Orion rozbił Stelmet w Zielonej Górze

Przemysław Piotrowski
W czwartej kolejce doszło do kolejnych derbów Lubuskiego. Akademicy z Zielonej Góry podejmowali Orion Sulechów i zostali mocno skarceni.

Pierwszy set nie zapowiadał porażki gospodarzy. Stelmet grał rozważnie nie dając wyjść rywalowi na prowadzenie choć jednym punktem. Świetnie prezentował się Wojciech Lis, który był nie do zatrzymania. W pewnym momencie po atakach trenera zielonogórzan Tomasza Palucha, akademicy wyszli na prowadzenie 18:12. Do końca kontrolowali grę i wydawało się, że podobnie zaprezentują się w kolejnych setach.

W drugim goście zaczęli od mocnego uderzenia i szybko wyszli na prowadzenie 2:5, a potem 5:10. I wtedy zacięła się największa broń sulechowian - Karol Hachuła. Dwukrotnie jego ataki zostały zablokowane przez parę zielonogórzan Piotra Przyborowskiego i Mariusza Piątka, aby na koniec uderzyć w aut.

Był remis 11:11 i znów do głosu doszli goście. Odjechali na trzy punkty i w końcówce mieli trzy setbole. Ale gospodarze mają w składzie niesamowitego Lisa, który najpierw mocno zaatakował, potem "poczęstował" rywali asem, a do remisu doprowadził Michał Gańko, który popisał się fantastycznym blokiem. W końcówce gospodarze nie zachowali jednak zimnej krwi.

To się zemściło w kolejnych setach. Dramat akademików zaczął się w trzecim, gdy przy stanie 13:13, dwa razy z rzędu Lis został zablokowany przez Piotra Haładusa i Marcina Karbowiaka. Orion nabrał wiatru w żagle i bezwzględnie dobił rywali. W czwartym gospodarze starali się jak mogli, ale nie mogli znaleźć recepty na skuteczny blok gości. Walczyli do stanu 17:18 dla Oriona i... się poddali. W końcu "zaskoczył" Hachuła, który ostatecznie mocnym atakiem o blok zakończył spotkanie.

STLEMET AZS UZ ZIELONA GÓRA - ORION SULECHÓW 1:3 (25:22, 26:28, 18:25, 19:25)

STELMET: Gańko, Piątek, Przyborowski, Lis, Janusz, Paluch, Baumgarten (libero) oraz Gwadera, Mariaskin, Lesiak.
ORION: Borkowski, Myślicki, Pudzianowski, Hachuła, Haładus, Karbowiak, Odwarzny (libero) oraz Krawczuk, Olejniczak, Lickindorf, Bilon.