Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Patogala" w Atlas Arenie w Łodzi. Gwiazdą wieczoru był owiany złą sławą Kamerzysta. Czy "Prezydent wspiera szykanowanie niepełnosprawnych"?

Marcin Darda
Marcin Darda
W należącej do miejskiej spółki Atlas Arenie w sobotę (19 lutego) odbyła gala  Prime Show MMA, zwana też - ze względu na niektórych bohaterów - "patogalą". Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (PO) mierzy się z zarzutami o promowanie osób, które "szykanują niepełnosprawnych".CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>
W należącej do miejskiej spółki Atlas Arenie w sobotę (19 lutego) odbyła gala Prime Show MMA, zwana też - ze względu na niektórych bohaterów - "patogalą". Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (PO) mierzy się z zarzutami o promowanie osób, które "szykanują niepełnosprawnych".CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>Marzena Bugala (fotografia sytuacyjna)
W należącej do miejskiej spółki Atlas Arenie w sobotę (19 lutego) odbyła gala Prime Show MMA, zwana też - ze względu na niektórych bohaterów - "patogalą". Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (PO) mierzy się z zarzutami o promowanie osób, które "szykanują niepełnosprawnych".

"Patogala" w Atlas Arenie w Łodzi

Strona Atlas Areny, zarządzanej przez Miejską Arenę Kultury i Sportu, spółkę należąca w 100 proc. do miasta Łódź, galę reklamowała jako "gratkę dla wszystkich fanów mieszanych sztuk walk, z udziałem znanych celebrytów". W tym wydaniu to walki właściwie bez zasad, w klatce przeciwnicy okładają się jak popadnie. Nie są zawodowymi zawodnikami, a freak fighterami, znanymi głównie z tego, że "są znani".

Kamerzysta gwiazdą wieczoru

Gwiazdą wieczoru na gali organizowanej w Atlas Arenie przez nową na rynku federację, był niejaki Kamerzysta, "słynący" z tego, że na karku ma prokuratorskie zarzuty znęcania się nad osobą niepełnosprawną intelektualnie. Kamerzysta wraz ze znajomym zmuszali niepełnosprawnego nastolatka do zjadania kocich odchodów, skakania do pełnego śmieci kontenera czy rozbijania cegieł na własnej głowie, co Kamerzysta uwiecznił na filmie i opublikował na swoim kanale Youtube. W zeszłym roku spędził kilka miesięcy w areszcie, w końcu wyszedł po opłaceniu 100 tys. zł kaucji, teraz zaś zarabia już nie tylko na setkach tysięcy odsłon filmów na swoim kanale, ale jest zapraszany jako celebryta, freak fighter na takich właśnie galach, z których ta łódzka była pierwszą z serii. W sobotę w Łodzi po jedenastu sekundach walki Kamerzysta uległ Lordowi Kruszwilowi. Ten z kolei słynie jako właściciel kanału promującego styl życia pełen przepychu i luksusu.

"Rodzi się pytanie: dlaczego impreza, której popularność jest świadomie nakręcana poprzez tworzenie jeszcze większej patologii, odbędzie się na miejskim obiekcie? (...) Niesmaczne jest, że współzarabiającym na gali są ci, którzy powinni dbać o wysokie standardy i reprezentować pewien majestat - ocenia Patryk Słowik (Wirtualna Polska) w opinii zatytułowanej "Kolejne patomordobicie, czyli Łódź wspiera szykanowanie niepełnosprawnych". - Czy władze Łodzi, z prezydent Hanną Zdanowską na czele, nie widzą, iż w ten sposób burzony jest cały trud wkładany przez miejskie służby w pomoc osobom niepełnosprawnym? (...) Pośrednio Hanna Zdanowska i jej otoczenie stają po stronie gwiazdy wieczoru, Kamerzysty, a nie po stronie uciemiężonego chłopaka, który jadł kocie odchody."

Co na to Urząd Miasta w Łodzi?

Sławomir Worach, prezes MAKiS, jest na urlopie, a z prokurentem spółki Łukaszem Mintą nie udało się nam skontaktować. Zapytaliśmy też Marcina Masłowskiego, rzecznika Hanny Zdanowskiej, czy prezydent Łodzi wiedziała o tym, że miejska spółka współorganizuje tę imprezę, w jaki sposób zamierza zareagować, a także czy zamierza odciąć się od zarzutów o wsparcie dla szykanujących niepełnosprawnych. Jak dotąd bez odpowiedzi.

Kryzys wizerunkowy Wielunia

Całkiem niedawno kryzys wizerunkowy dosięgnął Wielunia, którego burmistrz Paweł Okrasa chciał udostępnić miejską halę gali mieszanych sztuk walki, której współorganizatorem był m.in. Andrzej Z., pseudonim "Słowik", przed laty boss pruszkowskiej mafii. Wieluń, jak dotąd miasto kojarzące się z tragicznym bombardowaniem, pierwsza ofiara Trzeciej Rzeszy po napaści na Polskę we wrześniu 1939 r., miasto kojarzące się z wybitnym artystą Wojciechem Siudmakiem, który przyszedł tam na świat, zaczęło kojarzyć się z "mafijną galą". Problem w tym, że interesowała się tym cała Polska. Burmistrz w końcu się wycofał, rozwiązał umowę, ale 8 lutego u komisarza wyborczego złożono informację o zamiarze zorganizowania referendum w sprawie odwołania burmistrza przed upływem kadencji. Trwa zbiórka podpisów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska