Otwarte serca i pomocne dłonie wolontariuszy gotowe, by nieść wsparcie potrzebującym

Materiał informacyjny Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Między Odrą a Bobrem
Jesteś osobą starszą, samotną, schorowaną, która potrzebuje pomocy w drobnych czynnościach dnia codziennego? Jeśli tak, wolontariusze działający pod patronatem Lokalnej Grupy Działania Między Odrą a Bobrem z Zaboru chętnie przyniosą wsparcie i pomogą w wypełnieniu obowiązków dnia powszedniego.

Jesień to pora roku o dwóch obliczach. Z jednej strony piękna, ciesząca oczy różnorodnością barw, z drugiej – chłodna, deszczowa i mglista. To właśnie sezon jesienny odpowiedzialny jest za przyrost zachorowań na grypę, przeziębienia, a w nowej rzeczywistości naznaczonej pandemią koronawirusa, także za dynamiczny przyrost zachorowań na COVID-19.

Przed koronawirusem (a także grypą) powinny się chronić zwłaszcza osoby w wieku senioralnym, u których występuje największe ryzyko zakażenia i powikłań po COVID-19. Dlatego też zaleca się, aby to właśnie ta grupa wiekowa pozostawała w domach unikając tym samym zgromadzeń i kontaktów w przestrzeniach z dużą ilością osób. Jednak życie kieruje się swoimi regułami – trzeba przecież zrobić niezbędne zakupy, pójść do apteki, wyprowadzić psa… Jak więc pogodzić codzienne obowiązki z troską o swoje zdrowie? Lokalna Grupa Działania Między Odrą a Bobrem z Zaboru znalazła na to odpowiedź.

Pomocna dłoń w codziennych obowiązkach

Stowarzyszenie LGD Między Odrą a Bobrem zrzesza pod swoimi skrzydłami wolontariuszy z terenów, na których prowadzi swoje lokalne inicjatywy, czyli z gmin: Bojadła, Zabór, Sulechów, Kolsko, Świdnica, Czerwieńsk, Trzebiechów i Nowogród Bobrzański. To właśnie na tym obszarze działają wolontariusze LGD MOaB, którzy niosą pomoc potrzebującym. Ci wspaniali społecznicy – do końca października – mogą pomóc także Tobie!

Dodajmy, że wolontariusze działający pod patronatem Stowarzyszenia uczestniczą w projekcie „Lokalna Grupa Pomagania”, dzięki któremu już zostali przeszkoleni w zakresie zasad bezpieczeństwa sanitarnego oraz komunikacji z osobami starszymi. Na pewno więc każde spotkanie z takim społecznikiem będzie przebiegało w serdecznej atmosferze i – co najważniejsze – z zachowaniem niezbędnych zasad higieny.

Jak poprosić o wsparcie wolontariusza?

Jeśli jesteś osobą starszą, schorowaną lub samotną, która potrzebuje pomocy w codziennych sprawunkach, możesz skontaktować się z nami telefoniczne: 68 320 13 55 lub 603 505 517 albo mailowo: [email protected]

Znajdziesz nas także w siedzibie biura LGD Między Odrą a Bobrem pod adresem: ul. Lipowa 1, 66-003 Zabór.

Możesz również skontaktować się z wolontariuszem LGD Między Odrą a Bobrem za pośrednictwem darmowej aplikacji IHELPYOU zrzeszającej osoby pomagające sobie nawzajem w codziennych czynnościach.

Nie bój się poprosić o wsparcie! Nasi wolontariusze mają otwarte serca i chętnie przyniosą Ci pomoc i otuchę w niespokojnym czasie naznaczonym pandemią.

Zadanie jest współfinansowane w ramach działania Lubuska Odnowa Wsi ze środków Województwa Lubuskiego.

Dodaj ogłoszenie