Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Otwarto halę produkcyjną w Areszcie Śledczym w Międzyrzeczu. Zatrudnienie znajdą tam osadzeni

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Przynajmniej 50 osadzonych będzie produkować podzespoły do katalizatorów samochodowych.
Przynajmniej 50 osadzonych będzie produkować podzespoły do katalizatorów samochodowych. Areszt Śledczy w Międzyrzeczu
Otwarto halę produkcyjną w Areszcie Śledczym w Międzyrzeczu! Zatrudnienie znajdzie tam przynajmniej 50 osadzonych, którzy produkować będą podzespoły do katalizatorów samochodowych.

Świętowano otwarcie międzyrzeckiej hali produkcyjnej

We wtorek (4 października) podczas uroczystości spotkali się przedstawiciele województwa lubuskiego, samorządu terytorialnego oraz służb mundurowych. Świętowano otwarcie międzyrzeckiej hali produkcyjnej, która zapewni nowe miejsca pracy dla skazanych skierowanych do odbywania kary pozbawienia wolności. Jak informuje Areszt Śledczy w Międzyrzeczu, jej powierzchnia to 1000 metrów kwadratowych. Obiekt znajduje się na ścisłym terenie aresztu co oznacza, że ruch osadzonych po terenie jednostki przebiega pod nadzorem i dzięki temu jest w pełni bezpieczny, a osadzeni zatrudnieni w hali nie będą opuszczali więziennych murów.

- Ministerialny program pozwoli na skuteczną readaptację społeczną skazanych i ich aktywizację zawodową przy równoczesnym zachowaniu pełnego bezpieczeństwa lokalnej społeczności - powiedziała wicewojewoda lubuska Olimpia Tomczyk-Iwko.

W hali produkcyjnej w Międzyrzeczu pracę znajdzie przynajmniej 50 osadzonych

Międzyrzecka hala produkcyjna będzie docelowo miejscem pracy, w którym pracę znajdzie minimum 50 skazanych. - Zatrudnienie to nie tylko zapewnienie osadzonym kolejnych miejsc pracy odpłatnej ale także umożliwienie realizacji zobowiązań finansowych , a w szczególności zobowiązań alimentacyjnych, obowiązku naprawienia szkody czy też zadośćuczynienia. Dzięki pracy odpłatnej osadzeni będą mogli wspierać finansowo swoje rodziny czy odłożyć niezbędne środki finansowe potrzebne po wyjściu na wolność ale także będą mogli zagospodarować czas wolny - tłumaczył dyrektor aresztu ppłk Piotr Goławski.

Zobacz też: Rząd bierze się za więziennictwo. „Koniec z siedzeniem w celi i graniem w fifę”

Budowa w ramach programu "Praca dla Więźniów"

Budowa była finansowana w całości ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy. Wartość inwestycji to kwota 5 929 017,50 zł brutto, która poza samą budową hali obejmowała również budowę kotłowni, części socjalnej i biurowej, a także wykonanie wygrodzenia ażurowego i zewnętrznego pełnego oraz przyłączy i zagospodarowania terenu. Cała inwestycja realizowana była w ramach ministerialnego programu „Praca dla Więźniów”, który z założenia wspiera szeroko rozumianą readaptację społeczną osób przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych, a w szczególności ich aktywizację zawodową.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska