Orzeł pokazał pazury

Dariusz Brożek
Międzyrzeczanie (w niebieskich strojach) wygrali u siebie 7:1 z Kasztelanią Santok Artur Anuszewski
Piłkarze z Międzyrzecza i Przytocznej mogą mówić o udanym weekendzie. Gorzej z zawodnikami z Bledzewa, którzy przegrali sobotnie spotkanie.

Kibice Orła Międzyrzecz mają powody do radości. I to ogromne. W sobotę, 22 października, międzyrzeccy piłkarze rozgromili 7:1 na własnym boisku zawodników Kasztelanii Santok. Zwycięską serię bramek dla gospodarzy otworzył w 11. minucie Mateusz Klimczak, który potem zdobył jeszcze dwa gole. Po jednym strzelili natomiast Damian Cieciński, Damian Nowak i Paweł Twardowski.

Po ostatnim zwycięstwie zawodnicy z Międzyrzecza zajmują trzecie miejsce w tabeli. Zgromadzili już 23 punkty. Tyle samo oczek mają jednak piłkarze Spartaka Deszczno, Warty Słońsk, Warty Gorzow i LZS Bobrówko, dlatego układ w tabeli może się jeszcze bardzo zmienić do końca rundy jesiennej.

Miniona sobota była także szczęśliwa dla Zjednoczonych Przytoczna. Wygrali u siebie 1:0 z Toroma Torzym. Autorem zwycięskiego gola był w 73. minucie Paweł Dudek. Dwaj jego klubowi koledzy - Bartłomiej Orzeł i Patryk Minge - zostali ukarani żółtymi kartkami.

Dzięki sobotniej wygranej piłkarze z Przytocznej po 11 kolejkach utrzymali pozycje lidera z 27 punktami na koncie (zdobyli w tym czasie 29 bramek, utracili zaś 16).

Klęską zakończył się natomiast wyjazd piłkarzy GKS Bledzew do Maszewa. Przegrali ze Spartakiem Deszczno 2:1. Ich honor uratował w 90. minucie Rafał Głuszyk. Mimo przegranej, zawodnicy z Bledzewa zajmują bezpieczne, dziesiąte miejsce w tabeli.