MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Odcięta głowa. Obok kości ręki, but i sweter. Portret pamięciowy (zdjęcia)

(dj)
Wykonana najnowszymi metodami rekonstrukcja twarzy, zrobiona z czaszki znalezionej w Spręcowie.
Wykonana najnowszymi metodami rekonstrukcja twarzy, zrobiona z czaszki znalezionej w Spręcowie. KWP Olsztyn
Czaszka, kości ręki, but i sweter, Według policji to mogła być obcięta głowa ofiary zabójstwa. Pomóż rozpoznać tego człowieka.

14. grudnia 2003 roku w kompleksie leśnym, na bagnistym na terenie w okolicy Spręcowa, leśniczy odnalazł ludzką czaszkę. Policjanci przeszukali wówczas cały pobliski teren. Efektem tych działań były odnalezione jeszcze dwie kości długie ręki, but i fragmenty swetra. Zabezpieczone dowody wskazują na to, że mężczyzna najprawdopodobniej padł ofiarą przestępstwa. Nie jest wykluczone, że głowa została odcięta od tułowia i ukryta oddzielnie.

W tej sprawie wykonane zostały m.in. badania antropologiczne, w których biegli określili, że minimalny czas jaki czaszka przeleżała w tym miejscu wynosi około dwa lata. W świetle przeprowadzonych badań można było stwierdzić, że czaszka należała do dorosłego mężczyzny, rasy białej, w wieku od 25 do 45 lat. Oszacowany wzrost 160-180 cm i waga około 70 kg.

W 2004 roku specjaliści z zakresu rekonstrukcji rysunkowej i komputerowej twarzy sporządzili prawdopodobny wizerunek mężczyzny. Mimo jego publikacji do chwili obecnej nie udało się ustalić tożsamości osoby.

Odcięta głowa ze Spręcowa - nowy portret pamięciowy ofiary zabójstwa

Sprawa nieznanej osoby, której czaszkę znaleziono w 2003 roku ponownie została podjęta.

- Ówczesna technika i metody śledcze okazały się zawodne. Ale świat cały czas idzie do przodu i mamy nadzieję, że uda się wreszcie ustalić kim był mężczyzna i czy faktycznie został zamordowany, tak jak mówi jedna z przyjętych przez nas hipotez – mówi podkom. Anna Beczyńska z Wydziału Kryminalnego.

By móc ustalić co faktycznie przydarzyło się mężczyźnie musimy ustalić w pierwszej kolejności kim był. Dlatego zdecydowaliśmy się na publikację kolejnej – nowej ekspertyzy z 2016roku. To wykonana najnowszymi metodami rekonstrukcja twarzy, zrobiona z czaszki znalezionej w Spręcowie.

Zobacz też:

Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego. Zabójstwo i samobójstwo...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Odcięta głowa. Obok kości ręki, but i sweter. Portret pamięciowy (zdjęcia) - Kurier Poranny

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska