Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ofiary klimatyzacji. Kaszel, chrypka, duszności, sucha skóra. Nie uwierzysz, co grozi, gdy źle używasz klimatyzacji

maw
Klimatyzacja. Dla niektórych zbawienna podczas upałów. Wiele osób nie wyobraża sobie pracy podczas upału w pomieszczeniu, w którym nie działa. Urządzenie to daje chłód i przyczynia się do komfortu pracy. Przy korzystaniu z niej należy jednak zachować podstawowe zasady. Inaczej może wywołać alergie, duszności, a nawet spowodować paraliż. Latem coraz więcej osób staje się ofiarami źle używanej klimatyzacji. Lekarze apelują o to, aby rozsądnie korzystać z tego typu urządzeń. Wiele osób z powodu klimatyzacji skarży się na dolegliwości różnej maści. Z roku na rok, szczególnie w okresie letnim przybywa pacjentów z infekcjami dróg oddechowych czy zapaleniem oskrzeli. Najczęściej powodem chorób staje się klimatyzacja. A dokładniej nieumiejętne korzystanie z tego urządzenia.  Co jakiś czas pojawiają się informacje o ofiarach klimatyzacji. Kilka lat temu w Łodzi zmarł pacjent. Lekarze nie pozostawiali złudzeń. Winne były bakterie legionelli, kojarzone zwykle z systemami klimatyzacji, które są najczęstszym źródłem zakażenia. Nieczyszczone i źle uruchamiane urządzenia klimatyzacyjne, mogą  stać się również przyczyną innych problemów zdrowotnych. Dzieje się tak dlatego, że nasz organizm nie radzi sobie po prostu z dużą zmianą temperatur w krótkim czasie. Takie skoki osłabiają nasz system immunologiczny, a ten w konsekwencji przestaje radzić sobie z wirusami. Dlatego bardzo ważne jest stosowaniu podstawowych zasad. Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji w pomieszczeniach Nie należy ustawiać klimatyzacji na zbyt niską temperaturę i przede wszystkim czyścić ją regularnie! Ja podkreślaj producenci klimatyzatorów, jeśli pamiętamy o serwisie, ryzyko rozwoju grzybów czy bakterii  i gromadzenia się szkodliwych zanieczyszczeń jest niewielkie.  - Ustawodawca nałożył na pracodawcę obowiązek oczyszczenia powietrza doprowadzanego z klimatyzacji bądź wentylacji z pyłów i substancji szkodliwych dla zdrowia i obowiązek odpowiedniej konserwacji urządzeń. Klimatyzacja nie może także powodować przeciągów i wyziębienia pomieszczeń pracy - przypomina również Państwowa Inspekcja Pracy. A co z temperaturą? W upalne dni temperatura w pomieszczeniu powinna być ustawiona na stałym poziomie. Podaje się, że taka optymalna temperatura to 24 st. C.  Ważne! Różnica między temperaturą w pomieszczeniu a na zewnątrz nie powinna przekraczać 5-7 st. C.  Producenci podkreślają także, że nie wolno ustawiać temperatury w klimatyzacji niżej niż 22 st.c  oraz wilgotności poniżej 35 procent. Ważne jest też ustawienie nawiewu. Strumień chłodnego powietrza nie może uderzać w nas bezpośrednio. Jeśli nie dostosujemy się do powyższych zasad i instrukcji, musimy liczyć się z niemiłymi konsekwencjami. Na kolejnych slajdach dowiecie się, co może spowodować źle używana i źle konserwowana klimatyzacja>>>Czym grozi przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach?
Klimatyzacja. Dla niektórych zbawienna podczas upałów. Wiele osób nie wyobraża sobie pracy podczas upału w pomieszczeniu, w którym nie działa. Urządzenie to daje chłód i przyczynia się do komfortu pracy. Przy korzystaniu z niej należy jednak zachować podstawowe zasady. Inaczej może wywołać alergie, duszności, a nawet spowodować paraliż. Latem coraz więcej osób staje się ofiarami źle używanej klimatyzacji. Lekarze apelują o to, aby rozsądnie korzystać z tego typu urządzeń. Wiele osób z powodu klimatyzacji skarży się na dolegliwości różnej maści. Z roku na rok, szczególnie w okresie letnim przybywa pacjentów z infekcjami dróg oddechowych czy zapaleniem oskrzeli. Najczęściej powodem chorób staje się klimatyzacja. A dokładniej nieumiejętne korzystanie z tego urządzenia. Co jakiś czas pojawiają się informacje o ofiarach klimatyzacji. Kilka lat temu w Łodzi zmarł pacjent. Lekarze nie pozostawiali złudzeń. Winne były bakterie legionelli, kojarzone zwykle z systemami klimatyzacji, które są najczęstszym źródłem zakażenia. Nieczyszczone i źle uruchamiane urządzenia klimatyzacyjne, mogą stać się również przyczyną innych problemów zdrowotnych. Dzieje się tak dlatego, że nasz organizm nie radzi sobie po prostu z dużą zmianą temperatur w krótkim czasie. Takie skoki osłabiają nasz system immunologiczny, a ten w konsekwencji przestaje radzić sobie z wirusami. Dlatego bardzo ważne jest stosowaniu podstawowych zasad. Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji w pomieszczeniach Nie należy ustawiać klimatyzacji na zbyt niską temperaturę i przede wszystkim czyścić ją regularnie! Ja podkreślaj producenci klimatyzatorów, jeśli pamiętamy o serwisie, ryzyko rozwoju grzybów czy bakterii i gromadzenia się szkodliwych zanieczyszczeń jest niewielkie. - Ustawodawca nałożył na pracodawcę obowiązek oczyszczenia powietrza doprowadzanego z klimatyzacji bądź wentylacji z pyłów i substancji szkodliwych dla zdrowia i obowiązek odpowiedniej konserwacji urządzeń. Klimatyzacja nie może także powodować przeciągów i wyziębienia pomieszczeń pracy - przypomina również Państwowa Inspekcja Pracy. A co z temperaturą? W upalne dni temperatura w pomieszczeniu powinna być ustawiona na stałym poziomie. Podaje się, że taka optymalna temperatura to 24 st. C. Ważne! Różnica między temperaturą w pomieszczeniu a na zewnątrz nie powinna przekraczać 5-7 st. C. Producenci podkreślają także, że nie wolno ustawiać temperatury w klimatyzacji niżej niż 22 st.c oraz wilgotności poniżej 35 procent. Ważne jest też ustawienie nawiewu. Strumień chłodnego powietrza nie może uderzać w nas bezpośrednio. Jeśli nie dostosujemy się do powyższych zasad i instrukcji, musimy liczyć się z niemiłymi konsekwencjami. Na kolejnych slajdach dowiecie się, co może spowodować źle używana i źle konserwowana klimatyzacja>>>Czym grozi przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach? pixabay.com
Klimatyzacja. Dla niektórych zbawienna podczas upałów. Wiele osób nie wyobraża sobie pracy podczas upału w pomieszczeniu, w którym nie działa. Urządzenie to daje chłód i przyczynia się do komfortu pracy. Przy korzystaniu z niej należy jednak zachować podstawowe zasady. Inaczej może wywołać alergie, duszności, a nawet spowodować paraliż. Latem coraz więcej osób staje się ofiarami źle używanej klimatyzacji. Lekarze apelują o to, aby rozsądnie korzystać z tego typu urządzeń. Wiele osób z powodu klimatyzacji skarży się na dolegliwości różnej maści.

Z roku na rok, szczególnie w okresie letnim przybywa pacjentów z infekcjami dróg oddechowych czy zapaleniem oskrzeli. Najczęściej powodem chorób staje się klimatyzacja. A dokładniej nieumiejętne korzystanie z tego urządzenia. Co jakiś czas pojawiają się informacje o ofiarach klimatyzacji. Kilka lat temu w Łodzi zmarł pacjent. Lekarze nie pozostawiali złudzeń. Winne były bakterie legionelli, kojarzone zwykle z systemami klimatyzacji, które są najczęstszym źródłem zakażenia.
Nieczyszczone i źle uruchamiane urządzenia klimatyzacyjne, mogą stać się również przyczyną innych problemów zdrowotnych. Dzieje się tak dlatego, że nasz organizm nie radzi sobie po prostu z dużą zmianą temperatur w krótkim czasie. Takie skoki osłabiają nasz system immunologiczny, a ten w konsekwencji przestaje radzić sobie z wirusami. Dlatego bardzo ważne jest stosowaniu podstawowych zasad.

Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji w pomieszczeniach

Nie należy ustawiać klimatyzacji na zbyt niską temperaturę i przede wszystkim czyścić ją regularnie! Ja podkreślaj producenci klimatyzatorów, jeśli pamiętamy o serwisie, ryzyko rozwoju grzybów czy bakterii i gromadzenia się szkodliwych zanieczyszczeń jest niewielkie. - Ustawodawca nałożył na pracodawcę obowiązek oczyszczenia powietrza doprowadzanego z klimatyzacji bądź wentylacji z pyłów i substancji szkodliwych dla zdrowia i obowiązek odpowiedniej konserwacji urządzeń. Klimatyzacja nie może także powodować przeciągów i wyziębienia pomieszczeń pracy - przypomina również Państwowa Inspekcja Pracy.

A co z temperaturą? W upalne dni temperatura w pomieszczeniu powinna być ustawiona na stałym poziomie. Podaje się, że taka optymalna temperatura to 24 st. C. Ważne! Różnica między temperaturą w pomieszczeniu a na zewnątrz nie powinna przekraczać 5-7 st. C. Producenci podkreślają także, że nie wolno ustawiać temperatury w klimatyzacji niżej niż 22 st.c oraz wilgotności poniżej 35 procent. Ważne jest też ustawienie nawiewu. Strumień chłodnego powietrza nie może uderzać w nas bezpośrednio.
Jeśli nie dostosujemy się do powyższych zasad i instrukcji, musimy liczyć się z niemiłymi konsekwencjami. Na kolejnych slajdach dowiecie się, co może spowodować źle używana i źle konserwowana klimatyzacja>>>


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska