Patryk Dudek na podium Grand Prix Słowenii w Krsko!

Paweł Wańczko
Doskonale dla Patryka Dudka rozpoczęła się rywalizacja o tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu. Zawodnik Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra debiutujący w cyklu Grand Prix 2017 stanął w sobotę na trzecim stopniu podium w Krsko. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska

Zawody wygrał Słowak Martin Vaculik, drugie miejsce w finale zajął Fredrik Lindgren ze Szwecji, trzeci był Patryk Dudek, a tuż za podium znalazł się Australijczyk Jason Doyle.

Patryk Dudek z trzeciego miejsca nie był jednak do końca zadowolony. - Cieszyłbym się oczywiście bardziej, gdybym wygrał. Zastanawiam się, co mogłem zrobić lepiej, by zwyciężyć w finale - powiedział po zawodach Dudek.

Mniej powodów do zadowolenia mieli pozostali Polacy. Piotr Pawlicki zajął 10. pozycję, Bartosz Zmarzlik był 11, a Maciej Janowski 12.