Pedofil w Zielonej Górze uwięził dziewczynkę w altanie...

  Pedofil w Zielonej Górze uwięził dziewczynkę w altanie ogrodowej i tam ją gwałcił. W chwili porwania, dziewczynka wracała ze szkoły

  oprac. (pik)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  29-letni mężczyzna oskarżony jest o porwanie i gwałcenie nieletniej dziewczynki. Mężczyzna przyznał się do winy.

  29-letni mężczyzna oskarżony jest o porwanie i gwałcenie nieletniej dziewczynki. Mężczyzna przyznał się do winy. ©archiwum

  29-latek oskarżony jest o zwabienie i kilkukrotne zgwałcenie nieletniej dziewczynki w altanie ogrodowej. Uwięził swoją ofiarę, gdy ta wracała ze szkoły. Groził, że ją zabije. Oskarżony przyznał się do winy.
  29-letni mężczyzna oskarżony jest o porwanie i gwałcenie nieletniej dziewczynki. Mężczyzna przyznał się do winy.

  29-letni mężczyzna oskarżony jest o porwanie i gwałcenie nieletniej dziewczynki. Mężczyzna przyznał się do winy. ©archiwum

  Do sądu w Zielonej Górze trafił właśnie akt oskarżenie przeciwko 29-latkowi. Dramat dziewczynki miał miejsce 7 lutego 2018 r. Z ustaleń prokuratury wynika, że tego dnia oprawca zmusił nieletnią dziewczynkę do pójścia z nim do altanki ogrodowej. Używał przy tym przemocy i groził, że zabije swoją ofiarę. Ustalenia prokuratury są niezwykle drastyczne. Śledczy ustalili, że 29-latek zamknął dziewczynkę w środku, a następnie wykorzystując w dalszym ciągu obawy i strach pokrzywdzonej doprowadził ją do odbycia z nim kilkakrotnie stosunku płciowego oralnego. Zmuszał ją też do dotykania jego genitaliów.

  PRZECZYTAJ TEŻ: Pedofile i gwałciciele z Lubuskiego. Ich znajdziesz w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym  Jak ustalono tamtego dnia, pokrzywdzona wracała ze szkoły do domu. W pewnym momencie podszedł do niej mężczyzna, który przytrzymał ją za odzież, a następnie zawiązał jej oczy chustką. Jednocześnie powiedział do niej, że jeśli chce żyć to ma się nie odzywać.
  Śledczy ustalili, że 29-latek zamknął dziewczynkę w środku, a następnie wykorzystując w dalszym ciągu obawy i strach pokrzywdzonej doprowadził ją do odbycia z nim kilkakrotnie stosunku płciowego oralnego. Zmuszał ją też do dotykania jego genitaliów.
  Sprawca następnie zaprowadził pokrzywdzoną do domku na terenie ogródków działkowych. Tam pozbawił ją wolności zamykając w środku, następnie doprowadził do odbycia z nim stosunku płciowego.

  Po jakimś czasie mężczyzna wyprowadził dziewczynkę z terenów działkowych zdjął jej opaskę z oczu i kazał iść prosto do domu nie oglądając się za nim.

  W toku podjętych czynności, zwłaszcza na podstawie policyjnego rozpoznania środowiska i zeznań pokrzywdzonej ustalono, że sprawcą opisanego wyżej przestępstwa jest 29-letni mężczyzna. Sprawcę zatrzymano i przedstawiono mu zarzuty. Oskarżony przyznał się w całej rozciągłości do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia.

  Sprawca wyjaśniał, iż w nocy poprzedzającej zdarzenie brał amfetaminę. Jednak powołani do sprawy biegli stwierdzili, że w czasie popełnienia zarzucanego mu 29-latek był w pełni świadomy i wiedział co robi. U 29-latka stwierdzono natomiast uzależnienie od narkotyków.

  Mężczyzna na wniosek prokuratora, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za opisane czyny grozi mu kara na okres nie krótszy niż 3 lata pozbawienia wolności.

  Zobacz też wideo: Policjanci z gorzowskiego Archiwum X wracają do sprawy morderstwa 18-letniej Jolanty Tomczak z Żagania. Od jej śmierci minęło 27 lat. Czy uda się wytypować sprawcę zbrodni?


  POLECAMY ODCINKI "KRYMINALNEGO CZWARTKU":

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Tu znajdziesz kandydatów w wyborach samorządowych 2018

  Tu znajdziesz kandydatów w wyborach samorządowych 2018