Paulina, Artur i Miłosz zostali mistrzami Polski!

(eska)
Paulina Furmańska dorzuciła do swej kolekcji kolejny medal
Paulina Furmańska dorzuciła do swej kolekcji kolejny medal fot. Bożena Bryl
Rewelacyjnie spisali się lekkoatleci z naszego regionu podczas mistrzostw Polski zrzeszenia LZS w biegach przełajowych, które zakończyły się dziś w Stargardzie Szczecińskim. Nasi zawodnicy przywieźli cztery medale.

W wyścigu na 3.000 m juniorek bezkonkurencyjna okazała się Paulina Furmańska z Lubusza Słubice - filia Barlinek. Podopieczna trenera Wojciecha Szymaniaka sięgnęła po upragnione złoto, ale - jak przyznała - dopiero 100 m przed metą była pewna, że wygra.

Na najwyższym stopniu podium stanął też Miłosz Golik z LLKS-u Osowa Sień, który zwyciężył na 3.000 m juniorów młodszych. W tym samym biegu brązowy medal wywalczył jego klubowy kolega Rafał Matuszczak. Szkoleniowiec Andrzej Orłowski może być dumny z chłopaków.

Wreszcie w wyścigu na 3.000 m młodzieżowców pierwszy linię mety minął Artur Olejarz z ZLKL-u Zielona Góra. Wychowanek trenera Sławomira Landyszkowskiego zrobił sobie ostre przetarcie przed mistrzostwami Polski w biegach przełajowych, które odbędą się za tydzień w Bydgoszczy.