MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pani pójdzie z nami

DARIUSZ CHAJEWSKI
Dwaj mężczyźni kazali pracownicy kantoru wziąć kasę i iść z nimi. Pościg za przebierańcami trwał cały weekend.

Do kantoru przy ul. Poznańskiej w Krośnie Odrz. dwaj odziani jak policjanci mężczyźni weszli w piątek ok. godz. 11.00. Jeden z nich ubrany w mundur przypominający służbowy, drugi był w uniformie polowym starego typu. Przed kantorem stał policyjny polonez ze służbowymi numerami rejestracyjnymi.

Pani pójdzie z nami

"Funkcjonariusze" przedstawili się i rzucili sakramentalne "pani pójdzie z nami". Powiedzieli pracownicy kantoru, że musi pojechać do komendy, poprosili ją o zabranie kasety z pieniędzmi.
Kobieta zachowała się przytomnie i stwierdziła, że bez zgody właściciela nie może opuścić ani kantoru, ani kasy. Poprosiła o czas na zatelefonowanie. Wówczas "policjanci" wyszli, wsiedli do poloneza i odjechali.
Kobieta zadzwoniła do właściciela kantoru, a ten powiadomił policję. Okazało się, że ani krośnieńscy, ani żadni inni funkcjonariusze nie mieli w kantorze nic do załatwienia. Rozpoczęły się poszukiwania, do akcji ruszyli stróże porządku, psy tropiące, śmigłowiec, funkcjonariusze straży granicznej. Samochód znaleziono między Cybinką a Słubicami, płonął.

Dmuchanie na zimne

Okazało się, że polonez przyjechał z Sosnowca. Tam właśnie samochód został ukradziony, a na barwy policyjne pomalowali go przestępcy. Podobno bardzo dobrze udawał auto stróżów porządku. Tablice rejestracyjne pochodziły z autentycznego radiowozu w Krakowie.
- Pracownica kantoru zachowała się bardzo dobrze - mówi Dariusz Wyrwa z krośnieńskiej policji. - W takich sytuacjach warto pamiętać, że zawsze można sprawdzić tożsamość policjantów u dyżurnego najbliższej komendy.
Poszukiwania "przebierańców" trwały cały weekend. Prawdopodobnie przyjechali tu z południa Polski. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w podobny sposób działali rabusie w kantorach na Dolnym Śląsku.
Krośnianie są poruszeni. Jak stwierdził jeden z handlowców mający sklep przy ul. Poznańskiej w Polsce "robi" się już jak na zachodzie. Przestępcy stają coraz... inteligentniejsi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska