Odra Bytom Odrzański i Pogoń Świebodzin na czele tabeli po „derbowej” kolejce IV ligi

Paweł Górski
Mecz Piast Iłowa – Czarni Żagań (0:3)
Mecz Piast Iłowa – Czarni Żagań (0:3) Małgorzata Fudali Hakman
Lubuska IV liga nabiera tempa. W trzeciej kolejce doszło do trzech derbowych spotkań pomiędzy lokalnymi rywalami. W jednym z nich wysoką wygraną zgarnęła Odra Bytom Odrzański, która rozsiadła się na fotelu lidera tabeli.

Wysokie zwycięstwo Odry w derbach

Trzecią kolejkę zmagań otworzyły derby powiatu nowosolskiego, czyli pojedynek Odry Bytom Odrzański z Koroną Kożuchów. Faworyzowany beniaminek IV ligi nie dał większych szans lokalnemu rywalowi i wygrał aż 5:0. Do przerwy bytomianie prowadzili 2:0 po bramkach Kacpra Koppenhagena i Patryka Zawojka, a w drugiej odsłonie zwycięstwo przypieczętowali Kamil Chałupka, Maciej Konsewicz i Bartosz Skiba. Tym samym dzięki tak wysokiej wygranej Odra wskoczyła na fotel lidera tabeli.

Pogoń Świebodzin wciąż bez porażki

Trzecie zwycięstwo w sezonie zanotowała również Pogoń Świebodzin. Podopieczni trenera Macieja Góreckiego wygrali na wyjeździe z Celulozą Kostrzyn 4:2. W pierwszej odsłonie goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale również dwa razy miejscowi odpowiadali golami wyrównującymi. Po przerwie Pogoń przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę dzięki trafieniom Nikodema Rafalika i Artura Błaszczaka. Wówczas miejscowi nie byli już w stanie odpowiedzieć, dzięki czemu świebodzinianie pozostali jedną z dwóch drużyn z kompletem punktów.

Remisowe derby powiatu słubickiego

W Ośnie Lubuskim doszło do starcia miejscowej Spójni z Polonią Słubice. Gospodarze błyskawicznie, bo już w drugiej minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Dawida Szczecińskiego. Gościom odrobienie strat zajęło niespełna godzinę – w 58 minucie gola na wagę jednego punktu zdobył Giovani Parizotto.

Promień z drugim remisem w sezonie

W Skwierzynie miejscowa Pogoń podzieliła się zdobyczą z Promieniem Żary. Początkowo Serhii Korshun dał gospodarzom prowadzenie w ósmej minucie, lecz przyjezdni odpowiedzieli dwoma trafieniami Jakuba Księżniaka. Ostatecznie wynik rozstrzygnął się już w pierwszej połowie – w 44 minucie Volodymyr Kyianets z Pogoni wyrównał na 2:2.

Przez godzinę nic, a potem trzy bramki Czarnych

W Iłowej derby powiatu żagańskiego padły łupem Czarnych Żagań, którzy wygrali 3:0. Co ciekawe, przez pierwsze 60 minut zgromadzeni na trybunach kibice nie obejrzeli żadnego trafienia, lecz ostatnie pół godziny gry należało pod tym względem do gości. Zaczęło się od gola autorstwa Dariusza Piechowiaka, któremu po dwóch minutach wtórował Błażej Strugaru. W końcówce gospodarzy dobił bramką na 3:0 Tomasz Jakubas.

Pierwsza wygrana Meprozetu

Po raz pierwszy w tym sezonie trzy punkty zgarnęli piłkarze Meprozetu Stare Kurowo. Na własnym terenie pokonali Ilankę Rzepin 2:1, a wszystkie gole padły tuż po 60 minucie spotkania. Najpierw prowadzenie dał miejscowym Jakub Krok-Adamski, lecz po chwili wyrównał Fabian Żygielewicz. Od 71 minuty aż do końca pojedynku gospodarze ponownie mogli się cieszyć z prowadzenia, które zapewnił im Marcin Antczak.

Trzy ciosy Syreny

Jednym z dwóch zespołów, które nie zdobyły jeszcze żadnego punktu, jest Lechia II Zielona Góra. Rezerwy III-ligowca w trzeciej kolejce przegrały na wyjeździe z Syreną Zbąszynek 0:3. Gospodarze już w pierwszym kwadransie gry zapewnili sobie dwubramkowe prowadzenie dzięki trafieniom Oskara Kluja i Piotra Bimka. Na ustalenie końcowego wyniku kibice musieli czekać aż do doliczonego czasu drugiej połowy, kiedy na listę strzelców trafił Damian Budnik.

Wyniki 3. kolejki IV ligi:

• Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – Korona Kożuchów 5:0 (bramki: Koppenhegen, Zawojek, Chałupka, M. Konsewicz, Skiba)
  • Spójnia Ośno Lubuskie – Polonia Słubice 1:1 (Szczeciński – Parizotto)
  • Pogoń Skwierzyna – Promień Żary 2:2 (Korshun, Kyianets – Księżniak 2)
  • Budowlani Lubsko – Odra Nietków 1:4 (Skorbania – Trzmiel 2, Kaczorowski, Leoszko)
  • Piast Iłowa – Czarni Żagań 0:3 (Piechowiak, Strugaru, Jakubas)
  • Meprozet Stare Kurowo – Ilanka Rzepin 2:1 (Krok-Adamski, Antczak – Żygielewicz)
  • ZAP Syrena Zbąszynek – Lechia II Zielona Góra 3:0 (Kluj, Bimek, Budnik)
  • Celuloza Kostrzyn nad Odrą – Pogoń Świebodzin 2:4 (Zagacki, Jankowski – Błaszczak 2, Szymański, Rafalik)
  • Lubuszanin Drezdenko – Dąb Sława-Przybyszów 5:1 (Surmaj 2, Celejewski, Appiah, Zagdański – Koppenhagen)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0