Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pałace wstydu. Jeszcze niedawno ten zabytek w Studzieńcu miał dach. Sypie się na naszych oczach...

Dariusz Chajewski
Dariusz Chajewski
Gdy widziałem ten pałac po raz pierwszy, czyli jakieś trzy dekady temu, wyglądał... normalnie. Tak, że na dobrą sprawę można się było wprowadzić. Szok, jak wiele się tutaj podziało złego. Dwór został wzniesiony  pod koniec XVIII wieku, gdy panem włości został Karl Siegmund von Knobelsdorff. Budowla miała charakter reprezentacyjny i utrzyma­na była w stylu architektury późnego baroku. Jak przypuszczają historycy powstała przez prze­budowę siedziby rycerskiej von Dyherrnów. Wtedy też poszerzono fosę, założo­no staw i niewielki park. A dziś? Płakać się chce... ZOBACZ ZDJĘCIA >>>Zobacz film: Jedna wieś, dwa pałace, jeden wielki wstyd:
Gdy widziałem ten pałac po raz pierwszy, czyli jakieś trzy dekady temu, wyglądał... normalnie. Tak, że na dobrą sprawę można się było wprowadzić. Szok, jak wiele się tutaj podziało złego. Dwór został wzniesiony pod koniec XVIII wieku, gdy panem włości został Karl Siegmund von Knobelsdorff. Budowla miała charakter reprezentacyjny i utrzyma­na była w stylu architektury późnego baroku. Jak przypuszczają historycy powstała przez prze­budowę siedziby rycerskiej von Dyherrnów. Wtedy też poszerzono fosę, założo­no staw i niewielki park. A dziś? Płakać się chce... ZOBACZ ZDJĘCIA >>>Zobacz film: Jedna wieś, dwa pałace, jeden wielki wstyd: Dariusz Chajewski
Gdy widziałem ten pałac po raz pierwszy, czyli jakieś trzy dekady temu, wyglądał... normalnie. Tak, że na dobrą sprawę można się było wprowadzić. Szok, jak wiele się tutaj podziało złego. Dwór został wzniesiony pod koniec XVIII wieku, gdy panem włości został Karl Siegmund von Knobelsdorff. Budowla miała charakter reprezentacyjny i utrzyma­na była w stylu architektury późnego baroku. Jak przypuszczają historycy powstała przez prze­budowę siedziby rycerskiej von Dyherrnów. Wtedy też poszerzono fosę, założo­no staw i niewielki park.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska