Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

- Od stycznia nie otrzymujemy wypłat! - skarżą się absolwenci PWSZ, stażyści objęci programem "Krok do Sukcesu"

(czas)
Głogowscy stażyści oraz pracownicy biura programu "Krok do Sukcesu” od stycznia nie otrzymują wypłat.
Głogowscy stażyści oraz pracownicy biura programu "Krok do Sukcesu” od stycznia nie otrzymują wypłat. Fot. Szymon Czaja
Głogowscy stażyści, którzy objęci są programem "Krok do Sukcesu" od stycznia nie otrzymali wypłat. - Staż rozpoczęłam w połowie grudnia - mówi jedna ze stażystek. - Jest już marzec, a ja wciąż nie mam wypłaty!

Głogowscy stażyści, którzy objęci są programem "Krok do Sukcesu" od stycznia nie otrzymali wypłat. - Staż rozpoczęłam w połowie grudnia - mówi jedna ze stażystek. - Jest już marzec, a ja wciąż nie mam wypłaty!

Projekt "Krok do sukcesu" stwarza możliwość odbycia stażu absolwentom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. Współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego "Kapitał Ludzki".

Problemy z płacami nie dotyczą wyłącznie stażystów. - Wszystkie osoby, które pracują w biurze tego projektu również nie otrzymują wypłat - mówi koordynator ds. oferty dydaktycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej Zbigniew Rybka. - Powód tych opóźnień jest dość prozaiczny. W ministerstwie tylko dwie osoby zajmują się rozpatrywaniem wniosków o przyznawanie transz. Obecnie mają do sprawdzenia aż 244 wnioski - dodaje.

Rzecznik Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Bartosz Loba uspakaja i zapewnia, że projekt jest na bieżąco monitorowany i nie ma powodów do obaw. - W najbliższym czasie nastąpi weryfikacja wniosków o płatność, po której nastąpi przekazanie kolejnych transz - przekonuje B. Loba.

Jednak kolejną, złą dla stażystów informacją jest to, że kwoty transz zostały zmniejszone. W związku z tym zmniejszą się również stażowe wypłaty.
- Wypłaty będą mniejsze o 300 zł, ale nasza uczelnia wyrówna różnicę tym studentom, którzy umowy podpisywali, kiedy zapewniane płace jeszcze były wyższe - informuje pracownik biura projektu w PWSZ Anna Rżany. - Natomiast nowi stażyści będą zarabiać mniej.

- Na stronie internetowej projektu widnieje informacja, iż program zapewnia "płatny trzymiesięczny staż u pracodawców dla najlepszych studentów" - mówi jeden z zawiedzionych stażystów. - Zastanawiam się nad zasadnością użycia słowa "płatny" - dodaje rozgoryczony.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska