Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Olimpia Sulęcin stawia na młodych

Robert Gorbat 95 722 69 37 [email protected]
Podanie dłoni, wspólny okrzyk i... już można zaczynać trening. Siatkarze Olimpii Sulęcin wylewają siódme poty w hali LO przy ul. Emilii Plater.
Podanie dłoni, wspólny okrzyk i... już można zaczynać trening. Siatkarze Olimpii Sulęcin wylewają siódme poty w hali LO przy ul. Emilii Plater. Robert Gorbat
- Nasz najstarszy zawodnik ma 25, a najmłodszy 15 lat. Średnia wieku całej ekipy wynosi zaledwie 19,85 roku. Mimo to mierzymy w czołową czwórkę drugiej ligi - zapewnia Łukasz Chajec, drugi rok prowadzący siatkarzy Olimpii Sulęcin.

Skład sulęcinian na ruszające 24 września rozgrywki jest już prawie gotowy. - Wakat mamy tylko na pozycji drugiego rozgrywającego - informuje prezes Olimpii Stanisław Szablewski. - Na razie tę rolę spełnia nasz 18-letni junior Adam Tetfejer. Ale on bardziej nadaje się na libero.

Latem drużynę opuściło sześciu zawodników: przyjmujący Karol Idzikowski (podjął pracę zawodową) i Mateusz Przybieg (do AZS Opole), środkowi Mateusz Kasperowicz (rozpoczął studia w Poznaniu) i Mariusz Rzeszotek (zakończył karierę wskutek problemów zdrowotnych), atakujący Mariusz Piątek (szuka klubu) oraz rozgrywający Piotr Biliński (zakończył karierę).

W ich miejsce do składu weszło pięciu nowych siatkarzy: przyjmujący Damian Płaskociński (z Czarnych Radom, właśnie skończył wiek juniora), Dominik Walęciej (z AZS UAM Poznań) i Patryk Zarębski (15-letni wychowanek), środkowy Artur Troska (z grającego w Młodej Ekstraklasie Pamapolu Wieltonu Wieluń) oraz atakujący Grzegorz Turek (18-letni wychowanek). Ekipę uzupełnia ośmiu graczy z poprzednich rozgrywek: rozgrywający Arkadiusz Romańczuk i Adam Tetfejer, środkowi Damian Sławek i Damian Misterski, przyjmujący Krzysztof Baran i Damian Cacek, atakujący Marcin Kaptur oraz libero Grzegorz Pabich. Pierwszym trenerem będzie drugi rok z rzędu niespełna 30-letni Łukasz Chajec, zaś jego asystentem Andrzej Staats.

- Nie wiemy jeszcze, na co będzie stać naszą drużynę - mówi otwarcie Chajec. - Faworytami ligi wydają się zespoły z Poznania, Wrześni i Żagania. Awans do czołowej czwórki uznamy za wielką, pozytywną niespodziankę. Planem minimum będzie zajęcie bezpiecznego, szóstego miejsca.

Sulęcinianie rozpoczęli treningi 8 bm. Do końca sierpnia będą uczestniczyli w tak zwanym dochodzącym zgrupowaniu. Zawodnicy mieszkają w internacie, ćwiczą po dwa razy dziennie w hali LO przy ul. Emilii Plater. Od września siedmiu studentów czekają popołudniowe dojazdy z Gorzowa Wlkp. Cykl sparingów ekipa Chajca rozpocznie jutro o godz. 18.00 meczem z Orłem w Międzyrzeczu. Potem zagra z lokalnymi rywalami z Międzyrzecza, Zielonej Góry i Żagania, 3 września zorganizuje turniej o puchar burmistrza Sulęcina, a 17 września weźmie udział w podobnej imprezie we Wrześni. Na inaugurację mistrzowskich zmagań Olimpia podejmie 24 września AZS UZ Zielona Góra. Trzy kolejne spotkania - ze względu na zarezerwowanie ich hali na eliminacje MP badmintonistów - rozegra na wyjazdach, kolejno w Świnoujściu, Szczecinie i Ozorkowie.

- Na najbliższy sezon mamy zagwarantowany skromny, za to pewny, 200-tysięczny budżet - zapewnia Szablewski. - Tych pieniędzy musi nam wystarczyć nie tylko na amatorską drużynę seniorów, ale też grające w wojewódzkich ligach zespoły juniorów, kadetów i młodzików. Nie mamy mocarstwowych planów, mierzymy swe zamiary na siły. Będziemy szczęśliwi, jeśli kiedyś rozpoczniemy ligowy sezon... wyłącznie z naszymi wychowankami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska