MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pełne sale

PIOTR JĘDZURA
Rodzicie dzieci z przedszkola nr 2 zapewniają, że zaskarżą uchwałę rady miejskiej o likwidacji placówki do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Na najbliższej sesji (we wtorek) radni miejscy przegłosują stopniowe wygaszanie Słoneczka, przedszkola przy ul. 31 Stycznia. Zgodnie z planami placówka zostanie zamknięta w ciągu dwóch lat. Rodzicie przedszkolaków nie zamierzają się poddawać. Nadal nie godzą się na zamknięcie Słoneczka. - Likwidacja to wielkie nieporozumienie, które opiera się na sfałszowanych danych - wyjaśnia Adam Budzyński, przedstawiciel rodziców.

Pełne sale

Jeżeli uchwała zostanie przez radnych miejskich przyjęta, wtedy rodzice napiszą zażalenie na podjętą przez nich decyzję. Pismo trafi do magistratu i radnych. - Jeżeli decyzja nie zostanie zmieniona, sprawę skierujemy do Naczelnego Sądu Administracyjnego - zapewnia A. Budzyński.
W zażaleniu znajdzie się wyjaśnienie rodziców, którzy twierdzą, że dane statystyczne dotyczące placówki zostały sfałszowane. - Liczby podawane przez urzędników nie zgadzały się ze stanem faktycznym - mówi A. Budzyński. Do rodziców dzieci ze Słoneczka nie trafiają również argumenty demograficzne. - W tym roku urodziło się kilkoro dzieci więcej niż w ubiegłym - twierdzi A. Budzyński. Protestujący obawiają się również przepełnionych sal w pozostałych przedszkolach. Udało im się ustalić, że wkrótce zamknięte zostanie również przedszkole przy jednostce wojskowej. - Gdzie wtedy magistrat pomieści kolejne dzieci - dziwi się A. Budzyński.
Wcześniej sprawa likwidacji trafiła do prokuratury. Policja przesłuchiwała już urzędników. Rodzice twierdzą, że zostali oszukani ponieważ magistrat poinformował ich pisemnie o tym, iż placówka nie zostanie zamknięta. Potem dowiedzieli się jednak, że będzie zlikwidowana. Urząd przyznał się do błędu, tłumacząc się zbyt szybkim wysłaniem pism do zainteresowanych osób.

Prawie przesądzone

Urzędnicy i radni zapoznali się już z argumentacją rodziców. Pismo z informacją o planach zamknięcia Słoneczka w swoich skrzynkach pocztowych znaleźli również rodzice dzieci z przedszkola. - Dane dotyczące przedszkola na pewno nie zostały sfałszowane - zapewnia zastępca burmistrza Mirosław Andrasiak. Radni będą głosować nad przyjęciem projektu, który mówi o stopniowym wygaszaniu placówki. Jeżeli się na to zgodzą, wtedy do placówki nie będą przyjmowane nowe dzieci i z czasem przestanie ona istnieć. - Niestety mamy do czynienia z niżem demograficznym i z czasem dzieci będzie za mało, żeby kasa gminna mogła utrzymywać przedszkole - dodaje burmistrz Ignacy Odważny.
Zdaniem urzędników likwidacja jest już przesądzona. Dzieci ze Słoneczka zostaną przeniesione do przedszkola nr 7 na os. Zacisze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska