Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Panel dyskusyjny o mediacji w sporach gospodarczych

red.
W poniedziałek ,17 grudnia, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego, Lubuskie Centrum Arbitrażu i Mediacji w Gorzowie Wlkp. zorganizowało panel dyskusyjny poświęcony promocji mediacji wśród osób zainteresowanych polubownym rozwiązywaniem sporów gospodarczych.

Na spotkaniu „Mediacje dla biznesu”, które otworzyła Rektor WSB dr Anna Czekirda, obecni byli przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, mediatorzy, przedstawiciele instytucji wspierających gospodarkę oraz przedsiębiorcy. Ci ostatni byli szczególnie aktywni podczas dyskusji na tematy związane z zakresem przedmiotowym mediacji i zdolności ugodowej różnych problemów pojawiających się w praktyce gospodarczej.

Rozmawiano więc o tym jakie sprawy i w jakich sytuacjach mogą być rozwiązywane przy pomocy mediacji, jak również jakie są jej skutki prawne i korzyści dla przedsiębiorców, kto może być mediatorem oraz jaką rolę pełnią pełnomocnicy stron. Pojawiły się konkretne przykłady spraw, a następnie sposoby rozwiązania sporów powstałych na ich gruncie.

Rolę ekspertów podczas dyskusji pełnili przedstawiciele świata nauki oraz praktyki mediacyjnej. Do wystąpienia podczas panelu zaproszono dr hab. Joannę Muchę (UAM Poznań), dr Magdalenę Skibińską (UZ), dra Rafała Wrzecionka (UZ) oraz pełniącego rolę moderatora wieloletniego praktyka mediacji dra Tomasza Antoszka (SWPS), który wprowadził panelistów w tematykę rozwiązywania sporów gospodarczych przy pomocy mediacji w polskim systemie prawnym.

Był to pierwszy z czterech paneli dyskusyjnych organizowanych w ramach projektu „Lubuskie Centrum Arbitrażu i Mediacji” realizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową. Panele będą okazją do zidentyfikowania barier w skutecznym funkcjonowaniu mediacji w sprawach gospodarczych z uwzględnieniem uwarunkowań województwa lubuskiego oraz oczekiwań różnych grup interesariuszy. Sformułowane wnioski będą służyły poprawie funkcjonowania mediacji gospodarczych w naszym województwie.

Na przedstawicieli jakich zawodów czeka praca w Lubuskiem? - Na podstawie danych z powiatowych urzędów pracy, ekspertów z dziedziny rynku pracy, przedstawicieli agencji pośrednictwa pracy co roku sporządzany jest raport o zawodach deficytowych w poszczególnych województwach - mówi Małgorzata Kordoń - Dobrucka, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. W efekcie dokonanej oceny na poziomie województwa w grupie zawodów deficytowych znalazło się 46 zawodów, natomiastw kategorii zrównoważonych – 114 zawodów.Przy kolejnych zdjęciach w galerii znajdziesz najbardziej poszukiwane zawody z konkretnych branż. Zobacz też wideo: W Polsce brakuje wykwalifikowanych pracowników i polityki szkoleniowej

W tych zawodach jest praca. Zobacz, jakich pracowników braku...

Zobacz również WIDEO: Jaki jest budżet województwa lubuskiego na 2019 rok?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska