębla ludzi za pomocą rzutek, lin i drabin - wyjaśnia Bolesław Nowakowski. - W tej ostatniej wykorzystuje się dwie drabiny, które przesuwa się po lodzie do przerębla.

Swoje umiejętności poprawiali też nurkowie. Oni zeszli pod wodę w przeręblach. - Nie było aż tak zimno - przekonuje Nowakowski. - Niektórzy schodzili pod wodę na 15-20 minut.

Jak dodaje, woda w Jeziorze Sławskim jest bardzo przejrzysta i pod lodem wszystko było doskonale widać.
Jak twierdzą ratownicy, takie ćwiczenia były bardzo przydatne, szczególnie, ze zaczęły się roztopy. A nie brakuje amatorów wędkarstwa, którzy mimo dodatnich temperatur wchodzą na lód.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 13

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wschowianin
Ja tam nie mogę znaleźć nic ze strażakami.
S
Sollux
W dniu 07.02.2009 o 22:42, Wschowianin napisał:

Ale jakie to były imprezy?


www.rws.com.pl
W
Wschowianin
Ale jakie to były imprezy?
S
Sollux
Więc powinieneś zrozumieć, dlaczego są ubrani tak a nie inaczej

Tzn. kim Ty jesteś? i Jakie imprezy organizowaliście?

Imprezy w Radzyniu, Sławie (pierwsze miejsce strażacy), w kanale portowym w Nowej Soli (również strażacy), spływ mikołajkowy Odrą w Głogowie zorganizowany przez OSP Głogów, a przy okazji zapraszam na spływ Obrą 21 lutego do Skwierzyny.
W
Wschowianin
W dniu 06.02.2009 o 18:49, Sollux napisał:

Chylę czoło przed strażakami, dobrze wiem, że można na nich liczyć w każdej chwili, często razem braliśmy udział w imprezach z ratownictwa wodnego, są w tym naprawdę dobrzy.



Więc powinieneś zrozumieć, dlaczego są ubrani tak a nie inaczej

często razem braliśmy udział w imprezach z ratownictwa wodnego, są w tym naprawdę dobrzy.


Tzn. kim Ty jesteś? i Jakie imprezy organizowaliście?

W dniu 06.02.2009 o 18:49, Sollux napisał:

Ale najłatwiej jest tylko narzekać...


Nie rozumiem do końca o co Ci chodzi.
S
Sollux
W dniu 06.02.2009 o 12:48, Wschowianin napisał:

Dokładnie tak. Powinieneś się cieszyć, że ktoś ćwiczy ratowanie osób na lodzie. Pamiętaj, że być może Ty również będziesz potrzebował pomocy i pomoże Ci akurat strażak w takim ubraniu. Wtedy zmienisz zdanie na temat ubrania strażaka. A jeśli tak bardzo zależy Ci, zeby byli prawidłowo ubrani to kup im specjalistyczne kombinezony. Zapewniam Cię, że gdyby takie mieli to właśnie w nich by ćwiczyli. To nie ich wina, że musieli być ubrani w zwykłe bojowe mundury. Ale najłatwiej jest tylko narzekać, a nic nie robić...



Chylę czoło przed strażakami, dobrze wiem, że można na nich liczyć w każdej chwili, często razem braliśmy udział w imprezach z ratownictwa wodnego, są w tym naprawdę dobrzy. Ale najłatwiej jest tylko narzekać...
W
Wschowianin
W dniu 31.01.2009 o 23:23, Sollux napisał:

Przemakające rękawice do zajęć w wodzie, palne ubranie do gaszenia pożaru i ......... dobra czepiam się drobnych szczegółów.



Dokładnie tak. Powinieneś się cieszyć, że ktoś ćwiczy ratowanie osób na lodzie. Pamiętaj, że być może Ty również będziesz potrzebował pomocy i pomoże Ci akurat strażak w takim ubraniu. Wtedy zmienisz zdanie na temat ubrania strażaka. A jeśli tak bardzo zależy Ci, zeby byli prawidłowo ubrani to kup im specjalistyczne kombinezony. Zapewniam Cię, że gdyby takie mieli to właśnie w nich by ćwiczyli. To nie ich wina, że musieli być ubrani w zwykłe bojowe mundury. Ale najłatwiej jest tylko narzekać, a nic nie robić...
S
Sollux
W dniu 31.01.2009 o 22:48, Wschowianin napisał:

użytkownik "x" ma rację. Strażak jest prawidłowo ubrany tylko ściągnął rękawice na czas wykonywania ćwiczenia, aby ich nie zamoczyć. A na zdjęciu nie widać, zeby ktoś był zmarznięty.



Przemakające rękawice do zajęć w wodzie, palne ubranie do gaszenia pożaru i ......... dobra czepiam się drobnych szczegółów.
W
Wschowianin
W dniu 31.01.2009 o 22:24, Sollux napisał:

Chyba nie. Uważam, że strażak w trakcie ćwiczeń powinien być odpowiednio ubrany, zabezpieczony i ubezpieczony, i nie chodzi mi wcale o kibiców czy obserwatorów. Obowiązek ten spoczywa na organizatorze takich ćwiczeń, pokazów czy innych form spędzania wolnego czasu. Patrzcie na ręce tych ćwiczących w zimnej wodzie, prawdziwa szkoła przetrwania.



użytkownik "x" ma rację. Strażak jest prawidłowo ubrany tylko ściągnął rękawice na czas wykonywania ćwiczenia, aby ich nie zamoczyć. A na zdjęciu nie widać, zeby ktoś był zmarznięty.
S
Sollux
W dniu 30.01.2009 o 22:09, x napisał:

Chyba oni sami powinni pomyśleć o tym, żeby ciepło się ubrać. Poza tym czy straż ma tyle sprzętu żeby użyczyć każdemu kto przyjdzie popatrzeć na ćwiczenia? I czy może w ogóle użyczyć?



Chyba nie. Uważam, że strażak w trakcie ćwiczeń powinien być odpowiednio ubrany, zabezpieczony i ubezpieczony, i nie chodzi mi wcale o kibiców czy obserwatorów. Obowiązek ten spoczywa na organizatorze takich ćwiczeń, pokazów czy innych form spędzania wolnego czasu. Patrzcie na ręce tych ćwiczących w zimnej wodzie, prawdziwa szkoła przetrwania.
x
x
W dniu 28.01.2009 o 18:15, Sollux napisał:

Pies drapał kapoki, rękawice by im choć dali.



Chyba oni sami powinni pomyśleć o tym, żeby ciepło się ubrać. Poza tym czy straż ma tyle sprzętu żeby użyczyć każdemu kto przyjdzie popatrzeć na ćwiczenia? I czy może w ogóle użyczyć?
S
Sollux
Pies drapał kapoki, rękawice by im choć dali.
s
strazak
a ci dwaj panowie obok strazaka to co inny sa ich kapoki nie obowiązują?????????????? a pozatym strazak powinien byc w ubraniu pływajacym a nie w ubraniu specjalnym takim ktore w razie kąpieli nabierze tyle wody ze nawet ten kapok mu nie pomoże. Pazdrawiam
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie