Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Oglądaj online film „Czekając na miłość” Tomasza Łupaka! Na ekranie armia artystów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. I nie tylko!

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Film „Czekając na miłość” (Law Law Law), nakręcony m.in. w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze Ochli, obejrzymy online
Film „Czekając na miłość” (Law Law Law), nakręcony m.in. w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze Ochli, obejrzymy online Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska
Film „Czekając na miłość” – ekranizację kultowego programu zielonogórskich kabareciarzy „Law Law Law” – obejrzymy teraz online. Reżyser Tomasz Łupak uznał, że już najwyższy czas na premierę w internecie.

Co było za górami, za lasami? Piękna kraina Ziemią Lubuską zwana. A zamieszkiwali ją ludzie o twarzach popularnych, znanych. Choćby z sceny satyrycznej czy telewizyjnych kabaretonów… Filmem „Czekając na miłość”, którego premiera (w stylu iście hollywódzkim stylu: wystrzałowe suknie, muszki, dywan z płatków kwiatów) odbyła się w zielonogórskim Lubuskim Teatrze – historia zatoczyła w jakiś sposób koło.

29. FilmFestival Cottbus - pokaz filmu „Czekając na miłość” na Festiwalu Kina Europy Wschodniej w Chociebużu

Baśniowa kraina z produkcji w reżyserii Tomasza Łupaka (ex-kabaret Zachodni, teraz kabaret K2) nawiązuje do pierwszego dużego filmu Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego – „Robin Hood – czwarta strzała” z 1997 r. Ale to nie powinno dziwić. Wszak Robin Hooda wyreżyserował Władysław „Sikor” Sikora, a „Czekając na miłość” to ekranizacja kultowego programu jego autorstwa – mianowicie „Law Law Law”.

Premiera filmu „Czekając na miłość” w reżyserii Tomasza Łupaka w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze 19 maja 2019 r.

Cóż się dzieje w filmie „Czekając na miłość”?

Książę (Aleksander Wróblewicz) zamienia się rolą z poczciwym Giermkiem (Wojciech Leśniowski z Klubu Komedii). Król (Władysław „Sikor” Sikora) ma na wydaniu Brzydką Księżniczkę (Dominika Najdek z K2). Tymczasem na Księcia „wpada” Marysia (Olga Łasak z kabaretu Czesuaf). Reszta jest pomieszaniem osób i zdarzeń oraz wynikiem niecnej intrygi królewskiego Sekretarza (zło wcielone w kreacji Sławomira „Słowika” Kaczmarka z Made in China), który ma słabość do pacynek…
Wrażenie robi armia kabaretowych twarzy w kadrze. Poza już wspomnianymi m.in.: Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys z Hrabi, Ewa Błachnio, Agnieszka Litwin, Przemek Żejmo i Wojtek Kamiński z Jurków, Waldemar Sierański z Konia Polskiego, Beata Małecka, Magda Mikołajczyk, Paweł Kaszkowiak z Klubu Komedii…

Piękna Ziemia Lubuska w kadrze
Pięknie „grają” w kadrach autorstwa Tymoteusza Chwistka w „Czekając na miłość” Pałac Książęcy w Żaganiu, tamtejsza Biblioteka Poaugustiańska, chałupy w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze Ochli, piwnice zamku w Siedlisku, kościół parafii ewangelicko-augsburskiej przy pl. Bohaterów w Zielonej Górze, a i pałac w Zaborze - z lotu ptaka.
A reżyser Tomasz Łupak zadbał, żeby jego film nie był tylko ciągiem scen od skeczu do skeczu. Postawił na opowieść, gdzie prócz miłości kochanków, będzie też miejsce na miłość rodzicielską, rodzinną tragedię i tajemnicę. I tym dramaturgicznie wygrał, szczególnie w drugiej połowie „Czekając na miłość”.

Film Tomasza Łupaka - „Czekając na miłość” miał swoją światowa premierę 11 kwietnia 2019 r. w Krakowie - w dniu otwarcia 35. Przeglądu Kabaretów PAKA.

1 kwietnia 2019 r. Zamknięty dla ekipy filmowej pokaz „Czekając na miłość” w reżyserii Tomasza Łupaka w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze

Zielona Góra. Film Tomasza Łupaka „Czekając na miłość” (robo...

Oglądaj online film kabareciarzy „Czekając na miłość”

Film „Czekając na miłość” Tomasza Łupaka – ekranizacja kultowego programu zielonogórskich kabareciarzy „Law Law Law” – online: premiera 1 maja 2020 r. o godz. 18.00.

Oglądaj teraz!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska