OSOBOWOŚĆ ROKU 2020 | Trwa wielki, ogólnopolski finał. Lubuszanie z szansą na tytuł Osobowość Roku Polski 2020!

Anna Wańczko
Anna Wańczko
Trwa ogólnopolski finał akcji Osobowość Roku 2020, do którego awansowali kandydaci, którzy zdobyli tytuły Osobowość Roku 2020 w każdym z województw. Troje z Lubuszan znajduje się bardzo wysoko w rankingach. Czy jest szansa na zwycięstwo?

W ogólnopolskim finale przyznane zostaną tytuły Osobowości Roku Polski 2020 w pięciu kategoriach:

  • kultura
  • działalność społeczna i charytatywna
  • polityka, samorządność i społeczność lokalna
  • nauka
  • biznes

W trzech z kategorii uczestnicy z województwa lubuskiego utrzymują się w czołówce rankingu. Są to:

  • Rafał Paczała, lekarz okulista z Zielonej Góry, który w kategorii Nauka zajmuje miejsce drugie;
  • Zbigniew Pawłowski, zastępca prezesa Gubińskiego Stowarzyszenia Abstynentów Lubsza, który w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna zajmuje miejsce drugie;
  • Mirosław Gąsik, burmistrz Szprotawy, który w kategorii Polityka Samorządność i Społeczność Lokalna również plasuje się na drugim miejscu.
    Są to wyniki głosowania z piątku, 25 czerwca z godziny 12.50.

W pozostałych dwóch kategoriach Lubuszanie zajmują miejsca: 12. w kategorii Kultura (Radosław Hałuszczak, artysta Rado Lord, Zielona Góra) oraz 10. w kategorii Biznes (Dionizy Woiński, właściciel Woiński SPA, Krzeszyce).

Aktualny ranking głosowania znajduje się na stronie OSOBOWOŚĆ ROKU 2020 FINAŁ

Głosowanie trwać będzie do wtorku, 29 czerwca 2021 r. do godz. 21:00

Podsumowaniem plebiscytu będzie ogólnopolska gala, która odbędzie się w Warszawie. Na uroczystość zostaną zaproszeni wszyscy finaliści, czyli zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa. Gala będzie transmitowana w serwisach internetowych dzienników regionalnych Polska Press Grupy.

Podczas gali laureaci ogólnopolskiego finału odbiorą główne nagrody - statuetki Osobowość Roku Polski 2020. Dodatkowe statuetki będą czekać także na zdobywców drugich i trzecich miejsc w ogólnopolskim finale. Wszyscy laureaci pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii plebiscytu otrzymają markowe wieczne pióra sygnowane pamiątkowym, grawerowanym napisem.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo