Olimpia pokonana we własnej hali przez Krispol Września. W grze sulęcinian wszystko do poprawy

W meczu pierwszej ligi siatkarze Olimpii Sulęcin (w żółtych strojach) - choć występowali w roli gospodarzy - nie wygrali z Krispolem Września nawet jednego seta Robert Gorbat
Miały być trzy punkty, a jest zero. W sobotnim (28 listopada), pierwszoligowym meczu siatkarzy Olimpia Sulęcin nie zdołała wygrać z Krispolem Września nawet jednego seta.

OLIMPIA SULĘCIN - KRISPOL WRZEŚNIA 0:3 (18:25, 21:25, 26:28)
Olimpia: Maluchnik, Kordysz, Siwczyk, Turek, Naliwajko, Zimoń, Sas (libero) oraz Jurant, Tomczak, Wójcik i Paszkowski.

Patrząc na tabelę, faworytami wydawali się gospodarze z Sulęcina. Trener przyjezdnych Marian Kardas (kiedyś reprezentacyjny libero) dolewał oliwy do ognia: - Mam młody zespół, w klubie pojawiły się problemy ze sponsorem. To już nie ten sam Krispol, co kilka lat temu... - przekonywał szelmowsko.

W wykonaniu sulęcinian dobry tylko początek

Początek spotkania zdawał się potwierdzać przedmeczowe prognozy. Olimpia, która rozpoczęła mecz z rzadko do tej pory grającymi środkowymi Dawidem Siwczykiem i Łukaszem Zimoniem, szybko odskoczyła w pierwszym secie na 6:2. Odskoczyła i... stanęła. Wystarczyło kilka mocnych zagrywek najlepszego na boisku Łukasza Kalinowskiego i soczystych uderzeń z prawego skrzydła Mateusza Lindy, by goście objęli prowadzenie 19:14, a potem spokojnie wygrali tę partię do 18.
W drugim secie było odwrotnie: to sulęcinianie przegrywali początkowo 6:12, ale po skutecznym pościgu wyrównali na 16:16. W końcówce uzyskali nawet minimalną przewagę 19:18, by w kilku kolejnych akcjach... popsuć cztery serwisy i trzy razy uderzyć w blok rywali. To były prezenty, których Krispol nie mógł nie wykorzystać. Kardas i jego chłopcy cieszyli się chwilę później z triumfu do 21.

Zawalili końcówkę trzeciego seta

W ostatniej odsłonie trener miejscowych Tomasz Kowalski ciągle rotował składem. Na ławce usiedli: kapitan zespołu Maciej Kordysz, podstawowy rozgrywający Rafał Maluchnik i leworęczny atakujący Grzegorz Turek. Ich zmiennicy mieli wielką ochotę na odwrócenie losów pojedynku. Mimo początkowej przewagi Krispolu 12:9, szybko odrobili straty, a w końcówce uzyskali nawet trzypunktowe prowadzenie - 23:20!

Czy można przegrać seta, posiadając taką zaliczkę? Niestety, tak. W rozstrzygających akcjach graczom Olimpii zabrakło pewności w ataku, więc rozgrywający gości Marcin Krawiecki mógł spokojnie i precyzyjnie wystawiać kolegom piłkę w kontrach. Gospodarze mieli jeszcze setbola przy stanie 24:23, ale też go zmarnowali. W rozgrywce na przewagi przyjezdni dwa razy zablokowali Macieja Naliwajkę, zaś ostatnią, najdłuższą akcję meczu zakończył Mateusz Paszkowski... wpadając ciałem w siatkę.
Po niespełna 90 minutach gry komplet ligowych punktów pojechał do Wrześni.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani