Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Od 3 kwietnia strefa parkowania w Gorzowie będzie większa. Gdzie zapłacisz za postawienie auta?

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Za parkowanie przy Kwadracie trzeba będzie zapłacić, stawiając samochód również od strony ul. Krzywoustego.
Za parkowanie przy Kwadracie trzeba będzie zapłacić, stawiając samochód również od strony ul. Krzywoustego. Jarosław Miłkowski
4 zł za godzinę parkowania trzeba będzie zapłacić od 3 kwietnia po postawieniu samochodu przy ulicach: Krzywoustego oraz kolejnych odcinkach ul. Armii Polskiej i Dąbrowskiego.

- Prosimy pamiętać, że od poniedziałku wchodzi w życie powiększenie strefy płatnego parkowania. „Zamykamy pierścieniem” strefę Kwadratu – mówi Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Gdzie już stoją nowe parkomaty?

Od 3 kwietnia administrowana przez OSiR strefa płatnego parkowania będzie większa o 156 miejsc parkingowych. Dziś – patrząc od strony centrum - strefa kończy się na ul. 30 Stycznia. Od poniedziałku będzie przesunięta o jedną przecznicę. Za parkowanie trzeba więc będzie płacić, zostawiając auto przy ul. Krzywoustego, a także przy Dąbrowskiego i Armii Polskiej (na odcinku od 30 Stycznia do Krzywoustego).

Parkomaty już zostały ustawione. W terenie, o który powiększa się strefa, jest ich dziewięć. Każdy z nich kosztował 27 tys. zł.

Zabytkowa też będzie w strefie

Oprócz okolic Kwadratu strefa obejmie od poniedziałku także ul. Zabytkową. Mieszkańcy chcą, aby samochody były parkowane przy niej od strony murów miejskich. Do czasu wydania zgody przez konserwatora zabytków, parkowanie będzie jednak od strony kamienic.

Albo masz bilet, albo płacisz mandat

- Prosimy też pamiętać, że sytuacja w sprawie biletu parkingowego jest zero-jedynkowa, czyli albo jest bilet, albo go nie ma. Brak biletu skutkuje opłatą 50 zł w dniu wystąpienia zdarzenia i 200 zł w następnych dniach – mówi W. Rój. Jeśli ktoś nie będzie miał biletu, a kontroler nie będzie go widział w drodze do lub od parkomatu, nie będzie mógł szukać usprawiedliwienia np. w poszukiwaniu punktu, gdzie rozmieni banknot na bilon.

Po poszerzeniu w strefie będzie 1149 miejsc parkingowych, z których 81 będzie dla osób niepełnosprawnych. Docelowo strefa zostanie poszerzona aż do ul. Roosevelta. W czerwcu 2021 zgodzili się na to radni. Poszerzenie będzie możliwe wtedy, gdy będą już pieniądze na kolejne parkomaty.

Czytaj również:
Gorzów. Daj buziaka i jedź dalej. Powstał kolejny parking Kiss & Ride

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zmiana czasu nie ma sensu. Kiedy z tym skończymy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska