MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Osoby o tych imionach piją najwięcej alkoholu! Oni nie wylewają za kołnierz! Sprawdź wykaz imion!

NU
SylwiaOsoba o imieniu Sylwia, są bardzo wrażliwe i bardzo często starają się to ukryć przed innymi w obawie przed zranieniem. Bywają opiekuńcze i troskliwe. Charakteryzują się empatią oraz wyrozumiałością.
SylwiaOsoba o imieniu Sylwia, są bardzo wrażliwe i bardzo często starają się to ukryć przed innymi w obawie przed zranieniem. Bywają opiekuńcze i troskliwe. Charakteryzują się empatią oraz wyrozumiałością. pixabay.com
Można wierzyć lub nie, ale wiele cech naszego charakteru jest zależnych od tego, jak mamy na imię, a nawet tego, jakiego używamy. Osoby, o jakich imionach piją najwięcej alkoholu? Zobacz!

Osoby o tych imionach zazwyczaj nie wylewają za kołnierz. Sprawdź, jakie imiona noszą najwięksi imprezowicze. Jesteś wśród nich?

SylwiaOsoba o imieniu Sylwia, są bardzo wrażliwe i bardzo często starają się to ukryć przed innymi w obawie przed zranieniem. Bywają opiekuńcze i troskliwe. Charakteryzują się empatią oraz wyrozumiałością.

Osoby o tych imionach piją najwięcej alkoholu! Oni nie wylew...

ILE PIJĄ POLACY?

Według badań przeprowadzonych przez PARPA (Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) w 2021 roku średnia ilość alkoholu przeliczonego na stuprocentowy podana w litrach na osobę wyniosła 9,70 litra. Dla porównania, w 2001 roku liczba ta wynosiła 6,63 litra na osobę. Spożycie piwa w 2021 roku wynosiło natomiast 92,7 litra na 1 mieszkańca Polski. W 2000 roku spożycie piwa wynosiło 66,9 litrów na osobę.

Łatwo więc zauważyć, że spożycie alkoholu w Polsce nieustannie rośnie.

Czy alkohol szkodzi?

Tak. Każdy rodzaj alkoholu wpływa negatywnie na nasz organizm. Są jednak rodzaje alkoholu, które niszczą nasz organizm bardziej niż inne. Najniebezpieczniejszymi dla naszego organizmu są wódka oraz piwo. Dlaczego? Ponieważ prowadzą one do gromadzenia się tłuszczu trzewnego wokół narządów wewnętrznych. Powodują również demineralizacje kości.

Picie alkoholu powoduje również takie problemy zdrowotne jak:

  • ból głowy,
  • ból brzucha i biegunka,
  • nudności i wymioty,
  • osłabienie,
  • otępienie,
  • światłowstręt

Spożywanie alkoholu ma negatywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie. Negatywne skutki nadużywania alkoholu możemy zaobserwować również w sferze rodzinnej, zawodowej, czy społecznej. Stan upojenia alkoholowego staje się czasem również przyczyną przemocy. Zarówno psychicznej, jak i fizycznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Osoby o tych imionach piją najwięcej alkoholu! Oni nie wylewają za kołnierz! Sprawdź wykaz imion! - Dziennik Łódzki

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska