1/8
W poniedziałkowy wieczór 10 sierpnia żużlowcy Moich Bermudów...

W poniedziałkowy wieczór 10 sierpnia żużlowcy Moich Bermudów Stali Gorzów odnieśli drugie w tym sezonie zwycięstwo. Pokonali ekipę Eltroksu Włókniarza Częstochowa 49:41 i opuścili tym samym ostatnie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi. Wszyscy seniorzy Stali, którzy jechali w tym spotkaniu zasługują na wysokie noty. Jakie konkretnie? Zobaczcie na kolejnych stronach.

Czytaj również:
Kolejny triumf żużlowców Stali Gorzów! Tym razem pokonany Włókniarz Częstochowa. Świetny powrót Szymona Woźniaka

2/8
SZYMON WOŹNIAK. Ocena: 5-...

SZYMON WOŹNIAK. Ocena: 5-

10 punktów + 1 bonus (0, 3, 1, 2*, 3. 1)

Takiego Szymona Woźniaka kibice chcieliby oglądać do końca sezonu. W pierwszych meczach nie prezentował się wyśmienicie i nawet dwa razy był odsunięty od składu. Teraz jednak „odpalił”. Co prawda pierwszym biegu dał się wraz z Bartoszem Zmarzlikiem przywieźć na 1:5, ale każdy późniejszy wyścig z udziałem Woźniaka dawał Stali biegowe zwycięstwo. Był bardzo waleczny, agresywny. Z pewnością wywalczył sobie miejsce w składzie Stali na dłużej, prawdopodobnie już do końca sezonu.

3/8
BARTOSZ ZMARZLIK. Ocena: 5+...

BARTOSZ ZMARZLIK. Ocena: 5+

15 punktów (1, 3, 3, 3, 2, 3)

Zmarzlik nie był już tak perfekcyjny jak w niedzielę, gdy w meczu z Motorem Lublin zdobył komplet 18 punktów. Nie oznacza to jednak, że nie jeździł wyśmienicie. Na „dzień dobry” przegrał, co prawda, z parą Jason Doyle – Fredrik Lindgren. Później jednak śmigał aż miło. Trzykrotnie stawał pod taśmą z Leonem Madsenem, jednym ze swoich największych rywali o tytuł mistrza świata. Dwa z tych trzech pojedynków wygrał.

4/8
NIELS-KRISTIAN IVERSEN. Ocena: 5...

NIELS-KRISTIAN IVERSEN. Ocena: 5

Zastępstwo zawodnika

Choć Duńczyk nie wystąpił w poniedziałkowym spotkaniu, to i tak postanowiliśmy nagrodzić go oceną. Dostaje od nas piątkę za hart ducha. Bo w poniedziałek okazało się, że dzień wcześniej już w pierwszym biegu uległ kontuzji nadgarstka (złamał kość łódeczkowatą w lewej dłoni). Mimo wielkiego bólu startował jednak dalej i w trzech kolejnych biegach zdobył pięć punktów i dwa bonusy. Jego dorobek okazał się jednak zbawienny ze względów taktycznych. W poniedziałek ogłoszona została nowa lista zawodników uprawnionych do stosowania za nich zastępstwa zawodnika. Dzięki występowi w niedzielę Iversen znalazł się w trójce zawodników z najlepszą średnią w Stali (jego średnia to 1,300 pkt./bieg). Rzutem na taśmę wyprzedził tym samym Krzysztofa Kasprzaka (1,286 pkt./bieg). Gdyby „Puk” zdobył w niedzielę jeden punkt mniej, w meczu z Włókniarzem musiałby wystąpić słabo w tym roku dysponowany Kasprzak.