Olimpia Sulęcin bez większych argumentów w starciu Tauron 1. Ligi z Avią Świdnik

Alan Rogalski
Patryk Cichosz-Dzyga kiwką próbuje minąć podwójny blok Avii. Wprawdzie w bloku to Olimpia była lepsza, jednak mecz przegrała Mateusz Ostrowski/Avia Świdnik
Jeśli w środę nie był to dzień Olimpii, która w Sulęcinie przegrała z Norwidem Częstochowa 1:3, to co dopiero można powiedzieć o następnej, sobotniej kolejce Tauron 1. Ligi i porażce żółto-niebieskich w Świdniku. Avia rozprawiła się z podopiecznymi Łukasza Chajca w trzech setach.

Paradoksalnie początek dwóch pierwszych partii był w miarę wyrównany. Ba, drugi set był zacięty nawet do jego połowy, ale każdy z nich rozstrzygnęła się na korzyść gospodarzy.

Emocji trochę więcej, zwłaszcza w końcówce, było w trzeciej partii, która odwrotnie jak w pozostałych rozpoczęła się od sporego prowadzenia miejscowych. I kiedy wydawało się, że ci podobnie jak we wcześniejszych setach szybko zakończą to nie do końca równe starcie, sulęcinianie zaczęli odrabiać kilkupunktowe straty. Z 24:20 dla Polskiego Cukru Avii Olimpia doprowadziła do 24:23 i po stronie ekipy ze Świdnika pojawił się nerwy. Ale 25 „oczko” ostatecznie należało do Avii.

Polski Cukier Avia Świdnik 3 - Olimpia Sulęcin 0

• Sety: 25:16, 25:20, 25:23.
  • Olimpia: Błażej, Cichosz-Drzyga, Lipiński, Wójcik, Krysiak, Godlewski, Pogłodziński (libero) oraz Szymański, Polczyk, Turek, Sawerwain (l).

Oto pozostałe wyniki: Lechia Tomaszów Maz. – Mickiewicz Kluczbork 3:1, SPS Chrobry Głogów – AZS AGH Kraków 1:3, KPS Siedlce – ZAKSA Strzelce Op. 3:0, Krispol Września – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1, BKS Visła Proline Bydgoszcz – MKS Będzin 0:3, BBTS Bielsko-Biała – SMS PZPS Spała 3:0. Mecz 17. kolejki Chemeko-System Gwardia Bydgoszcz – Legia Warszawa odbędzie się dziś.

W tabeli Olimpia jest jedenasta, a Avia - szósta. Lider to BBTS, a ostatni - SMS PZPS.