Olga Michałkiewicz z AZS AWF Gorzów ze złotym medalem MMŚ!

Reprezentacja Polski z Olgą Michałkiewicz w składzie wywalczyła złoty medal oraz ustanowiła nowy rekord świata. Alan Rogalski
Złoty medal młodzieżowych mistrzostw świata w wioślarstwie zdobyła Olga Michałkiewicz. Zawodniczka AZS AWF Gorzów wywalczyła krążek w konkurencji czwórki podwójnej kobiet. Zawody odbywały się w Rotterdamie. Polki tym samym powtórzyły swój ubiegłoroczny sukces z Płowdiw.

Polska osada prowadząc od startu do mety z czasem 6.19,10 zdobyła złoty medal i pobiła tym samym rekord świata w kategorii U23. Na drugim miejscu znalazły się Niemki z czasem 6.20,22. Trzecią lokatę z kolei zajęła reprezentacja Francji: 6.21,20.

Skład reprezentacji:

• Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.),
  • Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz),
  • Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń),
  • Krystyna Lemańczyk (1995, AZS AWF Warszawa).

Przeczytaj też:Mieszkańcy Trzciela przywitali medalistkę olimpijską Monikę Michalik [WIDEO, ZDJĘCIA]

Wiązanką kwiatów Monikę Michalik (z prawej) przywitała Zofia Plewa z zarządu powiatu.

Mieszkańcy Trzciela przywitali medalistkę olimpijską Monikę ...