Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

OTYŃ. Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie Zespołu Szkół pokazali talenty muzyczne i recytatorskie. Zaśpiewała m.in. Wiktoria Szyszka

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Otyniu, 8 listopada 2019 r.
Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Otyniu, 8 listopada 2019 r. Eliza Gniewek-Juszczak
"Moja ulica murem podzielona, Świeci neonami prawa strona, Lewa strona cała wygaszona" - utwór Arahja zespołu Kult zaśpiewała Wiktoria Szyszka z klasy VIIIa w Zespole Szkół w Otyniu na apelu z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Posłuchajcie.

"Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju" zdanie prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F. Kennedy'ego wybrzmiało w Zespole Szkół w Otyniu podczas apelu z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie szkoły pokazali swoje talenty muzyczne i recytatorskie w licznych wierszach i piosenkach.

Utwór zespołu Kult z lat 80. przypomniała Wiktoria Szyszka z kl. VIIIa. - Śpiewam od zawsze, sama dla siebie. Śpiewam też w szkole. Nasza pani zabiera nas na konkursy. W przyszłości chciałabym dalej śpiewać, ale zawodowo myślę o wydziale kryminalnym w policji - przyznała uczennica.
- Zawsze na szkolnych wydarzeniach występują nasi uczniowie. Łowimy talenty, to tradycja naszej szkoły - podkreślił Jarosław Suski, dyrektor Zespołu Szkół w Otyniu.

Na scenie symboliczny grób powstańca z krzyżem z brzozowych gałęzi i palące się znicze przypominały, że wykonywane utwory odnoszą się do prawdziwych wydarzeń. Świadkiem i uczestnikiem II wojny światowej był Kazimierz Malinowski z Otynia, który był honorowym gościem wydarzenia. Wcześniej wziął udział w lekcji historii z uczniami. Wiadomo, że będą kolejne takie spotkania w szkole.
- 80 lat temu skończyłem szkołę podstawową - wspominał pan Kazimierz. - Pytają o moje przeżycia to opowiadam. Chciałem nawet je pisać, ale oczy już nie te. Przyznam, że w życiu nie próżnowałem.
Z pomysłem na lekcje historii z 94-letnim Kazimierzem Malinowskim, który od 2000 roku przejechał na rowerze 50 tys. kilometrów, wystąpiło do szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Otyńskiej. Przedstawiciele stowarzyszenia Zbigniew Załuski i Sylwester Filipiak również wzięli udział w apelu.

CO LUBIĄ MIESZKAŃCY OTYNIA?

Zobacz nasz Magazyn Informacyjny:

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska