Osobowość Roku 2018 | Głosowanie zakończone! Poznajcie zwycięzców!

Akcja specjalna OSOBOWOŚĆ ROKU 2018
W środę, 20 lutego o godz. 21 zakończyło się głosowanie w etapie wojewódzkim naszej akcji. Brało w nim udział 50 laureatów etapu powiatowego, którzy walczyli o zaszczytny tytuł Osobowości Roku 2018 w Województwie Lubuskim. Poznajcie zwycięzców

Poznaj zwycięzców etapu wojewódzkiego

Kultura
Działalność społeczna i charytatywna
Samorządność i społeczność lokalna
Biznes

Zwycięzców nagrodzimy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w czwartek, 28 lutego o godz. 12 w Dworze Kolesin. Dwór Kolesin to piękne i wyjątkowe miejsce, tworzą go odrestaurowane zabudowania, czyli dawne obiekty folwarczne. Mieści się tam hotel, restauracja i inne pomieszczenia użytkowe. Na terenie Dworu jest prastary park rozpościerający się między budynkami, a linią brzegową Jeziora Wojnowskiego.
Czytaj więcej o Dworze Kolesin

Osobowość Roku 2018 | Głosowanie zakończone! Poznajcie zwycięzców!
Osobowość Roku 2018 | Głosowanie zakończone! Poznajcie zwycięzców!

Sprawdź kto wygrał walkę o tytuł Osobowości Roku 2018 | Zwyc...

Zobacz zwycięzców powiatowych

Wybierz kategorię - KLIKNIJ:

Kultura
Działalność społeczna i charytatywna
Samorządność i społeczność lokalna
Biznes

Noworoczny czas to okres podsumowań i rankingów. Od piątku,11 stycznia mieszkańcy naszego województwa mogą oddawać swoje głosy w wielkim plebiscycie Osobowość Roku wybierając osoby, które w minionym, 2018 roku, wyróżniły się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności. W piątek, 4 stycznia zakończyliśmy przyjmowanie nominacji od Czytelników, obecnie są weryfikowane i uzupełniane, tak, aby Kapituła mogła rozpocząć swoje obrady i przyznać jedną, specjalną nagrodę.

Głosowanie Czytelników będzie prowadzone w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Laureaci zostaną wybrani osobno w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze oraz w każdym powiecie województwa lubuskiego.

Zobacz jak Czytelnicy zgłaszali propozycje nominacji

w komentarzach na Facebooku

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA
KULTURA
WSZYSTKIE KATEGORIE

Nominacje naszych dziennikarzy

Kandydatów do zaszczytnego tytułu nominowała redakcyjna kapituła pod przewodnictwem redaktor naczelnej "Gazety Lubuskiej".
- Już od początku grudnia nasi dziennikarze, którzy codziennie opisują życie w lubuskich miastach i powiatach, dokonują przeglądu swoich publikacji z całego roku - mówi Iwona Zielińska redaktor naczelna "Gazety Lubuskiej". - Przygotowują swoje propozycje nominacji. Przyjmujemy też zgłoszenia od Czytelników, które kapituła weźmie pod uwagę udzielając nominacji. Ten plebiscyt bezpośrednio nawiązuje do misji naszej gazety. Prezentowanie na łamach i w internecie osób zaangażowanych w życie lokalnych społeczności to nasz dziennikarski obowiązek.

Laureatów wybiorą Czytelnicy

Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się w piątek, 11 stycznia i będzie trwać do środy, 6 lutego 2019 r. do godz. 21.

Laureaci w każdej kategorii, w każdym mieście i powiecie, zdobędą tytuły Osobowości Roku 2018 w swoim mieście lub powiecie. Dodatkowo wezmą oni udział w wojewódzkim finale, w którym w każdej kategorii plebiscytu zostaną przyznane tytuły Osobowości Województwa Lubuskiego 2018. Awansując do finału laureaci z miast i powiatów zachowają zdobyte głosy.

Głosowanie w finale rozpocznie się w piątek, 8 lutego i potrwa do środy, 20 lutego przyszłego roku. Na zwycięzców pierwszego miejsca czekać będą dodatkowe statuetki. Zwycięzcy miejsc drugich i trzecich otrzymają dyplomy.

Laureaci wojewódzcy otrzymają również nagrody specjalne - za I miejsce voucher na naukę gry w golfa na polu golfowym Kalinowe Pola, a za miejsce II i III ostatnią książkę Zofii Mąkosy "Wendyjska winnica. Winne miasto”.

W każdej kategorii laureaci I miejsc, którzy otrzymają tytuł Osobowości Roku w województwie, otrzymają również voucher na naukę podstaw gry w golfa z
W każdej kategorii laureaci I miejsc, którzy otrzymają tytuł Osobowości Roku w województwie, otrzymają również voucher na naukę podstaw gry w golfa z profesjonalnym trenerem na polu golfowym Kalinowe Pola: pole golfowe wraz z hotelem, restauracją, salą konferencyjną to kompleks zlokalizowany w sąsiedztwie j. Niesłysz w regionie bardzo atrakcyjnym krajobrazowo i turystycznie. Po zajęciach sportowych zapraszamy na obiad do Restauracji 19, która znajduje się w budynku klubowym.
Nagrodzeni w finale wojewódzkim za zdobycie II i III miejsca otrzymają książkę "Wendyjska winnica. Winne miasto” Zofii Mąkosy. Jest to ciąg
Nagrodzeni w finale wojewódzkim za zdobycie II i III miejsca otrzymają książkę "Wendyjska winnica. Winne miasto” Zofii Mąkosy. Jest to ciąg dalszy nagrodzonych Lubuskim Wawrzynem Literackim „Cierpkich gron”, gdzie w finale Matylda, córka Marty Neumann w dramatycznych okolicznościach ucieka z rodzinnego Chwalimia pod Kargową. Teraz dziewczyna trafia do Okunina pod Sulechowem, potem do Zielonej Góry, która jeszcze niedawno była niemieckim Grünbergiem. Miastem rządzą czerwonoarmiści. Szerzą się gwałty, samobójstwa…

Nagroda specjalna Człowieka Roku KRONO

Plebiscyt OSOBOWOŚĆ ROKU 2018 jest kontynuacją prowadzonej od lat, wspólnie z firmą SWISS KRONO z Żar akcji "Człowiek Roku KRONO". W tym roku po raz kolejny firma jest partnerem naszej akcji i przyzna nagrodę specjalną laureatowi wybranemu spośród wszystkich zgłoszonych do udziału w plebiscycie kandydatów. Nagroda - tytuł Człowieka Roku KRONO 2018 oraz dyplom zostaną wręczone podczas koncertu noworocznego, który każdego roku firma organizuje w Żarach. W 2019 roku koncert odbędzie się w piątek, 25 stycznia.

Osobowość Roku 2018 | Głosowanie zakończone! Poznajcie zwycięzców!

Znamy nazwisko laureata, który otrzymał nagrodę specjalną przyznaną przez Kapitułę. Tytuł CZŁOWIEKA ROKU KRONO 2018 trafił do Łukasza Michałkiewicza z Lubska. Serdecznie gratulujemy!

Łukasz Michałkiewicz Człowiekiem Roku KRONO 2018
Łukasz Michałkiewicz Człowiekiem Roku KRONO 2018 Lucyna Makowska
Anetta Reichel-Wasiljew z Żar została Człowiekiem Roku Krono 2017
Anetta Reichel-Wasiljew z Żar została Człowiekiem Roku Krono 2017 Mariusz Kapała

Uroczysta gala plebiscytu

Na przełomie lutego/marca 2019 roku odbędzie się uroczysta gala plebiscytu OSOBOWOŚĆ ROKU 2018, podczas której laureaci ze wszystkich miast i powiatów, odbiorą piękne statuetki, dyplomy i nagrody.
Kilka dni później w "Gazecie Lubuskiej" ukaże się podsumowanie plebiscytu oraz relacja z uroczystej gali plebiscytu.

Osobowość Roku 2018 | Głosowanie zakończone! Poznajcie zwycięzców!

Informacji o akcji udziela
Anna Wańczko
tel. 512 212 960 (w godz. 9-16 od poniedziałku do piątku)
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska