MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Obiecuje rekultywację

DARIUSZ DUTKIEWICZ 742 16 83 [email protected]
Jeszcze w tym roku zniknie najniebezpieczniejsze skrzyżowanie w mieście, a wraz z nim - stara stacja benzynowa.

Od lat mówiło się o konieczności likwidacji stacji w centrum miasta. Szansą jest przebudowa skrzyżowania na trasie wylotowej w kierunku Międzyrzecza.

Obiecuje rekultywację

Ponieważ było wiadomo, że stara stacja musi zostać przynajmniej zmodernizowana, gmina za 200 tys. zł odstąpiła koncernowi Orlen tereny przy ul. Kościuszki, w rejonie, gdzie powstanie rondo. W zamian otrzymała działkę, na której obecnie znajduje się stacja paliw. Koncern zaoferował, że zrekultywuje teren po likwidowanym obiekcie.
Przebudowa dróg w tej części miasta kosztować ma 1,5 mln zł, z czego 300 tys. zł dołoży gmina, 100 tys. zł starostwo, natomiast głównym inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich i zamierza on zainwestować ponad milion zł. Przy okazji zostaną także zrealizowane inne przedsięwzięcia: firma Budinstal z Międzyrzecza ma postawić w tym rejonie budynek mieszkalny dla 32 rodzin, a pobliżu powstanie także dziewięć domków jednorodzinnych i market.

Z duszą na rondo

Sulęcinianie nie ukrywają, że cieszy ich przede wszystkim przebudowa skrzyżowania, które ze względu na bardzo zawiłe rozwiązania drogowe dotychczas uchodziło na najniebezpieczniejsze w mieście. Jak twierdzi Joanna Maciejewicz, zawsze wjeżdża na skrzyżowanie z duszą na ramieniu, bo drogi krzyżują się ze sobą, a zawiłe oznakowanie powoduje, że kierowca może czuć się zdezorientowany.
Jak podkreśla naczelnik wydziału budownictwa zielonogórskiego zarządu dróg Piotr Wilk, w ostatnią fazę wkroczyły prace nad dokumentacją inwestycji, a jego firma wystąpiła już o zezwolenie na budowę. - Lada dzień zostanie ogłoszony przetarg - mówi P. Wilk. - Najpóźniej w lipcu wykonawca wbije pierwszą łopatę. Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą, inwestycja zostanie zakończona jeszcze w tym roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska