Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Papież przy komputerze

Zbigniew Janicki
O stronę wizualną i artystyczną uroczystości zadbały m.in. plastyczka Barbara Górecka-Szpała i nauczycielka języka polskiego Grażyna Kapiczowska.
O stronę wizualną i artystyczną uroczystości zadbały m.in. plastyczka Barbara Górecka-Szpała i nauczycielka języka polskiego Grażyna Kapiczowska. fot. Zbigniew Janicki
We wtorek obchodzono w "trójce" dzień papieski, czyli jednocześnie święto patrona szkoły. Uczniowie pamiętają o Janie Pawle II.

Nawet pracownia komputerowa nosi jego imię.

Patrona szkoły podstawowej nr 3 wybrano 18 maja 2001 roku. - Uważam, że Jan Paweł II to największy autorytet, jeśli chodzi o wychowanie. Mamy szereg cennych wskazówek naszego papieża, które są wykorzystane w pracy szkoły - podkreśla dyrektorka SP-3 Danuta Urban.

Uczniowski program

Wtorkowe uroczystości szkolne uświetnił występ muzyków z zielonogórskiej filharmonii. Uczniowie przygotowali program artystyczny, wzbogacił go laureat wielu papieskich konkursów poetyckich Jerzy Szczególski z Żagania Rozstrzygnięty został konkurs wiedzy o patronie, złożone zostały kwiaty przed pamiątkową szkolną tablicą.

.

O stronę wizualną, czyli dekorację zadbała opiekunka świetlicy i plastyczka Barbara Górecka-Szpała. Program artystyczny odbył się w pięknym otoczeniu. - To będzie ciekawe widowisko - zapewniała jeszcze przed jego rozpoczęciem nauczycielka języka polskiego Grażyna Kapiczowska.

To jest dowód

Szkoła nie tylko żyje uroczystościami. Unowocześniana jest baza szkoleniowa m.in. pracownia papieska. Znajduje się tam 11 komputerów. Są także zdjęcia Jana Pawła II, począwszy od urodzin, aż do ostatnich dni patrona "trójki". - Trudno było znaleźć zdjęcie papieża z komputerem, ale po poszukiwaniach mamy dwa. To jest dowód, że papież umiał się znaleźć w każdej sytuacji. Nawet u kresu życia posługiwał się laptopem - mówi D. Urban.

Pracownia nie służy tylko do nauki. - To jest zalążek izby pamięci - wyjaśnia dyrektorka i zapowiada rozszerzenie ekspozycji, ale dopiero po remoncie. Pomoc w zbieraniu pamiątek zadeklarowali m.in. filatelista Bohdan Krawczyk i leśnik Wanda Wilanowska.

- Już teraz ta sala jest bardzo interesująca i wiele w niej można zobaczyć - zapewniają uczniowie, m.in. Jennifer Koj, Zuzanna Matysiak i Zuzanna Nowakowska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska