Papież Franciszek na Twitterze. O czym napisał 24.07.2021? Jaki był ostatni tweet papieża Franciszka?

Newsroom 360
Newsroom 360
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku.
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku. Marko Vombergar/Aleteia Image Department | CC
Papież Franciszek napisał 24.07.2021 na Tweeterze: „Pan jest zawsze blisko nas – zawsze – z nową zachętą, z nowymi słowami, ze Swym pocieszeniem, zawsze blisko nas. Pan jest wieczny i nigdy nie udaje się na emeryturę. #IamWithYouAlways. ”

Papież Franciszek regularnie postuje na Twitterze. Tweety duchownego pojawiają się właściwie codziennie. Dotyczą zazwyczaj aktualnych spraw, z którymi borykają się wierni. Na Twitterze papieża Franciszka można znaleźć również wpisy mające wesprzeć wiernych lub pomóc im w codziennym życiu.

Papież Franciszek na Twitterze

Pan jest zawsze blisko nas – zawsze – z nową zachętą, z nowymi słowami, ze Swym pocieszeniem, zawsze blisko nas. Pan jest wieczny i nigdy nie udaje się na emeryturę. #IamWithYouAlways


Pan zna każde z cierpień, jakich doświadczamy w tym czasie. Jest blisko tych, którzy doznali bolesnego odosobnienia; nasza samotność – która stała się jeszcze cięższą w czasie pandemii – nie jest Mu obojętna. #IamWithYouAlways


Tylko serce, które nie pozwala się ponieść pośpiechowi, jest zdolne do wzruszenia, to znaczy do tego, by nie dać się pochłonąć sobie i sprawom do załatwienia, a dostrzec innych, ich rany i potrzeby. Współczucie rodzi się z kontemplacji. #EwangeliaNaDziś (Mk 6,30-34)


W tym letnim czasie uczmy się zatrzymywać, wyłączać telefony komórkowe, patrzeć ludziom w oczy, pielęgnować ciszę, kontemplować przyrodę, odnawiać się w dialogu z Bogiem. #EwangeliaNaDziś (Mk 6,30-34)


Dziękuję wszystkim, którzy okazali mi bliskość poprzez modlitwę i serdeczność w dniach pobytu w szpitalu. Nie zapominajmy o modlitwie za chorych i tych, którzy się nimi opiekują.


W tych dniach pobytu w szpitalu doświadczyłem, jak ważna jest dobra służba zdrowia, dostępna dla wszystkich. Nie wolno nam stracić tego cennego dobra, dlatego też potrzeba zaangażowania wszystkich.


Módlmy się za wszystkich chorych, aby nikt nie został pozostawiony samemu sobie. Oby każdy mógł otrzymać namaszczenie słuchania, bliskości i troski. Wszyscy możemy je dać poprzez odwiedziny, telefon, wyciągnięcie ręki.


Jestem wzruszony licznymi wiadomościami i wyrazami sympatii otrzymanymi w tych dniach. Dziękuję wszystkim za bliskość i modlitwę.


Podobnie jak rodakom Jezusa grozi nam to, że Go nie rozpoznamy. Bóg abstrakcyjny i daleki, który nie wtrąca się w życie jest wygodniejszy. Tymczasem Bóg przyjął ciało: pokorny, czuły, ukryty, staje się nam bliski przebywając w normalności naszego codziennego życia. #Ewangeliadnia


W #Ewangeliadnia (Mk 6, 1-6) Jezus zachęca nas abyśmy mieli oczy i serca wolne od uprzedzeń i otwarte na zadziwienie, na niespodzianki Boga, na Jego pokorną i ukrytą obecność w codziennym życiu.


Najbliższe Światowe Spotkanie Rodzin na temat: Miłość rodzinna, powołanie i droga do świętości, będzie miało formułę wieloośrodkową i powszechną. Każda diecezja będzie mogła stać się ośrodkiem lokalnego spotkania dla swoich rodzin i wspólnot. https://t.co/C4ZrNuLngz https://t.co/aVYdVDrgAp


Niech noc konfliktów przeminie, a nastanie świt nadziei. Niech ustaną wrogości, znikną rozłamy, a Liban niech znów promieniuje światłem pokoju. https://t.co/puGnxiUWEy


Módlmy się, abyśmy w sytuacjach społecznych, gospodarczych, politycznych i konfliktowych byli architektami dialogu, architektami przyjaźni, odważnymi i pełnymi pasji, mężczyznami i kobietami, którzy zawsze wyciągają rękę i aby nie było miejsca na wrogość i wojnę. https://t.co/GmEXZO8AwX


Jutro będzie miał miejsce specjalny dzień modlitwy i refleksji w intencji Libanu. Zapraszam wszystkich do duchowego zjednoczenia się z nami, modląc się, aby Liban przezwyciężył poważny kryzys, przez który przechodzi, i ukazał ponownie światu swoje oblicze pokoju i nadziei.


70 lat temu Papież Benedykt XVI został wyświęcony na kapłana. Ciebie, Benedykcie, drogi ojcze i bracie, zapewniamy o naszej miłości, wdzięczności i bliskości. Dziękujemy za twe wiarygodne świadectwo. Dziękujemy za twoje spojrzenie, nieustannie ukierunkowane na perspektywę Boga.


Piotr i Paweł nie wierzyli słowami, lecz czynami. Piotr nie mówił o misji, był rybakiem ludzi; Paweł nie pisał uczonych książek, ale listy przeżywane, gdy podróżował i dawał świadectwo.


W centrum historii Piotra i Pawła nie jest ich brawura, lecz spotkanie z Chrystusem, które odmieniło ich życie. Doświadczyli miłości, która ich uzdrowiła i wyzwoliła, a dzięki temu stali się apostołami i sługami wyzwolenia dla innych.


Prośmy Pana, aby za wstawiennictwem świętych Piotra i Pawła pomógł nam otworzyć się na Jego łaskę, abyśmy mogli widzieć, oceniać i działać na podstawie prawdy i wolności, które rodzą się ze spotkania z Chrystusem.


Jeśli będziemy posłuszni miłości, Duch Święty, który jest stwórczą miłością Boga i wprowadza harmonię w różnorodność, otworzy nam drogę do odnowionego braterstwa.


Z okazji Dnia modlitwy o pokój na Bliskim Wschodzie zachęcam wszystkich, aby błagali Boga o miłosierdzie i pokój w tym regionie, gdzie wiara chrześcijańska się zrodziła i żyje, pomimo cierpień.


ZOBACZ KONIECZNIE

Lato

Wideo

Materiał oryginalny: Papież Franciszek na Twitterze. O czym napisał 24.07.2021? Jaki był ostatni tweet papieża Franciszka? - Polska Times

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie