Zamknij

Gazeta Lubuska

Otwarcie wiaduktu na ul. Sulechowskiej w Świebodzinie już w piątek [WIDEO, ZDJĘCIA]

remont wiaduktu w świebodzinie

Wiesław Zdanowicz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/19] Następne

Otwarcie wiaduktu na ul. Sulechowskiej w Świebodzinie już w piątek

Autor: Wiesław Zdanowicz

Dobra wiadomość dla zmotoryzowanych mieszkańców Świebodzina: od piątku można będzie przejechać przez wiadukt kolejowy wzdłuż ulicy Sulechowskiej. Zapewnienie to usłyszeliśmy od kierownika ekipy wykonującej roboty remontowe.

Jak pamiętamy, od 5 września wyłączony z ruchu samochodowego został wiadukt w ciągu ul. Sulechowskiej w Świebodzinie. Dla kierowców wyznaczono wówczas objazdy: przez ul. Łużycką oraz alternatywny przez ul. Poznańską. Ruch pieszy był możliwy przez cały czas trwania remontu wiaduktu.Wyłączenie wiaduktu z ruchu samochodowego zaplanowano na co najmniej 8 tygodni, apelując jednocześnie do kierowców o szczególną ostrożność i uwagę na tymczasowe oznakowanie informujące o wprowadzonych objazdach. Zamknięcie wiaduktu pozwoliło na zwiększenie frontu robót i efektywniejsze wykonanie zakresu prac, ale też wiązało się ze sporymi utrudnieniami w przemieszczaniu się pojazdów przez wąskie gardła ulic Łużyckiej (ze światłami i korkami) i Poznańskiej.

Jak nas poinformował kierownik robót, Jerzy Wasyliszyn z Zielonogórskiego Przedsiębiorstwa Budowy Mostów, już w najbliższy piątek, 28 października, uruchomiony zostanie na wiadukcie ruch wahadłowy ze światłami, a od poniedziałku już bez tych ograniczeń.

Planowane zakończenie robót na wiadukcie i wokół niego przewidziano do 15 listopada.

Przeczytaj też: TOP 10 znanych osób powiatu świebodzińskiego

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy