Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Organizatorzy sesji naukowej czekają na artykuły historyków i regionalistów na temat dziejów Ziemi Międzyrzeckiej

(dab)
Sesja odbędzie się na przełomie maja i czerwca w muzeum w Międzyrzeczu
Sesja odbędzie się na przełomie maja i czerwca w muzeum w Międzyrzeczu Dariusz Brożek
Ruszyły przygotowania do dorocznej sesji naukowej w muzeum w Międzyrzeczu. Organizatorzy czekają na referaty historyków i regionalistów na temat dziejów Ziemi Międzyrzeckiej.

Sesje historyczne w międzyrzeckim muzeum od 11 lat są jednym z najważniejszych wydarzeń naukowych w Międzyrzeczu. Ich organizatorami są Stowarzyszenie Regionalistów Środkowego Nadodrza, Księgarnia Akademicka w Zielonej Górze i muzeum w Międzyrzecz, zaś pomysłodawcą i inicjatorem jest mieszkający w Wyszanowie dr Marceli Tureczek z uniwersytetu zielonogórskiego. Zaprasza regionalistów i historyków do udziału w kolejnej konferencji, która odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Zainteresowani powinni do 16 lutego przesłać organizatorom referaty, które zostaną opublikowane w XII tomie "Ziemi Międzyrzeckiej w przeszłości"

- Tradycyjnie zgłaszane artykuły powinny dotyczyć szeroko rozumianej (nie tylko historycznej) problematyki obszaru nazywanego Ziemią Międzyrzecką, obejmującego dzisiejszy powiat międzyrzecki, ale również tereny historycznie i kulturowo przynależące do tego skrawka zachodniej Wielkopolski, a więc również interesują nas zagadnienia z obszaru dawnego pogranicza wielkopolsko-śląsko-brandenburskiego - informuje naukowiec.

Nadesłane materiały zostaną przekazane do niezależnej recenzji. Będą wydane tradycyjnie na przełomie maja i czerwca br. Promocji wydawnictwa towarzyszyć będzie konferencja. - Do udziału jak zawsze zapraszamy nie tylko doświadczonych naukowców, ale również regionalistów, studentów i doktorantów. Obok artykułów, można nadsyłać recenzje, polemiki, komunikaty, dotyczące wydarzeń historycznych i kulturalnych, wydawnictw, wydarzeń z zakresu ochrony zabytków na wskazanym obszarze - dodaje dr M. Tureczek.

Materiały powinny być przygotowane w formacie doc (Word). Maksymalna objętość do 20 stron maszynopisu (Times New Roman, 12 pkt, 1,5 odstępu). Nie należy formatować tekstów. Prosimy wykonywać przypisy w systemie polskim. Prosimy nie stosować systemu oksfordzkiego oraz łacińskiego. Fotografie prosimy przysyłać w formacie jpg lub tif w rozdzielczości min. 300 dpi. Do fotografii należy załączyć opis i źródła pochodzenia. Odpowiedzialność za prawa autorskie ponoszą autorzy tekstów.

Materiały należy przesyłać organizatorom internetem na adres: [email protected]. Lub pocztą na adres: Marceli Tureczek, Instytut Historii UZ, Al. Wojska Polskiego 69, 65-762 Zielona Góra

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska