,,Orły'' coraz wyżej

(dob)
Rozgrywający Orła Maciej Fijałek (z lewej) i libero Krystian Pachliński triumfują fot. Kazimierz Ligocki
Zespół Orła jest nadal na fali. W sobotę odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu, choć rywale ze Spały powołali pod broń wszystkich swoich asów.

Inauguracyjny set przebiegał pod kontrolą siatkarzy Orła, choć cały czas czuli oni na plecach oddech rywali. - Wyszliśmy na parkiet w eksperymentalnym składzie, gdzie trzech zawodników z podstawowej szóstki siedziało na ławce - mówi trener międzyrzeczan Andrzej Stanulewicz.

- To był celowy manewr, bo dwóch zawodników ma kontuzje, więc chcieliśmy sprawdzić różne założenia taktyczne.

SMS zagrał w swoim sztandarowym składzie i stawiał naszym dzielny opór, wygrywając nawet drugi set. Miejscowi od początku uzyskali kilkupunktową przewagę i utrzymali ją do końca tej partii.

- To efekt naszych częstych roszad. Sądzę jednak, że jeszcze niejeden zespół zgubi tu punkty - prognozuje Stanulewicz.

W trzecim secie ,,Orły'' odzyskały inicjatywę, a w ostatnim rywale nie mieli już cienia szans.