Obawiasz się powodzi i chcesz się ubezpieczyć? Nic z tego...

(abi), TVN24
fot. sxc.hu
Firmy ubezpieczeniowe blokują sprzedaż polis chroniących przed powodzią. Oferują usługę, ale... po powodzi. Podnoszą ponadto stawki i wprowadzają dodatkowe restrykcje, by ustrzec się przed plajtą.

Jak informuje portal TVN24, od kilku dni ludzie z terenów zagrożonych powodzią masowo pukają do drzwi towarzystw ubezpieczonych, by w ostatniej chwili ubezpieczyć majątek. Jednak nie mogą nic wskórać.

Agenci w całym kraju dostali zarządzenia z central ubezpieczalni: od 19 maja do 11 czerwca wyłączamy ryzyko powodzi ze sprzedaży nowych ubezpieczeń. - Żaden agent przy zdrowych zmysłach, ubezpieczenia od powodzi teraz nie sprzeda - powiedziała TVN24 pracownica agencji ubezpieczeniowej z Opola.

Jak wynika z najnowszego okólnika w firmie InterRisk, bez zgody szefa oddziału, od powodzi ubezpieczać nie można. - Tak surowych restrykcji jeszcze nigdy nie było - powiedziała TVN24 pracownica agencji ubezpieczeń w Łodzi. Oficjalnie InterRisk nie chce rozmawiać o tym okólniku. Nieoficjalnie jej przedstawiciele przyznają, że to naturalny ruch, który ma ustrzec przed machlojkami.

Jak przypomina portal, w czasie powodzi w 1997 r. powszechnym procederem była sprzedaż ubezpieczeń osobom, których domy już zostały zalane. Agent najzwyczajniej w świecie wystawiał dokument ze wsteczną datą, zgarniając przy okazji znaczną część wypłacanego potem klientowi odszkodowania.

Wideo

Komentarze 24

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 22.05.2010 o 21:22, szalony0511 napisał:

Zdublowałeś post - zgłoś usunięcie.


ssij kulę trollu , pseudointeligencie
G
Gość
CURWA aleś po ekspercku wszystko podsumował

TYLKO CIĘ W TELEWIZJI POKAZYWAĆ
s
szalony0511
W dniu 21.05.2010 o 12:28, gsxr napisał:

dosstana ale o polowe mniej niz ci ubezpieczeni



Prawda.
s
szalony0511
W dniu 21.05.2010 o 12:25, ja napisał:

dokładnie... a rząd już zapowiedział, że wszyscy, nie zależnie czy ubezpieczeni czy nie ,dostaną odszkodowanie..z całym szacunkiem dla poszkodowanych, ale gdzie sprawiedliwość? jedni płacą składki za ubezpieczenie a drudzy nie bo im szkoda, a jak przychodzi nieszczęście to wielki krzyk. Za rok nikt się nie ubezpieczy, bo ludzie dojdą do wniosku, że po co?, jak i tak kasa będzie... od rządu.



Zdublowałeś post - zgłoś usunięcie.
s
szalony0511
W dniu 21.05.2010 o 12:25, ja napisał:

dokładnie... a rząd już zapowiedział, że wszyscy, nie zależnie czy ubezpieczeni czy nie ,dostaną odszkodowanie..z całym szacunkiem dla poszkodowanych, ale gdzie sprawiedliwość? jedni płacą składki za ubezpieczenie a drudzy nie bo im szkoda, a jak przychodzi nieszczęście to wielki krzyk. Za rok nikt się nie ubezpieczy, bo ludzie dojdą do wniosku, że po co?, jak i tak kasa będzie... od rządu.



Błędnie myślisz.
s
szalony0511
W dniu 21.05.2010 o 10:53, DD napisał:

Gdyby wszyscy chcieli ubezpieczać się tylko w obliczu zagrożenia, to z czego ubezpieczyciele mieliby wypłacać odszkodowania?Człowieku wypowiadasz się na tematy, które są dla Ciebie zbyt trudne.



Słuszna uwaga.
s
szalony0511
W dniu 21.05.2010 o 10:32, Gość napisał:

a Ty myślisz że Pańswo da bo musi??? Jak się nie dba o to co się ma to tak sie gada. Łatwo przyszlo łatwo poszło.



Jedynie wspomoże.
s
szalony0511
W dniu 21.05.2010 o 10:18, Gość napisał:

Też tak myślę ,to stary falus który co jakiś czas wyskakuje ze swoimi frustracjami.



Nie podzielam Twojego zdania.
s
szalony0511
W dniu 21.05.2010 o 10:14, Gość napisał:

Co ty powiesz?A ja uważam, że ty jesteś głupim starym fletem, który byle co żre i byle co gada!



Nie masz racji.
s
szalony0511
W dniu 21.05.2010 o 10:11, Cimoszkafan napisał:

JAK TRWOGA, TO DO BOGA! TRZEBA BYŁO POMYŚLEĆ WCZEŚNIEJ I UBEZPIECZYĆ SIĘ ZAWCZASU!!W 1997 roku Cimoszewicz miał rację!!



Prawda.
s
szalony0511
W dniu 21.05.2010 o 10:02, ~trecking~ napisał:

To chyba logiczne, ze teraz żadna ubezpieczalnia nikogo nie ubezpieczy przed powodzią. Trzeba było myśleć jak nie było zagrożenia.



Słusznie.
s
szalony0511
W dniu 21.05.2010 o 09:57, m napisał:

tak ale płacić im musisz... jak masz wykupioną polisę. kradzież w biały dzień



Niesłusznie oskarżasz.
s
szalony0511
W dniu 21.05.2010 o 09:43, wieczyslaw124 napisał:

Firmy ubezpieczeniowe to cwaniacy i złodzieje.Wyrwać od nich jakieś odszkodowanie graniczy z cudem.Pogonić to dziadostwo z kraju.



Nie tak należy odbierać,należy być przezornym i zawsze być ubezpieczonym,a nie kiedy już nadchodzi kataklizm.
g
gsxr
dosstana ale o polowe mniej niz ci ubezpieczeni
j
ja
W dniu 21.05.2010 o 10:32, Gość napisał:

a Ty myślisz że Pańswo da bo musi??? Jak się nie dba o to co się ma to tak sie gada. Łatwo przyszlo łatwo poszło.



dokładnie... a rząd już zapowiedział, że wszyscy, nie zależnie czy ubezpieczeni czy nie ,dostaną odszkodowanie..z całym szacunkiem dla poszkodowanych, ale gdzie sprawiedliwość? jedni płacą składki za ubezpieczenie a drudzy nie bo im szkoda, a jak przychodzi nieszczęście to wielki krzyk. Za rok nikt się nie ubezpieczy, bo ludzie dojdą do wniosku, że po co?, jak i tak kasa będzie... od rządu.
Dodaj ogłoszenie