MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pani dyrektor, panie dyrektorze, pokażcie klasę! Albo i cztery!

Zbigniew Borek
Zbigniew Borek
Tak przed rokiem wyglądała gala finałowa plebiscytu Pokażcie klasę w Teatrze Osterwy w Gorzowie
Tak przed rokiem wyglądała gala finałowa plebiscytu Pokażcie klasę w Teatrze Osterwy w Gorzowie Mariusz Kapała
- Przekazałem informację o plebiscycie radzie pedagogicznej. Zachęciłam, że warto się pochwalić tym, co robimy - opowiada dyrektor Renata Strzelecka. W jej szkole jest sześć klas, a do naszego plebiscytu zgłosiły się aż cztery!

- Przekazałem informację o plebiscycie radzie pedagogicznej. Zachęciłam, że warto się pochwalić tym, co robimy, Czytelnikom „GL” i mieszkańcom regionu, ale decyzję, czy wystartować pozostawiłam nauczycielom - opowiada Renata Strzelecka, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nietkowicach (powiat zielonogórski). W tej szkole jest sześć klas, a do naszego plebiscytu zgłosiły się aż cztery: druga (wychowawca Barbara Frydryk), trzecia (Marzena Szatkowska), czwarta (Krzysztof Słoboda) i szósta (Wojciech Wekwert). - Na pewno trudno będzie nam wygrać z dużymi szkołami, ale klasę pokażemy na pewno! - mówi z uśmiechem pani dyrektor.

Czekamy na zgłoszenia klas razem z wychowawcami w kategoriach: klasy 0-3, klasy 4-6 szkół podstawowych, klasy gimnazjalne i starsze. Na adres [email protected] należy przysłać: nazwę szkoły, adres i telefon; klasę, imię i nazwisko wychowawcy (telefon i adres e-mail). Uwaga! Na razie wystarczy zgłoszenie. Czas na wykonanie zadań będzie w październiku. W eliminacjach trzeba się będzie wszystkim przedstawić, pisząc tekst (do 5.000 znaków) oraz przysyłając klasowe zdjęcie. W finale będziecie nagrywali film zachęcający do czytania książek, budowali karmnik dla ptaków oraz przygotowywali pracę pod hasłem „Wymarzony domek na drzewie”. W puli nagród dla klas i wychowawców znajdują się: wycieczki po regionie, warsztaty, wejściówki do instytucji kulturalnych, bilety i wiele innych!

W dotychczasowych edycjach wzięło udział w sumie aż 341 klas z całego regionu: z Gorzowa, Zielonej Góry i Nowej Soli, z Żar i Żagania, ze Strzelec, Słubic i Świebodzina, ale też z małych Krzeszyc, Lubska, Drzonkowa, Stawu. Wśród uczestników były nawet małe… Lipki Wielkie!

- Chciałbym Was serdecznie zaprosić do udziału w plebiscycie „Gazety Lubuskiej” Pokażcie klasę! Jestem przekonany, że dzięki kolejnej, wspólnej aktywności każda klasa biorąca udział w plebiscycie nie tylko lepiej się pozna, ale także stworzy więzi, które przetrwają lata - mówi wojewoda lubuski Władysław Dajczak, honorowy patron i współorganizator konkursu.

Współorganizatorem jest również lubuski kurator oświaty Ewa Rawa. - Odpowiednio dobrane kategorie wiekowe, atrakcyjne formy zadań są szansą na sprawdzenie własnych umiejętności w zespole klasowym, uczą współpracy i odpowiedzialności - podkreśla pani kurator. - Warto wziąć udział w programie nie tylko dlatego, że realizowany jest on w formie konkursu dla uczniów wraz z wychowawcami, ale głównie dlatego, że to znakomita okazja, by wyjść poza schemat zwykłych zajęć szkolnych i w kreatywny sposób poprowadzić lekcje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska