Olimpia Sulęcin wygrała z drużyną z Pruszcza Gdańskiego

(ppp)
Miachał Gaca miał sporo okazji do radości, bo rozegrał całkiem dobre spotkanie
Miachał Gaca miał sporo okazji do radości, bo rozegrał całkiem dobre spotkanie fot. Kazimierz Ligocki
Drugoligowa Olimpia Sulęcin miała wygrać z outsiderem z Pruszcza Gdańskiego i spokojnie wykonała zadanie. We wszystkich trzech setach przewaga naszych nie podlegała dyskusji.

W pierwszym secie gospodarze zaczęli jednak trochę nerwowo. Do stanu 11:11 walka trwała punkt za punkt i wydawało się, że Olimpia będzie musiała się napocić, aby pokonać juniorów Czarnych. Ale wtedy na zagrywkę wszedł Arkadiusz Romańczuk, którego serwis wprowadził w szeregi gości wielką panikę. Nasi zdobyli dzięki temu aż dziesięć punktów z rzędu! Techniczna, plasowana zagrywka była tak nieodgadniona dla rywali, że całkowicie odrzuciła ich od siatki, sulęcinianie mogli spokojnie ustawiać blok i punktowali przeciwników niemiłosiernie. Od wyniku 21:11 gospodarze spokojnie dowieźli sporą zaliczkę.

W drugiej odsłonie Olimpia znów nie mogła znaleźć rytmu w pierwszych minutach. Obie ekipy szły łeb w łeb, ale od stanu 14:12 nasi znów odskoczyli na kilka punktów i bez problemu zwyciężyli.
W ostatnim trzecim secie sulęcinianie ruszyli z kopyta i po kilkunastu minutach prowadzili już 8:3. Ale wtedy w ich poczynania wkradła się nonszalancja. - Chyba byli zbyt pewni siebie i nastąpiło w drużynie wyraźne rozprzężenie - mówił trener Olimpii Stanisław Szablewski.

Nasi stracili kilka kolejnych punktów i rywale wyszli na prowadzenie 11:10. Zaczęła się nerwówka i obie drużyny walczyły punkt za punkt. Na szczęście w końcówce doświadczenie sulęcinian zaprocentowało i zdobyli kilka ostatnich "oczek".
- Zagraliśmy co najwyżej poprawnie - twierdził Szablewski. - Rywale nadrabiali sercem i ambicją. Ich pokonaliśmy łatwo, ale w środę w derbach z Orionem łatwo nie będzie. Na jednak pewno zagramy o zwycięstwo.