Opłaca się uwierzyć w siebie

Redakcja
Powiatowe centra pomocy rodzinie otrzymały wsparcie z samorządowego budżetu województwa. Dzięki temu w powiecie strzelecko - drezdeneckim organizowany będzie projekt „Aktywna integracja”. Z kolei w Międzyrzeczu będzie można dołączyć do  inicjatywy „Uwierz w siebie. Możesz więcej”.
Powiatowe centra pomocy rodzinie otrzymały wsparcie z samorządowego budżetu województwa. Dzięki temu w powiecie strzelecko - drezdeneckim organizowany będzie projekt „Aktywna integracja”. Z kolei w Międzyrzeczu będzie można dołączyć do inicjatywy „Uwierz w siebie. Możesz więcej”. arch. GL
Udostępnij:
Powiatowe centra pomocy rodzinie otrzymały wsparcie z samorządowego budżetu województwa. Dzięki temu w powiecie strzelecko - drezdeneckim organizowany będzie projekt „Aktywna integracja”. Z kolei w Międzyrzeczu będzie można dołączyć do inicjatywy „Uwierz w siebie. Możesz więcej”.

- Ważne jest, żeby z tych projektów korzystało jak najwięcej osób. To dla nich szansa - mówi Elżbieta Górna, dyrektor PCPR w Międzyrzeczu.

Do pośredniaka i do kina

- Najogólniej mówiąc, projekt skierowanych jest do tych osób, które są zagrożone wykluczeniem społecznym. Są to więc m.in. nasi podopieczni, rodziny zastępcze oraz niepełnosprawni - mówi Dorota Kowalik, koordynator projektu w Drezdenku. To właśnie do tego PCPR-u mieszkańcy całego powiatu mogą zgłaszać się od początku stycznia o pomoc w podnoszeniu swoich kwalifikacji zawodowych. - Naszym celem jest aktywizacja tych osób pod względem społecznym oraz zawodowym - wyjaśnia Kowalik.

Pracownicy PCPR-u pomogą bezrobotnym znaleźć pracę przez udział w zajęciach rozwojowych i różnych warsztatach. Na pomoc mogą jednak liczyć też osoby samotne. Takie, których kontakt z otoczeniem jest sporadyczny. - Dla niektórych możliwość opuszczenia czterech ścian z opiekunem będzie już dużą atrakcją. Dla innych będzie to np. wyjście do kina. Ważne jest, by te osoby przełamywały bariery i na nowo odnajdywały się w społeczeństwie - tłumaczy Dorota Kowalik. Część osób już zostało zaangażowanych w projekt. Kolejne mogą przyłączyć się do projektu od początku 2017 r.

Będą małe sukcesy!
Szefowa PCPR-u w Międzyrzeczu Elżbieta Górna cieszy się, że takie projekty są realizowane. W tym powiecie będzie to projekt o wartości ponad 1,3 mln zł (wkład własny placówki to prawie 200 tys. zł).

W Międzyrzeczu i okolicach w projekcie mogą brać udział osoby, które są m.in. wychowankami domów dziecka, placówek opiekuńczo - wychowawczych, znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, są długotrwale bezrobotne lub niepełnosprawne. - Naszym zadaniem będzie nakłonić te osoby do tego, by zarejestrowały się w urzędzie pracy, uczęszczały na szkolenia, podniosły swoje kwalifikacje i ostatecznie znalazły pracę - mówi Górna. W projekcie mogą wziąć udział 122 osoby, w tym 30 niepełnosprawnych. - Naprawdę warto skorzystać. Oferujemy wsparcie i pełne przygotowanie do tego, by znaleźć pracę - zachęca szefowa instytucji. I dodaje: - „Uwierz w siebie. Możesz więcej” to powinno być motto dla każdej osoby, która postanowi coś zmienić - mówi E. Górna.

Zobacz też: UWAGA! TVN: Wychodzisz z domu dziecka? Radź sobie sama!

Gorzowianka jedyną kobietą-generałem w szeregach policji [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie