MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oddał księdzu

ARTUR ROSIAK
Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Kail wziął delegację za szkolenie, na które nie pojechał. Finałem afery może być rozpad miejscowej koalicji.

W grudniu ub. roku Bożena Gęzikiewicz, Czesław Rzepka i Zygmunt Romanowski z komisji rewizyjnej Rady Miasta w Kostrzynie pojechali do Poznania na szkolenie. Miał z nimi jechać również Andrzej Kail, przewodniczący Rady Miasta, ale nie dotarł. Tego dnia rano widziano go w magistracie. - Na szkoleniu na pewno go nie było - mówią wspomniani radni. Tymczasem okazało się, że przewodniczący wypisał delegację na wyjazd do Poznania i ją zrealizował. Wziął za to 310 zł.

Oddał księdzu

Przewodniczący Kail, wywodzący się z ugrupowania Centrum twierdzi, że to efekt intrygi, jaką uknuł przeciw niemu koalicyjny SLD. - Pieniądze przekazałem na jedną z kostrzyńskich parafii. Byłem tego dnia w Poznaniu w innych sprawach - broni się. Na dowód wysłał zaświadczenie od księdza Andrzeja Hładkiego z parafii NMP Matki Kościoła o przyjęciu 310 zł na pokrycie kosztów czuwania modlitewnego młodzieży i poświadczenie wizyty w poznańskim klubie zapaśniczym.
Delegację podpisał wiceprzewodniczący Andrzej Łaskawy. - Nie wiedziałem, że przewodniczący na to szkolenie nie pojechał. To wstyd, że Andrzej Kail dopuścił się czegoś takiego.

Chce wotum zaufania

A. Kail obiecał wczoraj, że odda pieniądze za delegację, a na najbliższej sesji Rady Miasta wystąpi z wnioskiem o wotum zaufania dla siebie. - Nigdy nie połasiłbym się na 310 zł, ani nawet wielokrotność tej sumy. Przez cały rok jeździłem na wszystkie służbowe spotkania na swój koszt - mówi przewodniczący Rady.
- Nie przyjęliśmy wyjaśnień Andrzeja Kaila. Jestem zdruzgotana sprawą i nie wyobrażam sobie, żeby zrobić coś takiego. Potępiam takie zachowanie - mówi Maria Masztalerz, radna SLD. W poniedziałek doszło do burzliwego spotkania obu klubów radnych. Sprawa delegacji, a także niedawna wycinka 400 drzew pod Drzewicami zaostrzyły konflikt między SLD i Centrum. - Powiedzieliśmy koalicjantowi: delegacja to wasz problem i sami go wyjaśnijcie - mówią radni lewicy. - Na najbliższej sesji koalicja padnie - odpowiadają radni Centrum.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska